Aký veľký bude?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Aký veľký bude?

Poslaťod vesticasim » Sob 20.11.2010 12:58

Zaobstarala som si pred mesiacom šteniatko, teraz má 10 týždňov, no dosť rastie, videla som oboch rodičov, matka nemecký boxer a otec kaukazský ovčiak s mastifom, otec bol velmi velký- 72 cm, naš buddy, tak ho voláme už teraz váži 6,5 kg, je dosť robustný a pekný, zdravý, no neviem si dosť dobre predstaviť jeho konečnú velkosť, pretože matka mala asi 52 cm a otec 72 cm, neviete niekto poradiť, ako sa to dá odhadnúť?????
vesticasim
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: výška????

Poslaťod ZdenulkaM » Sob 20.11.2010 13:46

moc sa neda odhadnut..ked je to krizenec a nepoznas jeho starych rpodicov :no:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: výška????

Poslaťod lavyrle » Sob 20.11.2010 13:53

vesticam, no hlavne pozor na rýchly rast !!! Čím ho krmiš? Ak rýchlo vyrastie, môže mať problémy s klbami. U veľkého plemena je toto veľké riziko. My sme nášho vážili pomaly každý týžden a ak šiel hore rýchlejšie, hned sme uberali z množstva jedla a aj mäsa
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: výška????

Poslaťod vesticasim » Sob 20.11.2010 13:55

No rodičov oboch mal pekných, mamka čistý boxer, otec ale aziat s mastifom, obrovský, vyzeral ako malé tela, každé šteniatko bolo inej farby, lebo rodičia boli tiež rozdielni a vybrala som si to najväčšie a najživšie, všetko hryzie, všade ciká, každú chvílu a to ho už mesiac učíme hygienickým návykom, no má len 10 týždňov, asi ešte to chvílu potrvá, kým sa naučí udržať moč, lebo aj zoskučí, keď sa mu dá, no kým sa obujem, mláčka je na svete:(((ale inak máme s ním kopu zábavy:)))ty máš akého psíka???
vesticasim
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: výška????

Poslaťod vesticasim » Sob 20.11.2010 13:56

Ja chápem, no jeho skutočnú výšku som ešte nemerala, odvážiť sa nám ho podarilo na rukách, no čo je to optimálny rast???podla mňa je to u každého šteniatka individuálne, podla toho, aký bude vysoký v dospelosti???a dá sa prikrmovať vápnikom nejakým???
vesticasim
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: výška????

Poslaťod lavyrle » Sob 20.11.2010 14:09

No ja tipujem, že max.veľkosť tvojho psa by mohla byť do tých 65cm :nwm: Ja mám Veľkého švajčiara, ten by mal merať tých 65-70cm. Ale jeho rast sme skôr vážili ako merali, v podstate ani neviem koľko teraz meria :hi: ide o to, aby rýchlo nenaberal - optimálne myslím do tých 1,5-2kilo za týžden. Váha môjho psa by mala byť cca 60kg. Myslím, že je to porovnateľné s tvojim....no neviem, najlepšie sledovať s veterinárom - však teraz budete očkovať, odčervovať atd - tak vrámci tohoto aj odvážiť a sledovať rastovú krivku
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: výška????

Poslaťod vesticasim » Sob 20.11.2010 14:21

Navyše som bola rada, že som ho vzala z tých hrozných podmienok, matka, otec aj šteňatá zavreté v koteci, špinavo tam, psi boli v areály bývalého JRD, otec mal očividne nejaký exém na stehne, boli sme u našej veterinárky a tá hneď povedala, že je nachladnutý na ladvinky, tak dostal injekcie proti zápalu, odčervenia dve máme za sebou, už to bolo čisté, no prvý krát hrôza, no budeme pokračovať, teraz nás čaká očkovanie, nemohla,nakolko mal ten zápal obličiek, teraz je touž lepšie, je velmi živý a veselý. Cíti sa zdravo a spokojne. Dúfam, že aj ostatné šteniatka z toho vrhu nájdu spokojný domov, no lutujem tých dvoch dospelých psov, nikto sa tam poriadne o nich nestará:(((Ty máš akého staréhopsíka???
vesticasim
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: výška????

Poslaťod vesticasim » Sob 20.11.2010 14:25

A navyše moc mi nechce granulky, tak mu často vyváram, papá tak 4 krát za deń, medzitým nejakú tú kostičku z pedigree a vyzerá fakt velmi dobre, má sa k svetu, je velmi čulý.....No pri takej konečnej váhe, ako sa hovorí, radšej šatiť ako živiť, hahahhahah.....Máme ešte staručkú fenku slovenského kopova, má 15 rokov, je zdravá úplne, akurát horšie vidí, no malého moc nemusí, už chce taký ten svoj pokoj, zaťažuje ju to.....Mám velmi rada psíkov, beriem to tak, že naša fenka tu už dlho nebude a Buddy bude náhrada, hoci bude neporovnatelne vyšší:))))
vesticasim
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: výška????

Poslaťod lavyrle » Sob 20.11.2010 14:28

Náš Akim teraz oslávi 9.12 svoje prvé narodeniny :aplause: My krmime surovou stravou. Podľa toho ako píšeš si ty asi ešte dieťa, však? Myslím to tak, že rodičia psíka živia
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: výška????

Poslaťod vesticasim » Sob 20.11.2010 14:33

Ja ti dám dieťaťa, ja sama mám deti, starám sa aj o šteňa, aj o deti......No nemám nejaké extra skúsenosti, nakolko mám už staručkú fenku kopova-15 rokov a tohoto krpca:))))No je nám doma veselšie, od malička som mala psíkov a som rada, že mám aj tohoto, no tento bude dosť velký a ja som doteraz mala len menších psov, obávam sa o klby, aby nemal v budúcnosti problémy s nimi
vesticasim
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: výška????

Poslaťod lavyrle » Sob 20.11.2010 14:47

:heh: :heh: tak sorry :jazyk:

Tak skús dávať surové...je to určite lepšie ako miešať granule s vareným a určite aj jednoduchšie a v konečnom dôsledku aj lacnejšie. Tu v téme o surovej strave nájdeš všetky potrebné informácie :jop:
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: výška????

Poslaťod vesticasim » Sob 20.11.2010 14:51

Inak ďakujem a ty ako si spokojná????psík poslúcha, akého to máš????
vesticasim
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: výška????

Poslaťod lavyrle » Sob 20.11.2010 15:11

Ja som zatiaľ veľmi spokojná :smile: Zatiaľ klop-klop nemali sme žiadny problém. Ani zdravotný, ani výchovný. Má rád ľudí, deti, nášho kocúra a na druhej strane sa začína javiť aj ako strážny - ked sa niečo šuchne niekde, zbystrí, nastraží uši, postoj a ked treba aj breše :jop: je to náš miláčik
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: výška????

Poslaťod vesticasim » Sob 20.11.2010 15:25

To je výborné, náš už teraz veselo vyštekáva, hoci má len 2,5 mesiaca, občas pri naťahovaní o lanko zavrčí, len s tými hygienickými návykmi máme stále problém, no snaží sa, ale zrejme to ešte neudrží....Myslím, že aj náš bude dobrý strážny pes, teda dúfam:))))lebo sme z dediny a máme tu aj problémy cez miestne zábavy, pripití mládežníci tu robia bordel, no keď zbadajú za plotom dobrého strážneho psa, tak aj vytriezvejú:))))No aj tak stále zvyžujeme, či ho dáme vonku časom, či si ho nenecháme dnuka:)))je to taký miláčik, zvykli si velmi dobre aj deti na neho, no moc sa im s ním nechce každé dve hodky chodiť vonku, najčastejšie chodím ja, posledný krát chodievam okolo 22,00 a to iba tak na 5-10 min, som už unavená:)))
vesticasim
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: výška????

Poslaťod Priscilla » Sob 20.11.2010 15:40

Len tak mimochodom - 6,5 kg mala v 9 týždňoch moja Phoebe - krátkosrstá kólia, teraz v dospelosti má 53 cm a ani nie 20 kg. Takže možno nebude až tak veľký, ale teda rast je inak hodne individuálny. :ahoj:
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Ďalší

Späť na Ostatné