Tipy na výlety a turistiku

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Ned 15.07.2018 18:54

Aj psa, nech je vidno, ze slapal :heh:
Prílohy
IMG_0083.JPG
IMG_0107.JPG
IMG_0224.JPG
IMG_0288.JPG
IMG_0415.JPG
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod janajka » Ned 15.07.2018 18:56

Na Maly sa da ist so psom od Bieleho potoka po zelenej. Je to tam dooost strme (strmsie ako druha strana), su tam hore aj retaze ale pre psa zvladnutelne a nie je tam taky skalny vyhup ako z Medzirozsutsa. A ten skalny výhup od Medzirozsutsa, tam naozaj potrebujes obe ruky a vytiahnut sa po retazi hore. To pes nevyskace. (Aj ked, nebola tam nasa Tina a vierin Jacky?). Ale teda neviem ako pojdes cez tie diery po rebrikoch.

EDIT - no medzitym si uz dala report. :lol:
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Ned 15.07.2018 19:22

Janajka, vyskace, fakt vyskace. Keby chlap nebol lenivy a za nami sa nezjavili ludia, tak by som aj video urobila, mam len mobilovku useku, kde som mu pomohla. Mne to prislo usmevne, ked som to videla na zaciatku, ja som cakala nieco fakt ovela ovela horsie :heh: Ja som si fakt vydychla, ked som zobrala retaz do ruky a pes si skackal vedla mna. To pre toho psa bola uplna malina :heh: Som cakala proste nieco fakt s velkymi stupnami, kolmou stenou, proste nieco, co fakt pes neda, na co treba uz takmer rebrik a kedze tam tam nie je, tak ta retaz bude potrebna naozaj a 2 ruky k tomu. 2x som mu rit chytila uz ako to koncilo (a nebyt kramli, tak on to vyskace sam :angel: ), ked vyskocil a som ho len zaistila, aby nepadol a treti krat som nestihla pri poslednom takom prevyseni. Ani necakal, som nebola pripravena, mi vyskocil sam, hore zaskrabotal nozickami, mne ruka vystrelila, zanadavala som, ale pes uz krutil chvostikom hore a tvaril sa, ze no problem. Akoze isto to neda kazdy pes, ale ak mam skusenosti s takym terenom a viem navigovat psa, tak kludne aj horsie este moze byt, len pes nesmie byt tazsi pre mna ako tych 5kg :heh:
A diery s tak malym coklom tiez bezproblemu, to sa chyti pod pazuchu na rebrikoch a zbytok schodky a lavicky, to behal sam, aj tam, kde boli retaze som ho neniesla ani raz.

Pridavam foto useku, kde som pomahala. Fakt nebyt kramli, tak neriesim ani ten :angel: Mne ten pes po tejto stranke naozaj vyhovuje :heh:

A vsetky fotky https://www.zonerama.com/pigie/Album/44 ... J44QGSbmI3
Prílohy
IMG_5315.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod janajka » Ned 15.07.2018 20:09

Ak isiel ten pes tak zprava, tak potom asi teda hej. Ked pridem domov, pozriem stare fotografie, ci tam bola vobec Tina a Jacky. Mne sa to totiz zlieva. Rosutce boli povinna jazda, ked som chodievala do Terch. So psami sme tam boli este za ery kinofilmu, z takeho obdobia moc foto nemas. Ale viem, ze sme sa otacali na rebrikoch. Jednak kolme, plus vtedy boli zaplavy a bolo to aj nepriechodne.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Ned 15.07.2018 20:47

Hej zprava. Ale ja teda nehovorim, ze to je pre hocijakeho psa. To vobec nie. Prave naopak. Drviva vacsina psov to nevyskace a cim vacsi pes, tym paradoxne vacsi problem a ja by som tam s vacsimi isto nesla, preto hovorim, co clovek jednou rukou unese by som tam vzala maximalne a hlavne pohyblive, nie ze sa to zabyci, ze toto neskocim. Ja len hovorim, ze sa najdu experti, ktori to daju :heh: A nie, ze to pes nevyskace. Najdu sa taki - mali, dlhonohi, sibnuti :joint:
Hovorim, ja som bola pripravena psa dat do batoha alebo istit, podla toho, aky narocny usek to bude. Ani istit nebolo treba a to mal postroj na sebe, pripraveny na vsetko. Len mi to prislo zbytocne :heh: Isto to nie je pre hocijakeho maleho psa a aj maly vhodny pes musi mat pana, co ho tade prevedie, cize sa nesmie bat, ze spadne a drzat sa retazi obojruc :heh:
Len ja podla foto som z toho nemala vobec stres, mne to prislo, ze to pes vyskace (a tusila som spravne, dokonca aj ten usek, co davala foto Silvuch, tak pes vysiel bez pomoci ), kym som sa nezdoverila tu a tu vo mne zacal hlodat cervik pochybnosti ako zacali pisat, ze to nevyskace a ja budem mat co robit sama zo sebou, a cervik vyvrcholil v sedle medzirosutce, kde som to takmer otocila a nakoniec sa ukazalo, zeby som to urobila uplne zbytocne :heh:
No a tie rebriky, to som vedela, ze budem nosit, ale tak to uz som mala skusenosti, ze pod pazuchu a ide sa. Ale stalo za to. Stat do fronty by som tam nesla so psom, ale takto v uplnej pohode.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod akuk » Pon 16.07.2018 11:11

pigie píše:Ale stalo za to.

:jop: tak super
lubim tvoje fotocky :smile:

ja som dala mini turku s mini turistkou :hi: sak co sa za mladi naucis... :lol:
dedinka v udoli :no:
IMG_2042.jpg

a odmena
IMG_2047.jpg
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1054

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Štv 19.07.2018 22:20

Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Ned 22.07.2018 17:48

Akuk, ta vodna plocha to je kde?
Ja sa musim este vratit nad Nimnicu. Dnes bolo nanic pocasie (na fotenie), ale aj s mladatom, to je taka pekna vychadzka, sme prisli po kriz na kopci a pobrali sme sa naspat. Ale mi to hlavou matalo, ze to nemohlo tak rychlo zarast predsa, lebo vyhlad ubohy :heh: Tak som s nimi zisla kus z kopca akoze naspat, a potom to zase otocila na kopec a zisla z neho druhou stranou a oplatilo sa :heh: Im sa uz vracat nechcelo - len psovi :heh:
Prílohy
nosicem.jpg
nosice1m.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod akuk » Ned 22.07.2018 18:31

Pigie :oo:

Cigel. Hned pod tym vlekom, prva fotocka. Tak po ceste ma vyzdvihnes v tej spodnej dedine :hi: Mozem ta vziat na pekny vyhlad odtial,) To aj s malym date :yes:
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1054

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Ned 22.07.2018 18:41

Na hradisko? Inak pojdem urcite, si hovorim, ze posledne 2 vylety, co dam bez fundla na jesen - podskalsky rohac a tato nimnica. To musi byt na jesen proste nadherne. Nimnicu zvladne aj psisko, ale tak o 2 roky, to proste musim vidiet este skor :heh: a podskalsky nehrozi, aspon teda nie z tej strany ako sme sli my.
A vy tam mate take pekne miesta, zavidim normalne. Aj tu vodu :aaa: Pridem niekedy fundla okupat potom :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod akuk » Ned 22.07.2018 19:03

Niee, Jancekova skala, Biela skala,)

Dobry napad :no: Je tam klud ,)
Prílohy
image.jpeg
image.jpeg (173.92 KiB) Zobrazené 1093 krát
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1054

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Ned 22.07.2018 19:12

Jaj u vas! Ja som myslela, ze tam pri Nimnici. Ja sa niekedy ozvem, neboj, ked budem mat namierene vasim smerom. Urcite :yes: A aj vodne plochy zbieram, v ktorych sa Hugo neokupal :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod akuk » Pon 30.07.2018 6:35

pigie píše:Ja sa niekedy ozvem, neboj
:jop:

z vcerajsieho Klaku..)
vjdôô.jpg

vbvisdp.jpg

ndôphôpghd.jpg

dgôlô.jpg
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1054

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod Minnie » Štv 02.08.2018 12:59

Mate nejake tipy na zaujimave miesta, (nieaztaknarocne) tury v okoli Terchovej? Tak do 30km. Nieco ine okrem znamych dier, oboch rozsutcov a sutovskeho vodopada :no:
Na svete nie je toľko tmy, aby dokázala zhasiť jednu maličkú sviečku.
Minnie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 333
Bydlisko: Jelenec

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod katkariinka » Štv 02.08.2018 20:17

Tak vo vrátnej sú pekné túry z Tiesňav - jedným smerom Zbojnícky chodník, druhým Boboty. Pekný je aj bočný hrebeň - Kraviarske, Baraniarky. V Terchovej rozhľadňa.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné