Kynologický krúžok

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Kynologický krúžok

Poslaťod Akami » Štv 03.02.2011 12:13

S jednou riaditelkou centra volneho casu sme sa zhovarali o tom ze by radi otvorili aj kynologicky kruzok. Avsak nevedeli sme v podstate prist na to, co by malo byt naplnou kruzku? Teda urcite oboznamenie deti so zkladmi kynologie, ale konkretne co? Tiez pre aku vekovu kategoriu deti? Kedze sa jedna o deti ZS, je vhodny takyto kruzok uz pre prvacikov, alebo skor dajme tomu pre deti od 4 rocnika? Musi mat dieta vlastneho psa alebo nemusi? Urcite by musela byt ina napln kruzku keby prevazovali deti vlastniace psa /tieto by sa asi radi oboznamovali s vycvikom a pod./ ako keby prevazovali deti bez psa /aj ked CVC ma nejakych svojich psov, resp. psov zamestnancov , je to dostatocne? Bavila by vobec deti prevazne teoria o kynologii?/
Dane CVC ma viacero kruzkov zameranych na chov zvierat, maju kruzok chovatelsky, jazdecky, kruzok zamerany na chov vtakov a aj na chov drobnych hlodavcov. V CVC je niekolko koni, voliery s vtactvom, kozy, emu, hydina, je tam chov vodnych korytnaciek, akvaria, chovaju plazy, proste pre bezne deti z panelaku vyslovene minizoo. Pani riaditelka je velmi sikovna a schopna a rada by rozsirila ponuku kruzkov aj o kynologicky. Viete dat nejake tipy, rady ako na to?
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Kynologicky kruzok

Poslaťod bubka » Štv 03.02.2011 12:55

Akami, tak to je vyborny napad a chcem take CVC aj u nas :lol:
Myslim, ze je potrebne stanovit vekovu hranicu a podla nej prisposobit napln kruzku. Sice do toho presne nevidim, ako funguju taketo zvieracie kruzky, ale napriklad ked by to bolo aj pre mensie deti, mozno by ta napln mohla vyzerat podobne ako canisterapia, deticky by sa mohli so psikom hrat rozne ulohy, ucili by sa, ako sa k nemu spravat, co sa so psikom moze a co nie, ako rozoznat spravanie psika (vrcanie, vrtenie chvostom, zjezena srst a pod)... S tymi starsimi detmi sa toho da robit podstatne viac, dat im zaklady psich sportov, ako sa starat o ich srst, zdravie... A rozhodne ako psika spravne cvicit, motivovat, socializovat :)
Obrázok
bubka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1704
Bydlisko: Košice

Re: Kynologicky kruzok

Poslaťod Leila Tobrok » Štv 03.02.2011 12:58

pekný nápad, ale vidím, že len nápad ale realizácia akosi viazne... anyway, kynologický krúžok je široký pojem. najprv si definuj, čo je to kynológia a trebárs to rozdeľ do 3 vekových kategórií, pričom najnižšia by sa zamerávala vôbec na základy žitia so psom a stretávania psov v živote - ako sa chovať ku psom a tak. najvyššia kategória môže trebárs obsahovať základy výchovy a výcviku. máte vôbec ľudí, ktorí to budú viesť? a akého odboru by mali byť? tí čo študovali kynológiu? alebo dáka teda vychovávateľka, čo nemá páru o psoch...
možno by bolo zaujímavé každý mesiac alebo ako predstaviť nejaké plemeno psa, verím, že tých 10 rôznych plemien veľmi jednoducho nájdete.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Kynologicky kruzok

Poslaťod Akami » Štv 03.02.2011 13:48

V podstate ja s tym nemam nic spolocne. Akurat to ze riaditelka CVC je moja kamaratka a zatial islo iba o rozhovor. Resp. ona sa mna ako matky a zaroven psickarky pytala aky mam na to nazor a podobne. Zatial ide o to ze sa musi rozhodnut ci do toho pojdu alebo nie, musia najst cloveka ako tak skuseneho, s odbornymi vedomostami nie len kynologickymi ale aj pedagogickymi /proble najst takeho cloveka, pametam si ako urcity cas nemali ani jazdecky kruzok, kedze im jedna zena co to robila a mala kvalifikaciu odisla na MD a bol velky problem najst nahradu/, samozrejme to nemoze robit hocikto, to radsej vobec sa do toho nepustat. Mne sa proste len paci ta myslienka /ved vsetci dobre vieme kolko psov je na sidliskach a kolki z toho su hrackou v rukach dietata a keby deti mali nejake usmerneie, bolo by to skvele/ a snazim sa najst nejake informacie, nazory, mozno by to kamaratke mohlo pomoct. Nasla som napriklad tutu stranku jedneho obdobneho kruzku, celkom sa mi paci http://www.havinoklub.wbl.sk/
Proste teraz ide mne skor o vase navrhy a postrehy, o napady co by mohlo byt naplnou daneho kruzku a ja to posuniem dalej kamaratke ako namet na premyslanie :no:
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Kynologicky kruzok

Poslaťod Domča » Sob 05.02.2011 0:27

jedna chovateľka goldenov u nás učí na ZŠ hm v Markušovciach tuším /okolie SNV/, a ona tam vedie kynologický krúžok.... Neviem o čo tam presne ide, ale viem že sa učia cvičiť psíkov + sa učia o výstavách......a viem že zopár "jej detí" jej aj vystavuje havov či predvádza či čo na Junior handlingu....
If there are no dogs in Heaven, then when I die I want to go where they went.
Ak v neby niesú žiadne psy, potom keď umriem chce ísť tam, kam ony.
(Will Rogers)
Domča
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 291
Bydlisko: SNW

Re: Kynologicky kruzok

Poslaťod Vikiki22 » Štv 11.04.2013 16:23

Mne dnes riaditeľka ZŠ vo Dvoroch schválila kynologický krúžok, ktorý budem viesť ja. :hi: Chcem, aby žiaci mali aspoň páru o tom, ako pes funguje, čo s ním a všeobecne ich zaviesť do kynologického sveta. Len sa neviem rozhodnúť, od ktorého ročníka to mám umožniť. Bolo by to už trošku odbornejšie, určite nie pre najmenších. Bolo by to možno každú sobotu v júni/júli, obsahovalo by to výcvik, starostlivosť, výchovu, chov, vystavovanie, históriu psov, plemená, psie športy apod. Samozrejmé by boli aj ukážky so psom a rôzne interakcie so psami. Prebiehalo by to formou prednášok a diskusií. Preberali by sa aj rôzne aktuálne témy (kastrácia, chov bez PP, útulky...). Čo vy na to? Príp. nejaké rady? :angel:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Kynologický krúžok

Poslaťod zeane » Štv 25.04.2013 11:51

:oo: máš to strašne rozsiahle na to, že to má byť dokopy 8x - teda myslím si.
Ten obsah je tak pre II. stupeň základky, mladší nemajú šancu chápať.
Tému množiteľov by som nezaraďovala - hlavne nie s tým motívom "ryžovania" na suke - to deti v tomto veku ešte celkom nechápu ekonomické súvislosti, porozprávajú to doma (nepochopené) rodičom a máš problém. :nwm:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Kynologický krúžok

Poslaťod Sunny » Štv 25.04.2013 13:53

Viki, skús sa skontaktovať s Maťkou Michalkovou (http://www.zmyselzivota.sk/no/) - kynologické krúžky na školách robí, určite by vedela poradiť :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Kynologický krúžok

Poslaťod Vikiki22 » Štv 25.04.2013 20:18

Sunny, ďakujem za kontakt. :yes:
zeane, nešla by som zas do detailov, len tak zhruba, aby to pochopil každý. Keby chcem vysvetliť všetko, to by som musela viesť krúžok celý rok a nie 8 týždňov. :heh:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Kynologický krúžok

Poslaťod Vikiki22 » Pia 03.05.2013 14:09

Takže, kynologický krúžok v ZŠ schválený! Dnes som bola za riaditeľkou, ktorá bola z toho úplne nadšená, hneď mi zistila aj záujem žiakov. Doporučila mi piatakov až ôsmakov, max. desiatich, takže by to malo byť fajne. Krúžok bude raz týždenne, niekedy po škole, ešte žiakov nejak zjednotí a dá mi na budúci týždeň vedieť. Som zvedavá, teda. :lol:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Kynologický krúžok

Poslaťod MisheliQ » Pia 03.05.2013 15:25

Vikiki no super, gratulujem :aplause: Sunny ti dobre poradila, kontaktuj Maťku, vedie krúžok na ZŠ a z fotiek usudzujem, že ten krúžok lepší byť už ani nemôže :jop: držím palce
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Kynologický krúžok

Poslaťod Vikiki22 » Pia 03.05.2013 17:50

Ďakujem. :yes: Idem Maťke rovno napísať. :smile:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Kynologický krúžok

Poslaťod Vikiki22 » Str 29.05.2013 12:49

Nuž, kynologický krúžok na ZŠ začnem o týždeň v piatok o 13:30. Nakoniec budem mať len piatakov a pár šiestakov, záujem bol veľký. Niektorí žiaci sa mi zdali dosť zanietení, tak sa na nich teším. Budem brávať so sebou aj Elišku, už som sa s riaditeľkou o tom aj bavila. Škoda, že to bude len 4 týždne, teda 4x, ale so žiakmi som sa dohodla, že keby bol záujem, môžeme mať krúžok aj cez prázdniny, v júli a v auguste. To by som bola rada, keby z vás niekto prišiel aj so svojimi psami z okolia, spraviť nejaké ukážky, podebatiť o svojom plemene apod. Uvidím ešte. :smile:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Kynologický krúžok

Poslaťod zeane » Str 04.09.2013 11:47

no škoda, že si tak ďaleko - ja by som ti prišla na ukážku k téme "rozdiely v povahe psov" - baby sú totál odlišné a dá sa to aj pekne predviesť na nich. :ahoj:
Držím palce a čakám reporty :lol:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Kynologický krúžok

Poslaťod Vikiki22 » Str 04.09.2013 11:55

No report... Krúžok sa uskutočnil v mesiaci jún. Dokopy boli 3 hodiny krúžku, potom sa na to deti vyprdli. Doniesla som im aj materiály, NB, snažila som sa vysvetľovať zrozumiteľne, po lopate, aj Elišku som si brávala so sebou... Prázdniny boli zaujímavejšie. :ach:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Ďalší

Späť na Ostatné