Presťahovanie

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Rocny pes do bytu

Poslaťod ZooM » Pon 27.07.2009 20:46

Caute...mam rocneho anglickeho kokra ktory doteraz zil v klietke...teraz si ho chcem zobrat do bytu ale :nwm: neviem ci sa to vsetko nauci, neviem ci by sa naucil pytat sa na vyvencenie vonku alebo ci by mi vsetky vankuse veci no proste vsetko do coho by zahrizol nerostrhal...prosim poradte mi ci je to vobec mozne psa tie veci naucit??? :nwm:
ZooM
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 39

Re: Rocny pes do bytu

Poslaťod Poca » Pon 27.07.2009 21:19

ked pes zije von, vacsinou mu samemu dojde ze dnu sa necika. To roztrhanie veci je mozne ak sa bude nudit a nebude mat inu zabavu.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Rocny pes do bytu

Poslaťod Liana » Pon 27.07.2009 21:37

vezmi si všetkých útulkáčov, tí sa tiež kopec vecí musia naučiť, väčšina tiež žila na dvore alebo v koterci alebo len tak na ulici a potom idú do bytu. všetko sa dá naučiť, niektorí psi to chápu rýchlejšie, íní pomalšie. ja som napríklad brala prvú sučku keď mala dva roky a rok žila v útulku v koterci a vo výbehu a potrebu robila hocikde a druhú som brala ako 1,5ročnú a tiež nemala problém sa naučiť čistote. oproti tomu šteniatko, ktoré som dostala keď malo 6 týždňov má aj teraz v 9tich mesiacoch problém s hygienou a ničením vecí v domácnosti.takže závisí od konkrétneho psíka.
výhodu máš v tom, že ročný pes sa na teba dokáže sústrediť lepšie ako šteňa a teda podľa mňa budeš mať prácu s ním jednoduchšiu. zo začiatku ho venči často, možno každé dve hodiny aby pochopil, že potreba sa robí vonku. samozrejme treba pochváliť keď ciká/kaká vonku. postupne intervaly predlžuj. čo sa týka ničenia vecí v byte, musíš mu zaobstarať dostatok hračiek, ktoré môže hrýzť a tiež ho môžeš zamestnávať rôznymi žuvacími kostičkami a podobne. samozrejme nezabúdať na dostatok fyzickej aktivity vonku. pes, ktorý je dobre vybehaný väčšinu dňa prespí.
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Rocny pes do bytu

Poslaťod Offca » Pon 27.07.2009 22:52

ZooM, uvidíš sám po nasťahovaní psíka. Možno si tieto veci uvedomí veľmi rýchlo aj sám. A možno mu niektoré budeš musieť "vysvetľovať".
U šteniatok je proces privykania rovnaký. U dospelého psa máš výhodu, že učiť ho všetko od piky (ako šteňa) by bol ten najhorší prípad. Môžeš čakať lepšie.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Rocny pes do bytu

Poslaťod ZooM » Pon 27.07.2009 22:57

dik :jop: liana ... no dufam ze to skoro pochopy ale poda mna to bude skor nez sa nazdam lebo vsimol som si ze ked bol mensi taak v klietke robil potrebu kde chcel aj v budi aj v klietke no proste vsade :pac: ale ked uz vyrastol tak doteraz ked mu treba curat alebo kakat tak vyjde von z budi a chodi iba na jedno miesto ktore je na okraji klietky takze dufam ze to nebude problem..a este dufam ze si zvikne ze bude od pondelka do piatka sam doma ale bude to iba niekedy 4 a pol hodiny a inokedy 5 maximalne 6 hodin...a myslis si ze ked ho necham sameho doma tak vydrzi tolko nerobit potrebu?....
ZooM
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 39

Re: Rocny pes do bytu

Poslaťod Liana » Pon 27.07.2009 23:00

dospelý pes by mal tých 6 hodín vydržať v pohode. ja chodím moje venčiť každých 7-8 hodín.
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Rocny pes do bytu

Poslaťod ZooM » Pon 27.07.2009 23:00

Offca píše:ZooM, uvidíš sám po nasťahovaní psíka. Možno si tieto veci uvedomí veľmi rýchlo aj sám. A možno mu niektoré budeš musieť "vysvetľovať".
U šteniatok je proces privykania rovnaký. U dospelého psa máš výhodu, že učiť ho všetko od piky (ako šteňa) by bol ten najhorší prípad. Môžeš čakať lepšie.


no neni vycviceny na jednicku co sa tyka zakladnych povelov (sadni, lahni ,fuj, ... ) ale toto dufam ze zvladne... :yes:
ZooM
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 39

Re: Rocny pes do bytu

Poslaťod leuska » Pon 27.07.2009 23:01

Aspon prvy tyzden by bolo dobre,aby chodil von castejsie :no: Ak nemozes zostat doma,nemoze ho miesto teba aspon raz v urcitych hodinach ked si v praci ist vyvencit niekto iny? :no: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Rocny pes do bytu

Poslaťod calwen » Pon 27.07.2009 23:04

Neboj nauci sa, len treba mat trpezlivost a chodit s nim von co najcastejsie. Najlepsie vziat ho dnu na vikend a chodit fakt kazde dve hodky jak so stenatom. Za kazdu potrebu vonku pochvalit a netrestat za nieco co sa podari doma-max tu mlacku/kopku ofrflat ked ju budes utierat.
Drzim palce
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Rocny pes do bytu

Poslaťod ZooM » Pon 27.07.2009 23:08

ok dobre skusim to cez vikend a budem z nim chodit castejsie vonku ... ale este teraz si ho neberiem az trochu neskor....
ZooM
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 39

Re: Rocny pes do bytu

Poslaťod Liana » Pon 27.07.2009 23:10

potom daj vedieť ako vám to ide :jop:
prípadne ešte popozeraj vo výchove a výcviku nejaké témy, možno tam nájdeš niečo užitočné
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Rocny pes do bytu

Poslaťod ZooM » Pon 27.07.2009 23:15

uz som hladal dost toho viem no uvidime...jasne potom ti dam vediet... :yes:
ZooM
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 39

Re: Rocny pes do bytu

Poslaťod Bára » Pon 27.07.2009 23:27

Súhlasím s tým, že dospelý pes to pochopí rýchlejšie ako šteňa a je to ľahšie aj v tom smere, že má "lepšie fungujúce" zvierače ako šteniatko, ktoré hoci aj nechce, ale pociká sa, lebo to nevie udržať :smile: Môj jork vydrží bez cikania aj 12 hodín. On ochotne chrápe so mnou v posteli, kým sa nezobudím :hi:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Rocny pes do bytu

Poslaťod Liana » Pon 27.07.2009 23:50

jo, u nás staršia tiež nemá problém, len krpaňa stále nie a nie. ale pripisujem to tomu, že u "dámy" u ktorej sa narodila boli šteniatka s maminou zavreté v malom priestore a kakali a cikali si pod seba. kamarátka, čo ju od nej brala hovorila, že neuveriteľne smrdela, musela ju dvakrát okúpať. tak predpokladám, že sa u nej stratil ten prirodzený "pud" čistotnosti. nemá problém vycikať sa do svojho pelieška a pod. ale ona je extrém v každom smere :pac: aj keď hovorím, už tých 7-8 hodín v pohode aj keď s občasnými nehodami...ale aspoň sme vďaka nej zlikvidovali koberce :lol:
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Rocny pes do bytu

Poslaťod Sunny » Uto 28.07.2009 17:18

Z vlastných skúseností - doniesla som si domov 2 husky, ktoré nikdy v byte nežili. Čistotnosti sa naučili veľmi rýchlo, stačilo pár krát ofrflať a bolo to OK. S ničením vecí, nooo - jedna je total pohroma a šklbe čo jej príde pod zuby, druhá šklbe len keď je v nejakom extra brutal strese, inak pohoda. Takže záleží hodne od povahy pesa. To zistíš, až keď ho budeš mať doma :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Ďalší

Späť na Starostlivosť