Dovolenka bez psa

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Dovolenka bez psa (kto mu poskytne satrostlivosť?)

Poslaťod jakut » Uto 08.06.2010 14:15

Moji nie, teda aspon nie vsetci :no: ked prídem z práce tešia sa jak zbesnelé všetci :no: ale keby som rpišla o 4 dni ako píše Leiluska, presne viem čo by som doma našla :ach: jednu urazenú Fb a jednu urazenú YT a jednu tešiacu sa YT :heh: Stupeň urazenosti je najhorší u FB tá ani nepríde ku mne. YT síce príde ale ten ksicht :ach: :heh: Obom trvá tak polm dňa až zabudnú :heh: Najlepšie je prísť v noci :joint: do rána zabudnú :aaa: :heh:
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 911
Bydlisko: košice-okolie

Re: Dovolenka bez psa (kto mu poskytne satrostlivosť?)

Poslaťod adushiik4 » Uto 08.06.2010 14:49

Môj sa tiež teší keď som preč pol hodinku, hodinku.. celý deň.. ale odišla som mimo SR na 7 dní a keď som prišla, totálne urazený pes. Ani ku mne neprišiel aj keby som sa mu prihovárala ako som chcela. Zaujimalo ho všetko možné, napríklad kufor.. len nie ja . Po dni to opadlo a na druhý deň ráno keď vstal sa tešil, akoby ma roky nevidel :D
adushiik4
Šampión
 
Príspevky: 2147
Bydlisko: Michalovce

Re: Dovolenka bez psa (kto mu poskytne satrostlivosť?)

Poslaťod jaJanka » Str 09.06.2010 7:30

V novembri som sa po 3 týždňoch vrátila z dovolenky a moja Ashley na mňa vyskočila a tešila sa tak veľmi, že som z toho bola normálne dojatá. Jej tešienie trvalo skoro 15 minút :smile: Na toto sa najviac teším keď sa vraciam domov :lol:
jaJanka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 133
Bydlisko: Košice

Re: Dovolenka bez psa (kto mu poskytne satrostlivosť?)

Poslaťod iwd » Štv 30.12.2010 22:57

No toto som riesil pred kupou psa ze co bude ak budem chciet ist na dovolenku (napr 3 tyzdne niekde na mensom poloopustenom ostrove), ze CO bude so psom.. Kam ho dam? nech je to kamkolvek, bolo by to divne zaspavat na opacnom konci sveta a nevediet co je so psom (jemu by Skype asi ako kontakt nestacil), tak jedine ze by som ho zobral so sebou, alebo zmenil destinaciu :D
Ale napr, na taky poznavaci (viac menej extremny zajazd) na Saharu, Antarktidu, alebo vyletnu lod, tak tam neviem neviem.. tam to je asi extremne narocne, AK vobec mozne zobrat psa (v zmysle ze nech tam netrpi).
vie niekto ci by sa tesil na take nieco? :)
iwd
Snoopy
 
Príspevky: 146

Re: Dovolenka bez psa (kto mu poskytne satrostlivosť?)

Poslaťod anemika » Sob 01.01.2011 20:46

Pred kupou psov sme sa rozhodli, ze kde nemozi oni, neideme ani my. Snazime sa to dodrziavat, ved dovolenkovat sa da aj s nimi a bajecne.
Jedinú lásku, ktorú si môžete kúpiť, je láska psa.
anemika
Big Dog
 
Príspevky: 1030

Re: Dovolenka bez psa (kto mu poskytne satrostlivosť?)

Poslaťod Nika200 » Ned 02.01.2011 0:58

My keď ideme na dovolenku nechávame psíka doma .Oproti nám býva naša super suseda .Rozhodli sme sa že Nelku ponecháme v domácom prostredí pretože na návštevách je nesvoja a nervvozna.Denný režim počas našej dovolenky bol nasledovný. Ráno suseda pred tým než išla do roboty čiže okolo 7,00 zobrala Nelku vivenčit pokiaľ neurobila potreby vonku ktoré mala .Počas dňa je naša fenka naučená ak je sama a už to nevydrží ísť na noviny.Keď suseda prišla domov s práce okolo 15,00 opať išli na prechádzku alebo sa vybehať do výbehu.Potom ju umyly zobrali k sebe domov pohrať sa a navečer isli opať venčit a potom už naša malá bola aj vyhrátá nakoľko naši susedia majú 5ročného hyperaktívneho syna :lol: obidvaja boli unavený a tak naša malá trávila 10dní bez nás doma .Samozrejme že medzi tým keď bol čas sa s ňou hrali aj viac krát a samozrejme dostávala pravidelne papať ako je naučená.Tak isto to bolo aj mminulý a tento rok :lol:
No teraz k nám pribudla ďalšia fenka YT takže ja už som skončila vopred s rodinnými dovolenkami nakoľko máme doma tieto naše bábatká :aaa:
Nika200
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Re: Dovolenka bez psa (kto mu poskytne satrostlivosť?)

Poslaťod Kamelia » Štv 13.01.2011 16:52

dovolenka? kto mu poskytne starostlivost?

predsa babicka :no: moja mamina, kt. miluje psikov, nasa mala ju zboznuje ma sa tam ako v raji, vela papania,vela prechadzok do prirody ( oblast Nizkych Tatier ) nie ako tu v BA a jej najkamoska JRT Lilly , kt pozna od prveho dna ako sme si ju doniesli domov...

takze nasa mala si teoreticky uziva psie prazdniny :no:

a ak sa vyskytne nieco necakane v praci, tak tu mame v BA velmi dobru kamaratku Tinku, kt. je zas majitelkou nasej malej sestricky Parisky, takze je opat v dobrych rukach :jop:

teda vzdy skonci u psickarov, na kt. je od malicka zvyknuta a kt. ma velmi rada :lol:
Kamelia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1149

Re: Dovolenka bez psa (kto mu poskytne satrostlivosť?)

Poslaťod Silvuch » Štv 13.01.2011 19:50

ja som tu kedysi chcela zalozit temu cestovalia, ale asi by sa u psickarov moc neuchytila.. :ach: pre mna je cestovanie rovnaky blahodavajuci konicek ako vlastnit vlastneho psa a este pred kupou som rozmyslala, ci ist do toho, ci nie, lebo sa to dost odopruje.. ALe vdaka priatelom a znamym som privrela obe oci a kupila psa.. Odmala bol vychovavany anticitovo, tzn - nepriputane na mna. Ziadne vitanie po prichode domov, akokeby sa nic nedialo, zvykanie na druhych.. Kazdopadne, kedze to nie je hocaky pes, ale odmala dosledne cviceny, bala som sa ho niekomu nechat na strazenie, aby ho nenavidedol na ine chodnicky. Vsetci zodpovedni su uz obsadení psom, pripadne sami nemaju kde byvat. :ua: dalsia nevyhoda baryho je, ze lieta a nie je ho radost vencit.. Rodicia a brat ho odmietaju vencit, v podstate som nan celkom sama.. Sestra byva daleko, velice dobra kamoska ma viac starosti so svojim a cudzimi, ktore cvici a velmi spolahliva devinskovescanka Basha zase byva v Brne... :ach:

kedze moja dovolenka je nizkorozpoctova, skoro zadarmo, pes v hoteli ma vydje drahsie ako moj cely pobyt v zahranici :oo: Vlatne to je aj dovod, preco som kupila "nove" auto, ze pes bude moct ist so mnou. Lenze sestra, co bola minuly rok na dva tyzdne po francuzsku aj s Gaiou, v neuveritelnom teple, Gaii sa vylet absolutne nepacil, nepacilo sa jej ani more, ani vonave zelene luky, ani romanticke viesky.... Je to plne rozporov, a velmi sa tesim, ze bariak je dobry mushersky pes, lebo prave tento sport spaja OBE moje najoblubenejsie zaluby sveta. :jupi:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Dovolenka bez psa (kto mu poskytne satrostlivosť?)

Poslaťod Donna » Pia 14.01.2011 13:57

silvuch presne toto poznam.. s tym ze najst dakoho kto andyho postrazi nakolko som jedinacik pripadaju do uvahy len rodicia a ti ho odmietaju vencit.. navyse by to bolo pre spoluobcanov velmi riskantne :lol: takze tiez chodi so mnou vsade alebo nechodim no. ale a napriek tomu nelutujem ze som si ho zobrala nakrk....a zrovna somsa aj s Bashou bavila ze by som ho nehala len jej alebo calwen ale tam je zasa problem ze basa uz ma 2 psy cize to je ako nemozne... a lucia tiez a este k tomu andy nema rad mardiho :ua:. a potomprichadzaju do uvahy dvaja ludia co ho dokazu spacifikovat a to su jedny znami co maju jeho sesternicu... takze oni su moja jedina zachrana kto mi ho postrazi a dokonca sa aj tesia ked ho mozu mat. ale po strazeni ich vzdy na chvilku opusti tuzba po dvoch psoch :joint: Na rozdiel od toho s malym psom nemamproblem... o toho sa aj bijeme ze ciho berem ja alebo rodicia.... hold plysaka postrazi s radostou hocikto a jeho sa ani velmi neda pokazit, ani nikomu neublizi.dokonca som ho davala na odporucanie aj do psieho hotela a mozem vam povedat ze terazked vidi tu tetu tak sa za nou rozbehne jak za mnou alebo za rodicmi. a ked sme tam pre neho dosli a uz pootvarane auto tak on este vbehol dnu a obskakoval tam domace fenecky. pani zuzke strasne moc dakujem ze sa mi tam oneho vzdy dobre starala. dokonca s nou spaval v postely :lol:
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: Dovolenka bez psa (kto mu poskytne satrostlivosť?)

Poslaťod Silvuch » Pia 14.01.2011 14:41

pani zuzka? myslime rovnaku ? :)) a inak taktiez som "strazca psov" kamošom. Od kokra cez nemeckeho kraktosrsteho po nemeckeho ovcaaka... A nemecky kraktosrty, ked ma zbadal vonku, majitel si ho musel priviazat na voditko, inak by s nim ani neodisiel.. Koker chudak je zvyknuty na poriadok a u nas sa mu asi nepacilo, lebo sa nemal kde uložiť :)) a nemecky ovciak :D sa citim ako terorista, ked ho vencim, ale zas nebojim s nim nikoho ..
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Dovolenka bez psa (kto mu poskytne satrostlivosť?)

Poslaťod Donna » Pia 14.01.2011 17:01

silvuch ja myslim tu zuzku co v devinskom jazere ma psi hotel a cvici aj slepecke psy
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: Dovolenka bez psa (kto mu poskytne satrostlivosť?)

Poslaťod Silvuch » Pia 14.01.2011 19:32

:yes: a dnes som objavila psi hotel v rakusku.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Dovolenka bez psa (kto mu poskytne satrostlivosť?)

Poslaťod Oprasti » Str 19.01.2011 16:05

Silvuch píše:ja som tu kedysi chcela zalozit temu cestovalia, ale asi by sa u psickarov moc neuchytila.. :ach: pre mna je cestovanie rovnaky blahodavajuci konicek ako vlastnit vlastneho psa a este pred kupou som rozmyslala, ci ist do toho, ci nie, lebo sa to dost odopruje.. ALe vdaka priatelom a znamym som privrela obe oci a kupila psa..


nápodobne :ha: my s priateľom nevieme obsedieť na jednom mieste, strašne radi cestujeme a najradšej tak úplne samovražedne vlakom (lietadlom človek príde o veľa zážitkov :ha: a auto nemáme)... no odkedy máme Flokyho, tiež rozmýšľame o aute, lebo nám to navyšuje rozpočet o pekných pár stovák, vlakom musí platiť polovičný lístok a to je pri 2000 km už slušná položka, hlavne pri ceste tam a späť... kvôli havovi som vlastne od septembra ani nebola doma, ani na sviatky, a neviem, kedy sa najbližšie dostanem, o nejakom cestovaní kvôli cestovaniu už ani nehovorím :ua: ale neľutujem :jazyk: ono tu majú celkom slušnú sieť "spolujazdcov", takže sa dá, ale inak :nwm: možno keby ste niekto mali nejaký typ na leteckú spoločnosť, ktorá za havina nechce 20 eur za kilo (lebo keď vezmem cca 25 kg psa plus klietku...nooo...) :hi: ak sa môžem opýtať, aká je obľúbená destinácia? :smile:
Oprasti
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 229
Bydlisko: Francúzske Alpy

Re: Dovolenka bez psa (kto mu poskytne satrostlivosť?)

Poslaťod Silvuch » Str 19.01.2011 20:01

oblubena? taku nemam.. Su miesta, kde sa vratim aj tristokrat, ale vacsinou chodim na nove a nove.. Najblizsie ma caka Berlin. :jupi: Medzi tie srdcublizke patri skotsko, celkovo sever, hory, planiny, starodavne mestecka... Vlaky a busy milujem, ale lietadla su mi lacnejsie :jazyk: europu mam pochodenu celu, chce to cosi viac.. sen je afrika. Uz som mala kupenu letenku do Maroka, lenze kapanek som si to na letisku na poslednu chvilu rozmyslela a odletela som do Polska.. Predsa len sama hladat hotel je jednoduchie v Polsku ako v Maroku. Franuczko mam prejdene krizom krazom.. Velku cast cesty stopom. A volali ma pracovat do Norska (aj so psom samozrjeme).. Nuz ale skola ma tu este drziiii....

ked pojdem najblizsie, vyberiem sa asi na vychod - autom so psom.. Ale to musi byt zasluzena dlhodoba dovolenka, na ktoru este nemam ani cas, ani financie...
a najexotickejsie miesto, ktore som navstivila bol zapraseny Kuwait. Celkom zadarmo. :lol: a vzdy sledujem (to uz je choroba) aky je zivot so psom v danom meste.. Ten uvoleny pocit, ktory zo zahranicnych miest vyzaruje je neopiiisatelnyyy... nedavno bol u mna belgican na navsteve a vravel, ze jeho kamarati pochodili velku cast Europy so psom.. PESO. to si celkom neviem predstavit. :ha:

kazdopadne, na viedensom letisku vzdy beha kopec psov, kam to lieta netusim, ale v minulej firme som robila pre rakusky Schwechat a PETS bola casto spracovavana letenka. Maju tam iny pohlad.. V juzanskych krajinach as ludia nemusia pytat, ak nastupuju so psom do busu, dokonca aj kosiky su poriedsie.. Takisto severske krajiny, o ktorych sa vzdy pisalo, ez psickari to maju tazke, myslim, ze atmosfera je u nich daleko menej vypata aku u nas na Slovensku . ..
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Dovolenka bez psa (kto mu poskytne satrostlivosť?)

Poslaťod Lucy » Str 19.01.2011 21:40

Silvuch píše:ja som tu kedysi chcela zalozit temu cestovalia, ale asi by sa u psickarov moc neuchytila.. :ach: pre mna je cestovanie rovnaky blahodavajuci konicek ako vlastnit vlastneho psa a este pred kupou som rozmyslala, ci ist do toho, ci nie, lebo sa to dost odopruje..

tiež sa môžem pod toto podpísať,akurát,že keď sme brali 1. psa,tak som nevedela, čo za cestovateľa zo mňa vyrastie :lol:
Našťastie naši,prípadne priateľ ,babka si medzi sebou moju háveď podelia

A Silvi tú tému založ, budem prispievať každých 5 minút! :aaa: Cestovanie ma napĺňa, keďže som taký nervózny typ človeka,čo stále potrebuje akciu. Bohužiaľ moje okolie nemá až taký zmysel pre ten typ cestovania,ktorý vyznávam ja.. v dnešnej dobe sú to samé lietadlá, ja idem radšej vlakom prípadne stopom. nenávidím také typické dovolenkové destinácie a all inclusive -radšej stan :prd: No a hlavne medzi moje srdcovky patrí východná európa,a aj keď mám toho pochodeného zatiaľ málo,viem že tam sa budem vracať najčastejšie ako sa dá :love:
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 830
Bydlisko: BA/BB

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť