Kynologický klub - ako začať?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Kynologický klub - ako začať?

Poslaťod Vikiki22 » Ned 30.01.2011 19:01

Nuž, ako som sa nad tým zamyslela, naša obec, ktorá je pomerne veľká (dokonca ju chceli vyhlásiť za mesto, keď sa dobuduje Aquapark, ktorý už mal byť hotový pred asi 7 rokmi a ešte sa s tým ani nezačalo... :heh: ), nemá žiadny kynologický klub alebo niečo podobné, čo by so psami súviselo. Vedľa, v meste Nové Zámky, také niečo je, ale aj tam sa zaoberajú len s agility. Máte niekto skúsenosti s kynologickými klubmi, hlavne s organizovaním? Ma napadlo, že by tu niečo také aj mohlo vzniknúť, len nemám poňatia, čo k tomu potrebujem a ako mám, kde začať... :nwm:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Kynologický klub - ako začať?

Poslaťod Bára » Ned 30.01.2011 19:21

V prvom rade by si mala zistiť záujem ľudí o cvičák. Darmo niečo vybuduješ, keď potom možno zistíš, že by bolo malo rovnakých nadšencov. Ďalšou vecou je nájsť vhodný priestor, preto by som predložila návrh na obecný úrad a skúsila sa s nimi nejak dohodnúť, aby ti poskytli miesto, ktoré oni možno nevyužívajú a je v dosahu. Taktiež s obcou "prerokovať" či a koľko by boli ochotní na činnosť klubu prispieť.
Záujem ľudí by sa dal zvýšiť tak, že ak by mali so psom zloženú skúšku SOP, mali by úľavu na dani, to ale záleží od toho, koľko sa momentálne platí (ak je to nižšia suma, tak sa to zrejme veľmi neoplatí). Otázne však je, či by sa s tým obec zmierila :ach:
Samozrejme, že sa to všetko dá poriešiť aj mimo obce, ale to už by bol väčší problém so zháňaním financií, keďže teraz nič nie je zadarmo :ach:
Keď už máš vyriešený možný záujem, priestor a financovanie, až potom pristúpiť k oficiálnemu zaregistrovaniu klubu, vypracovaniu stanov a podobne. Do tejto oblasti už nevidím :smile:

EDIT: My sa o peniaze bijeme hlavne s futbalistami a tam teda nepoľavia :hmm: Ale sme radi, že nám obec dala aspoň parádny priestor a ročne prispieva (neviem koľko). Starostovi sa však páči aktívna činnosť klubu, že beháme po pretekoch v podstate po celom Slovensku a na chrbtoch nosíme vlastne aj názov obce. Ak by si teda spomenula čosi také, že zúčastňovanie sa súťaží, pretekov, isto by ich to len potešilo, že ich budete reprezentovať :no:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Kynologický klub - ako začať?

Poslaťod Vikiki22 » Ned 30.01.2011 19:35

Hm, ďakujem za nápady a rady. :smile: Aj by som sa do toho dala, lenže problém budú práve tie financie. Neviem, ako by to bral starosta a či by vôbec prispel. A potom... Sama by som to možno ani nestíhala. Aspoň keby mi niekto pomohol v tom... :ua:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Kynologický klub - ako začať?

Poslaťod Bára » Ned 30.01.2011 19:42

No sama to isto nezvládneš. Treba nájsť niekoho rovnako streleného, ktorý do toho isto pôjde. Ono teraz je to ťažšie s tým financovaním, lebo obce nemajú bohvieaké rozpočty, zároveň rastie počet kadejakých klubov a ak má raz obec daných napr. 5 000 € na takéto aktivity a nájde sa rôznych klubov 7, tak sa to bohužiaľ musí nejak rozdeliť :ach: U nás ide väčšina na futbalistov, ktorí hrajú možno tak tridsiatu ligu :hmm:
Podstatne ľahšie by si to mala, ak máš nejaké páky v obecnom zastupiteľstve :no:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Kynologický klub - ako začať?

Poslaťod wer » Ned 30.01.2011 20:02

napriklad my teda prispevky od "obce" - BA - asi cakat prilis nemozeme... preto skor ako velky obnos financii potrebujes nadsencov. a ti vedia priniest aj tie peniaze - sponzori, znamosti a pod. a aj na clenskom sa da zacinat. pozemok sa da prenajat za symbolicku sumu (teda, to si musis zistit - to je vela papierovania). prekazky vyrobit vlastnorucne. aj maringotku by niekto mohol vediet zohnat... ked je zaujem, da sa to.
ale rozhodne vedenie obce si treba priklonit na svoju stranu :no: .

no a za dalsie, mala by si mat aspon aku-taku predstavu - plan. lebo "len" zalozit klub je zbytocne. mala by si zistit zaujem, comu konkretne sa venovat, kto bude co robit apod.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kynologický klub - ako začať?

Poslaťod Vikiki22 » Pon 31.01.2011 16:04

Ďakujem, baby, za rady. Nevravím, že sa do toho dám hneď teraz, ale v blízkej budúcnosti by som nebola proti organizovať tu niečo podobné. Zoženiem ešte ľudí a povypytujem sa na záujem. :smile:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Kynologický klub - ako začať?

Poslaťod Vikiki22 » Sob 03.01.2015 10:18

Oživujem túto tému...
Bára píše:Keď už máš vyriešený možný záujem, priestor a financovanie, až potom pristúpiť k oficiálnemu zaregistrovaniu klubu, vypracovaniu stanov a podobne. Do tejto oblasti už nevidím :smile:

Záujem, priestor a podporu už máme. Čo ďalej? Ako sa registruje klub, prosím? Nejak na nete chýbajú potrebné informácie ohľadne založenia kynologického klubu (alebo len zle hťadám?). :nwm:
Ďakujem za každú radu.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Kynologický klub - ako začať?

Poslaťod Lindchen » Sob 03.01.2015 10:40

Klub je občianske združenie, na stránke min. vnútra nájde všetko potrebné.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov


Späť na Ostatné