Tipy na výlety a turistiku

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Pon 12.06.2017 11:22

Offtopic: No, mne uz tak par krat zmizol z dohladu, presne z takehoto zaberu :angel: Ma skoro omylo a rev muselo byt pocut cez celu republiku, a ked som potom pozerala, ze kam skocil, tak som nechapala jak sa tam ten cap mohol udrzat a uz vobec som nerozumela ako mohol vyliezt spat (naposledy na hricovskom hrade) :heh: On si hopka ako nic, co co co vrestis, sak tu som :ach: Ale uz neriesim, jeho zivot je v jeho rukach :heh: Lebo obesil by sa skor jednoznacne :heh: Pre nas je ovela nebezpecnejsi na voditku ako navolno, bohuzial navolno je zase nebezpecnejsi sam pre seba - aj ked neviem, lebo este sa mu zabit nepodarilo :heh: Dosli sme v plnom pocte, neviem ci nastastie alebo nanestastie :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod hermy69 » Str 14.06.2017 9:46

Máte tu niektorá skúsenosti so stanovaním na divoko (mimo kempov) ? :lol: Chcela by som vziať seba , priateľa a psa a vybrať sa na túru voľakde aj so stanom. Nerobíme hluk ani bordel, len sa neviazať na dajaké ubytká ale voľakde si zložiť šunky po celodennom šlapáku :lol: Tak či to tu niekto z vás aj praktikuje a či s tým nie sú problémy nakoľko na slovensku je to tuším zakázané od 3 stupna ochrany.
http://dikzpotonskejluky.wix.com/dikzpotonskejluky
hermy69
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 207
Bydlisko: Bratislava okolie

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod Lindchen » Pia 16.06.2017 9:50

Ahojte, pôjdeme z Topoľčian cez Ružomberok, Poprad a Humenné do Runiny, nechceme byť ale toľko v aute, takže niekde v okolí Popradu by sme si radi dali pauzu a prespali tam. Nemáte nejaký tip na malý výlet v okolí? Niečo pekné, kam da dá priblížiť autom a je vhodné pre starého psa? Prírodný úkaz, voda...
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod dasken » Pia 16.06.2017 10:59

zalezi v akom okruhu od popradu :lol:

pekne je napr na Kvetnici, je tam stary zatopeny lom a potom priamo v kvetnici je pekny park na easy prechadzky
https://mapy.hiking.sk/?x=20.27981&y=49 ... =permalink
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod katarina » Pon 19.06.2017 11:49

hermy69 píše:Máte tu niektorá skúsenosti so stanovaním na divoko (mimo kempov) ? :lol: Chcela by som vziať seba , priateľa a psa a vybrať sa na túru voľakde aj so stanom. Nerobíme hluk ani bordel, len sa neviazať na dajaké ubytká ale voľakde si zložiť šunky po celodennom šlapáku :lol: Tak či to tu niekto z vás aj praktikuje a či s tým nie sú problémy nakoľko na slovensku je to tuším zakázané od 3 stupna ochrany.


Ahoj,

stanujem na túrach bežne (aj so psom), každý NP má svoje pravidlá, ktoré odporúčam vyhľadať si vopred - napr. v Nízkych Tatrách je niekoľko miest mimo útulní, kde je povolené stanovať, vo Vysokých sa dá prespať len v chatách. Mimo NP nejak neriešime.
katarina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 377
Bydlisko: Dechtice / Brno

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod akuk » Štv 22.06.2017 21:38

Ziar–Smutne sedlo–Tri kopy–Hruba kopa–Banikov–Prislop a dolu na Ziar

pocko parada
so mnou az tak ne :lol: nemam nohy, dochodcov som nemohla dobehnut :ach: ale mam chut a vytrvalost :haha: skoro secko podla planu nakonec padlo :angel:
Tri kopy top, skackate si ako kamzicata :aplause:
DSC_0396.JPG

DSC_0413.JPG

DSC_0442.JPG

DSC_0433.JPG

a mapka :joint:
DSC_0458 (2).JPG
DSC_0458 (2).JPG (192.17 KiB) Zobrazené 2141 krát
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1054

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod wer » Štv 22.06.2017 21:49

Waaau! To fakt brutus hore dole. Ale naaadhera!
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod akuk » Štv 22.06.2017 21:56

hej hej, uzila som si :no:
ja potrebujem nabehy na rozchodenie :lol: :ach: pak uz to ide :ha:
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1054

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod zebo » Štv 22.06.2017 22:08

posledna foto popicofka :jop: kopy, placlive, rohac, volovec, roh. plesa(jedno :smile: ), otrhance ,bystra, krivan, este aj posrany rakon ..... :no: s kvietkom a barancom tiez ok :jop:
zebo
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1181

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Pia 23.06.2017 6:49

Krasa! :aaa: Och... Proste parada. Sa mozno aj ja necham niekedy na take nahovorit, hoci mna ta chodza po slnku celu dobu vobec nelaka :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod hisham » Pon 03.07.2017 20:22

Nemáte niekto tip na pekný nenáročný jednodňový výlet v okruhu do 50-100 km od BA? Pokojne aj viac destinácií. Žiadna túra, frajer má zranené koleno. Samozrejme so psom :smile: Ďakujeeeeem :yes:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod deny » Pon 03.07.2017 20:41

Mňa by zaujímali tipy na výlet v okolí Súľova (+- 50 km) aj so psom. Nejaký plán máme, ale hľadám aj alternatívu pre prípad jemne zhoršeného počasia. Poznáte niečo, čo určite navštíviť?
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Pon 03.07.2017 21:40

Hlbocky vodopad.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod deny » Uto 04.07.2017 13:47

Mam ho na zozname, podla fotiek to vyzera dobre, tak som rada ze je v tipoch, hadam tam zbehneme :)
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod MisheliQ » Str 09.08.2017 15:39

So sestrou sme boli na Camino de Santiago v Spanielsku, presnejsie Camino Frances. Sli sme z Leon do Santiago de Compostela (322 km, 11 dni putovania). Da sa ist aj so psom aj sa stravovat vegetariansky (je taka mapa vege albergue, vola sa camino verde, vegansky je to este narocnejsie v restikach, ale nie nemozne).
Na zaciatku si treba zohnat putnicky pas (credencial), aby clovek mohol vyuzivat ubytovne pre putnikov (albergue, bud mestske municipal alebo sukromne privado). So psom vas v mestskych neubytuju a aj sukromne treba hladat (resp.si den predtym zavolat a zistit). Minimum na ziskanie certifikatu je prejst 100 km peso.
Ludia chodia aj s detmi, da sa ist aj na bycikli alebo na koni. Vyhoda je vediet anglicky ci spanielsky, no znalost cudzieho jazyka nie je nutnostou, dohovorite sa aj rukami nohami. Putovat sa da v ktorukolvek cast roka. Cez leto je tam najviac ludi. Cena albergue sa pohybovala od 5 do 15 € (aj drahsie ked clovek prespal v hoteli) (my sme mali zoznam albergue ale uvedene ceny boli raz take, napr. miesto 3 € sme platili 6 €). V restauracii sa dalo objednat jedlo z putnickeho menu Menu del peregrino (1.chod, 2.chod, dezert, napoj: voda, vino alebo pivo), my sme mavali v cene od 8 do 12 €.

Ked vstavate o 4:30 tak stihnete putovat este v tme a s vychodom slnka
FB_IMG_1502287739121.jpg
FB_IMG_1502287739121.jpg (8.28 KiB) Zobrazené 1895 krát


Priroda Leon vs. Galicia
FB_IMG_1502287780175.jpg


Vystup na O Cebreiro (pre mna najkrajsia cast pute)
FB_IMG_1502287747190.jpg
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné