Aký veľký bude?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: výška????

Poslaťod lavyrle » Sob 20.11.2010 16:59

Priscila, ja som skôr vychádzala z maminky a otecka a nie z momentálnej výšky
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: výška????

Poslaťod vesticasim » Ned 21.11.2010 12:33

No to som velmi zvedavá, aký velký narastie, nechám sa prekvapiť, ale rastie ako z vody, každý týždeň je väčší, teraz som ho merala, má 10 týždňov a 36 cm.....takže uvidíme:))))no určite malý nebude:)))Váhu som prevážila, má 7,5 kg dokonca, no tučný nie je, tak akurát, má poriadne hrubé labky, aj široký hrudník a hlávku:)))
vesticasim
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: výška????

Poslaťod lavyrle » Ned 21.11.2010 18:36

Ked sme si doniesli nášho domov mal 9 týždnov a viem, že vážil 9 kilo. O týžden už 11kilo :pac: Vyzeral presne takto - príde mi to strašne dávno a pritom to bolo pred necelým rokom :aaa: To sme ho fotili hned na druhý den a tam pri miskách - to bolo jeho prvé papanie u nás doma :smile:
Obrázok
Obrázok
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Aký veľký bude?

Poslaťod starr » Str 18.04.2012 9:47

Čo si myslíte, že koľko kg bude mať v dospelosti psík, ktorý má teraz asi 3,5-4 mesiace a je teraz veľký asi ako cavalier, o niečo asi chudší?

To ho má jedna pani a chceme zistiť, že aký asi bude veľký. Je to mix. Ona si myslí, že má tak 5 kg, ale ešte ho neodvážila na váhe (možno nemá váhu, neviem :lol:).
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Aký veľký bude?

Poslaťod Sunny » Str 18.04.2012 17:08

Keďže najväčší rast do výšky prebieha tak cca do 6 mesiacov, keď je v 4 veľký a útly ako cavalier, tak z neho určite žiadne 30 kilové telátko nebude :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: Aký veľký bude?

Poslaťod starr » Štv 19.04.2012 14:12

No, pravdu máš :smile:. Len on má trochu väčšie labky, čo ma mätie. Nie úplne obrovské, ale proste väčšie. Ja si tiež myslím, že by mal mať cca do 20 kg maximálne. Možno aj menej. Neviem, ja si nejako vôbec nepamätám, ako rástli moji, iba viem, že rýchlo :lol:.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Aký veľký bude?

Poslaťod Domca » Pia 20.04.2012 10:26

Neviem no labky su podla mna nieked dost zavadzajuca vec :lol: Ja mam dve fenky, krizenky, jedna ma 35 cm a druha 40, ale je vysoka a utla, atletickej postavy (ma okolo tych 9-10 kil) a labky ma mensie ako fenka ktora je od nej ovela nizsia... :joint: Teda nema ich drobunke ale take utle, zarastene srstou vyzeraju vascie ale su fakt male :lol: Inak ono je fakt tazko povedat ake velke bude v dospelosti steniatko po velkych rodicoch...U malych psikov je to jednoduchsie, lebo ti uz po 6 mesiaci nejak extra nerastu, teda uz u nich vidno vyslednu vysku v dospelosti... u velkych plemien je to zas inak...
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1875
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Aký veľký bude?

Poslaťod starr » Pia 20.04.2012 12:57

Tak sa človek musí nechať asi prekvapiť, lebo hento je asi mix malého a veľkého alebo lepšie povedané malého a stredného. Asi, nevie sa na isto. Každopádne, keď má v nejakých 4 mesiacoch asi 5 kg, tak v dospelosti by nemal mať určite ani 40, ani 50 kg a podľa Sunny ani podľa mňa ani tých 30. Ja myslím, že bude mať tak 15-20, možno aj menej :otaznik:.

Našla som medzitým, koľko vážili v tom veku moji. Tak pre porovnanie, cane corso sučka mala vo veku 4 mesiace 24 kg /v dospelosti potom cca 50 kg/, malý mix pes Dinko mal v tom veku 5 kg /v dospelosti potom 8,5-9 kg/ a labradorka sučka mohla mať nejakých 13-14 kg ? (u nej som si nie úplne istá), takže keď má ten mix psík v tom istom veku asi 5 kg (odhadom, možno má aj 6-7), tak v dospelosti nebude mať podľa mňa určite viac ako tých 15-20, myslím.

O takého pol-3/4 roka sa uvidí. :smile: Ak s ním ešte budem, tak dám vedieť :-).
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Aký veľký bude?

Poslaťod soletka » Pia 20.04.2012 13:23

ak pomoze, tak moj krizenec (labrador x kokerspaniel) mal v 3 mesiacoch 6 kg, teraz v roku ma 25 kg :smile: a nie je to ziadny tucko :lol: stavbou tela je po LR, takze vela zalezi, z ktoreho plemena si vzal viac.
Tak daj vediet potom, u krizencov je toto vzdy velmi oblubena otazka od sirokeho okolia s neistou odpovedou :smile:
soletka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 90
Bydlisko: Bratislava

Re: Aký veľký bude?

Poslaťod starr » Pia 20.04.2012 13:27

Nooo, tak Tvoj je zasa pekný príklad toho, že nemusí byť až taký malý, ako mi vyšlo z toho porovnania mojich psov.

Určite dám vedieť, ak s ním ešte budem, keď bude dospelý. A budem mať ďalšie sklíčko do mozaiky mojej štatistiky :lol: :ha:.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Predchádzajúci

Späť na Ostatné