Psík, mesto a obchody

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Psík, mesto a obchody

Poslaťod BasenA » Ned 03.08.2008 11:50

hm moja teta tak nechala psika pred obchodom(americky koker)prislo k nemu detsko zacalao ho hladkat a on ju kusol ale len tak vystrazne ze nic jej nezrobil take a teta sa dostala az na sud kvoli tomu :ua:
BasenA
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 745
Bydlisko: Prešov

Re: Psík, mesto a obchody

Poslaťod Mackie » Ned 03.08.2008 14:14

a ako ten sud dopadol? ja by som kontrovala, ze mi dieta ohrozovalo psa (pes = majetok, nema co sahat na cudzie veci)
ja viazem dalej od dveri, aby nebolo pokusenie sa pri psovi zastavit (a ine dovody)

co sa tyka hrubych voditok, ona ked zisti, ze jej to ide, kuse a kuse.. (na zahradke ju nasi priviazali na stopovacku a sa odhryzla a tak dookola :ua: ) kazdopadne neriskujem, uz by som ju nenasla, keby v strese vybehla prec
dnes som ju dala na lanko (dlhe, pouzlila som ho vselijako) a bez nahubku - je v umelej hmote a ani stopa po kusani na nom :jop:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Psík, mesto a obchody

Poslaťod BasenA » Pon 04.08.2008 10:52

myslim ze teta musela zaplatit nejake peniaze za poskodenie cico ako brutalne si privymyslali ta tetka s tym detskom.. :hmm: ako bol to vrchol...
BasenA
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 745
Bydlisko: Prešov

Re: Psík, mesto a obchody

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 04.08.2008 15:32

Tak to je taká dilema, či má mať, alebo nemá mať košík, keď je takto priviazaný.
Na jednej strane, ak sa stane to, čo si spomenula, tak samozrejme si na vine ty a pes a nie decko, čo bez dovolenia šiahlo na psa, ktorý je bez dozoru. :ach: To je fajn, ak má koš, pretože by ho pravdepodobne pes nepokúsal a ty si v suchu, lebo m zabezpeeného psa.
Ale zas na druhej strane ak nemá koš, je to pre jeho bezpečnosť. Lahšie sa kradne pes s košom, ako bez, ktorého dotyčný nepozná.

Mne sa napr. stalo, že pes bol pred poštou a zrazu krik a štekot. tak som sa pri okienku omluvila a vybehla von. Samozrejme, že starý debilný ožran z krčmy tam mal psa, ktorý chodil kade tade. Tak som bola rada, že koš nemal. Lebo ak niekto svojho psa pustí k priviazanému psovi bez dozoru a niečo sa zomelie, je to jeho chyba a priviazaný pes sa aspoň ako tak môže brániť.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Psík, mesto a obchody

Poslaťod BasenA » Uto 05.08.2008 20:55

no ved toto ze ta dilema :ua: no zas moj by cloveku neublizil iba ak by ho nejak fyzicky ohrozoval to je zeby do nho kopol aletake nieco..cize ja nemam dvovod davat kos :smile: ale ak to nieje pripad nudze tak sa snazim ho neprivezovat ...nemam z toho dobry pocit :ua:
BasenA
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 745
Bydlisko: Prešov

Do obchodu aj so psom ?

Poslaťod iwd » Str 22.12.2010 14:13

Ak idete povedzme na nakup potravin, a nie je mozne zobrat psa do obchodu, nechavate ho vonku?

Alebo radsej doma?
iwd
Snoopy
 
Príspevky: 146


Re: Do obchodu aj so psom ?

Poslaťod katkariinka » Str 22.12.2010 14:33

Ja by som psika pred obchodom nenechavala. Kedysi pred 15 rokmi sme nechavali psinu pred obchdom, ale dnes su ludia k... , bala by som sa, ze mi ju ukradnu. Vynimocne nechame psika v aute, ale aj to sa vzdy riadne ponahlam.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Do obchodu aj so psom ?

Poslaťod Offca » Str 22.12.2010 14:33

Do potravín ťahať psa je ale trošku choré
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Do obchodu aj so psom ?

Poslaťod katkariinka » Str 22.12.2010 14:44

Offca,
mne raz znamy opisoval, ako so svojim cinskym nahacom chodi do potravin a pes si "vybera" sunku...
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Do obchodu aj so psom ?

Poslaťod Vikiki22 » Str 22.12.2010 14:48

Ja, ak idem na nákupy do dediny a nechce sa mi na bicykli, tak idem normálne so psom. Alebo aj keď idem na poštu a iných obchodov. Zoberiem buď Rexa alebo Elišku a aspoň si spravíme aj pohodovú prechádzku. Samozrejme, ich pred obchodom vyviažem a oni na mňa pekne čakajú. :smile:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Do obchodu aj so psom ?

Poslaťod Akami » Str 22.12.2010 14:55

Podla toho kde. U nas nie je problem nechat psa pred obchodom, ako to uz v malych, relatyvne bezpecnych mestach byva. V takom Trencine alebo inom vacsom meste by som si netrufla.

Ked ideme na nakupy do Trencina napriklad, vzdy ostane niekto so psom vonku. Aj ked napriklad zrovna tento tyzden som zistila ze do trencianskeho Prioru pes moze, no bola by skoda nevyuzit to, najme ked sme boli so stenatom, dobra moznost socializacie :-))

Pokial ideme do Tesca alebo Kauflandu /nie v nasom meste/ a psov mame so sebou, ostavaju v aute. Teda pokial ideme autom. Ked som bola na bicykli, nechala som bicykel vonku v stojane zamknuty a psa on uviazaneho tak aby bol na ociach sbskara a poprosila som nech sem tam mrkne keby niekto psa otravoval. Bol velmi mily, ochotny, vraj aspon mu to spestrilo jeho sluzbu :-))
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Do obchodu aj so psom ?

Poslaťod Jannka » Str 22.12.2010 15:07

tiez si myslim, ze v dnuka potravinach nema pes co hladat - ohladuplnost je na mieste a z hygienickych dovodov sa pes do potravin fakt nehodi, nemusim asi uvadzat priklady, preco...

skor by som ocenila, ak by som mohla psika zobrat do budovy potravin a uviazat napriklad v rohu predajne tesne po vstupe, kde by to neohrozilo hygienu, ale zaroven by som na psika videla. Totiz nechat psika bez dozoru uviazaneho pred obchodom je v dnesnej dobe velky risk - najma tu na vychode, kde psiska casto kradnu kozkari, alebo mensina (do gulasu).

Samozrejme, su miesta, kde ponechanie psika uviazaneho pred predajnou je bezpecnejsie - napr. lokalne minipotraviny v bloku, kde psika mate na ociach cez presklenne dvere, atd..
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Do obchodu aj so psom ?

Poslaťod Ulfheiðr » Str 22.12.2010 15:23

Priväzujem len tu v Lamači, kde poznám psov, aj to iba vtedy, keď to inak nejde, čiže asi dva krát do roka :heh: .
Najmä po skúsenosti z KV, kde som psa nechala pred poštou a samozrejme mi ho tam napadol nejaký psychopat patriaci nejakému opilcovi z neďalekej krčmy.
Čiže na mieste kde poznám čo sú za psi áno, ale aj tak sa tomu snažím vyhnúť najmä pre prípad krádeže (ak sa niekto nebojí psov, tak mojich ukradne v pohode - predpokladám). Inak si nemyslím, že pes v potravinách je väčší problém ako bezdomovec, alebo človek čo vystúpil z MHD a neumyl si ruky.
Ale priznávam, náš starý Dixo raz ocikal bedňu s citrónami pri jednom vonkajšom stánku zelovocu. :piskot:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Do obchodu aj so psom ?

Poslaťod Akami » Str 22.12.2010 15:37

Ale priznávam, náš starý Dixo raz ocikal bedňu s citrónami pri jednom vonkajšom stánku zelovocu. :piskot:

A malo to aj nejake pokracovanie? :lol: Inak uz len pri tej predstave ako sa poburuju namyslene panicky pri pohlade na cikajuceho psa na citrony sa musim smiat. A ak si niekto aj mysli ze psy moc na citronoch je nieco nechutne, nech sa zamysli nad chemickym osetrenim co na citronoch bezne je...
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné