Chov pitbula vo Francuzku

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Chov pitbula vo Francuzku

Poslaťod rusopp » Pon 04.07.2011 14:16

Amaguk, pojde sa informovat k veterinarovi tam (bez psa pre istotu) ci je to nejako mozne, ale pochybujem. Nakolko maju prilis tvrde podmienky a este k tomu pre cudzinca...
rusopp
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Chov pitbula vo Francuzku

Poslaťod Amaguk » Pon 04.07.2011 14:17

ach jaj, drzim palce :yes:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Chov pitbula vo Francuzku

Poslaťod Oprasti » Pon 04.07.2011 14:18

Amaguk, jasné, že jazyková bariéra je prítomná, určite pôjde aj o peniaze, ale tak zas v cudzej krajine s tým treba počítať :nwm:

Margita, neviem, ja som v kraji dôchodcov a tí v tom majú jasno :ach:

rusopp, s eú občanmi nie je zvyčajne problém (nie viac ako pre Francúzov, viem to, tiež som si vybavovala svoje, hlavu hore :no: )

edit: len nech to skúsi do augusta, to je mesiac dovoleniek a úrady sú väčšinou zavreté
Oprasti
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 229
Bydlisko: Francúzske Alpy

Re: Chov pitbula vo Francuzku

Poslaťod valad » Uto 05.07.2011 1:20

Tušil som že to vymedzenie bude nejak takto obšírne, neurčito. Len čo to znamená "podobná morfológia" a kto tú podobnosť posudzuje a určuje.
Ak som dobre pochopil to delenie na kategórie, tak sterilizovať sa musia len krížence, čistokrvné jedince nie.
valad
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 176

Re: Chov pitbula vo Francuzku

Poslaťod Margita » Uto 05.07.2011 5:51

to by uz bolo teda dost ze by si mal chovneho psa,a oni by ta nanutili ho dat vykastrovat,aj ked po tychto informaciach uz mam pocit ze vo Fra je uz vsetko mozne :ach:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Chov pitbula vo Francuzku

Poslaťod Bee House » Uto 05.07.2011 17:16

No, akurat tu mam kamarata z Fr. a on mi povedal ze aj cistokrvne psi by mali byt kastrovane. A ze musis mat kopu povoleni- od radnice, od fizlov, pravidelne kontroly u veterinara. O navstevach cvicaku nehovoril nic, musim sa spytat.
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Chov pitbula vo Francuzku

Poslaťod pitbullterier » Sob 09.07.2011 9:51

Je to otrasné, asi by som si začal zháňať iné miesto v inom štáte, kde nemajú takéto diskriminačné zákony.
pitbullterier
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 142

Re: Chov pitbula vo Francuzku

Poslaťod Škero » Pon 11.07.2011 19:18

ako rodina ktora byva vo Francuzku musela predlozit doklad od veterinara zakladne veci
u nas boli pred rokom ale vraveli daco v zmysle s povahou psa
psa museli ist zapisat na urad mesta s povolenim policie
ale pes nieje kastrovany ...kebyze maju psa vykastrovat tak sa z tadial proste odstahuju tak neviem ako to je
mozno to je aj tym ze v rodine maju clena ktory pracuje vo vlade ale nemame s nimi teraz vobec ziadny kontakt

skor ma trapi situacia zpred roka v dansku :hmm:
proste aj kebyze tam byvam neviem kolko rokov a mam si dat utratit psa odstahujem sa
Obrázok
Ak sa stafford dostane do srdca ,ostane tam naveky!
Škero
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 147
Bydlisko: Banská Bystrica,Praha

Re: Chov pitbula vo Francuzku

Poslaťod Margita » Pon 11.07.2011 21:30

ma napadlo ze ja som sa raz bavila s jednych chlapikom co ma bulterierku a ze ju ma z Francuzka,takze chovne psy tam nie su kastrovane a to by bolo teda az prilis,a pokial pes nie je chovny kastraciu by som nariadila aj tu :smile:
tak si myslim ze az take cierne s tym chovom tam to nie je
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Chov pitbula vo Francuzku

Poslaťod wer » Pon 11.07.2011 21:36

Škero píše:proste aj kebyze tam byvam neviem kolko rokov a mam si dat utratit psa odstahujem sa


Offtopic: neviem, ci by to bolo len tak jednoduche... :ua: vsak aj vela psikov putovalo na adopciu do inych krajin. je to hnusny zakon... :hmm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Chov pitbula vo Francuzku

Poslaťod Margita » Pon 11.07.2011 21:47

Offtopic: :oo: niekde sa utracali psy??co to ,kde?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Chov pitbula vo Francuzku

Poslaťod wer » Pon 11.07.2011 22:02

Offtopic: nebolo to aj v nemecku?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Chov pitbula vo Francuzku

Poslaťod Margita » Uto 12.07.2011 5:27

Offtopic: jeeeeej ved povedz,co bolo aj v nemecku? :oo: :oo: utracali vsetky psy,ci co? :oo:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Chov pitbula vo Francuzku

Poslaťod rusopp » Uto 12.07.2011 6:50

Hej, podobny zakon plati aj v Nemecku, takze je dost mozne, ze niektory majitelia mali jednoduchsie psa utratit :-/
rusopp
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Chov pitbula vo Francuzku

Poslaťod wer » Uto 12.07.2011 7:18

tak nejak. ked sa v nemecku zaviedol zakon proti "bojovym" psom, tak posielali psov hromadne na adopcie do inych krajin, kde nemaju take :censored: zakony. a ti, ktori sa neumiestnili, tak boli aj utracani. tusim aj nejake dokumenty boli o tom. :plac:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné