Veterinárna škola

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Veterinárna škola

Poslaťod mart.ina » Ned 27.09.2015 22:30

Pre mňa gympel. Čisto osobný názor. Možno jednak to, že som bola viac zvyknutá sa učiť, i keď je pravda, že ja som gympel dosť flákala, učila sa cez prestávky atď. A možno mi na výške pomohlo aj to, že som ešte nič nemala v ruke, žiadnu strednú odbornú, takže výšku dokončiť musím. Proste viem o dosť ľuďoch, hlavne z odborných stredných, ktorý to vzdali počas štúdia a šli technikov, sestry do ambulancie. Úprimne je to momentálne teraz strašne náročné, chcela by som sa venovať praxi, tá ma baví, v ambulanciach, na klinikách, ale musím sa učiť na štátnice, na iné nemám čas a neskutočne ma to štve. Ako niežeby som sa na školu teraz vykašlala úplne, ale neviem... neviem čo bude.
Pardon za výlev na konci, vo štvrtok mám štátnicu z legislatívy a infekčných chorôb a nie som na tom dobre.
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 728

Re: Veterinárna škola

Poslaťod Aris » Ned 27.09.2015 22:38

A všetko záleží aj od toho aký je to gympel. Či je kvalitný alebo nie. A nepozerať nato, že či sa umiestnil medzi najlepšími gymplami na Slovensku. Lebo z takého jedného vraj super gympla som ja prišla na výšku a idem si vlasy vytrhať :haha:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Veterinárna škola

Poslaťod MisheliQ » Ned 27.09.2015 22:54

Keďže sa robia prijímačky z chémie a biológie v rozsahu gymnaziálneho učiva, tak by malo byť ľahšie sa dostať na vet. VŠ z gympla.

Ja už ani nemám prehľad o tom, kto zo spolužiakov je z akej školy a dostal sa aj ďalej ako po 1.ročník
Mám spolužiakov z odbornej školy, ktorí sú neskutočné hlavičky, a mám spolužiakov z gympla, ktorým to nie veľmi ide, a opačne. Veľa záleží aj na tebe - ako budeš na sebe pracovať. :smile:

Ja bych sa ale tlačila na VŠ veterinárnu do zahraničia :aaa: vedieť tak anglicky :ach: ....
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Veterinárna škola

Poslaťod straka17 » Uto 29.09.2015 21:23

Budete niekto vystupovať so svojim psom v rámci DOD v Nitre, že by sme sa prišli pozrieť? :smile:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Veterinárna škola

Poslaťod nicole » Uto 29.09.2015 21:58

Ako je to s uplatnením po dokončení štúdia?
Čím viac poznám ľudí,tým viac milujem psy.
nicole
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 62
Bydlisko: ZV

Re: Veterinárna škola

Poslaťod Vikiki22 » Uto 29.09.2015 22:15

Povedala by som, že to záleží len a len od osobnosti a "chtíču" vyštudovaného. Trh je presýtený veterinármi. Ak sa sama niekam nenasúkaš silou mocou, tak...
Čo ale mňa teší je, že je celkom veľký dopyt po zootechnikoch. :lol:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Veterinárna škola

Poslaťod AlicaGGG » Str 30.09.2015 11:32

ked nemas znamost alebo vela prachov na otvorenie vlastnej ambulancie tak je to zlozite :lol: ale vzdy sa da nieco najst, skor ci neskor, aj teraz viem ze hladali vo viacerych mestach vetov
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Veterinárna škola

Poslaťod MisheliQ » Štv 01.10.2015 17:36

nicole píše:Ako je to s uplatnením po dokončení štúdia?

no trhať sa o teba nebudú :lol: a ani ponuka práce nepríde len tak, treba pre to niečo aj urobiť
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Veterinárna škola

Poslaťod Monii » Uto 13.10.2015 18:56

Viete mi vy študujúci poradiť nejaké knihy, ktoré nájdem aj v knižnici a samoštúdiom sa trochu dostanem do problematiky veterinárnych sestier? :lol:
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: Veterinárna škola

Poslaťod MisheliQ » Uto 13.10.2015 20:29

Monii pozeras aj vzdelavacie akcie? Pre vet.sestry je v CR aj asociacia vet.sestier http://cavlmz.cz/index.php?option=com_c ... &Itemid=14
Knihy skusim daco pozriet, lebo takto z hlavy neviem
+ pozriem aj vetkom.cz, mari sa mi cosi, ze tam bol webinar pre sestry

Na veterinarii byva kazdorocne program pre vet.sestry/technikov http://www.veterinaria.sk/program-sk-sk ... hnik/#4217
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Veterinárna škola

Poslaťod Monii » Štv 15.10.2015 18:46

Skôr by som knihy,ale vďaka.
Chcela by som nejaké tie najzákladnejšie údaje, nejaké delenie liečiv, základné veci ohľadom očkovania (čím očkovať, v akom veku očkovať), niečo čo sa zíde pri asistencii pri operáciách, napr.niečo o operačných sadách, proste nejaké základy z každého rožka.

Odoslané z D6503 pomocou Tapatalku
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: Veterinárna škola

Poslaťod nufin » Sob 17.10.2015 15:28

Wtf to tu citam s uplatnenim?
To je na Slovensku az take zle? Co ja viem tak v Nemecku, Rakusku, Anglicku nie je problem dostat pracu.
nufin
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 143
Bydlisko: Bratislava - Rusovce

Re: Veterinárna škola

Poslaťod Nikuška » Sob 17.10.2015 15:46

nufin píše:Wtf to tu citam s uplatnenim?
To je na Slovensku az take zle? Co ja viem tak v Nemecku, Rakusku, Anglicku nie je problem dostat pracu.

To bude tým, že v Nemecku, Rakúsku, Anglicku a pod. ľudia nie sú "skúpi" zaplatiť si za starostlivosť o svojho miláčika, pretože to nie je pre nich finančne problém... U nás nikdy nebude toľko kliník ako v zahraničí, pretože minimálne polovica ľudí funguje na "hromadnom očkovaní psov" v dedinách, čo ich vyjde 5-10€ a tým starostlivosť skončila... :ach:
Be the person your dog things you are :love:
Nikuška
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 124
Bydlisko: Banská Bystricca

Re: Veterinárna škola

Poslaťod MisheliQ » Ned 18.10.2015 13:40

Monii pozri "sbornik vetfair 2010" na cavlmz.cz, je tam na konci cast ku operaciam pre vet.sestry v pdfku
A v tej ceskej asociacii vet.sestier by mohli vediet doporucit literaturu nielen podla toho co sa predava ale aj podla toho co sa im pozdavalo
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Veterinárna škola

Poslaťod Lindchen » Ned 18.10.2015 14:54

Inak čo sa týka vet. sestry, existuje nejaké "náhradné" vzdelávanie? Trebárs akreditovaný kurz alebo niečo podobné. Či treba mať proste celú strednú školu?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné