Dovolenka bez psa

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Dovolenka bez psa

Poslaťod daka99 » Pia 01.01.2010 19:17

Ak ste si ujasnili, čo od dovolenky chcete a neustále a bedlivé sledovanie vášho psa do toho nezahŕňate, je pravdepodobné, že ste sa rozhodli ísť na dovolenku bez neho. Pes a dovolenka niekedy veľmi nejdú dokopy, najmä ak je váš pes nie práve vycvičený a neposlúcha na slovo.Myslíte si že je to váš prípad?Nechali ste tak psa už niekedy píšte dole I
ˇ
daka99
Okoloidúci
 
Príspevky: 20

Re: Dovolenka bez psa (kto mu poskytne satrostlivosť?)

Poslaťod Offca » Pia 01.01.2010 19:28

Psíčkár, u ktorého je jeho pes súčasťou bytia, by takto / takúto vetu nikdy nenaformuloval. :nie:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Dovolenka bez psa (kto mu poskytne satrostlivosť?)

Poslaťod maydanoz » Pia 01.01.2010 19:33

Tak ja si neviem predstavit dovolenku bez psa!!! To by bolo nudaaa!!! Stale by mi nieco chybalo... :lol:
Ale vela ludi ide na dovolenku bez psa, to je pravda :ua:

Rodina X isla na dovolenku do Grecka autom, nemali kde nechat psa, tak ho po ceste vyhodili na dialnici. Videla to ina rodina, zastavili rodinu X a pytali sa ich, preco to urobili...Rodina X na to: " My mame psikov velmi radi, ked sa budeme vracat z dovolenky, urcite najdeme nejakeho opusteneho psika a zoberieme ho so sebou!! :au:
Naposledy upravil maydanoz dňa Pia 01.01.2010 19:42, celkovo upravené 1
maydanoz
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 384
Bydlisko: CH

Re: Dovolenka bez psa (kto mu poskytne satrostlivosť?)

Poslaťod Sinuhet » Pia 01.01.2010 19:34

offca píše:Psíčkár, u ktorého je jeho pes súčasťou bytia, by takto / takúto vetu nikdy nenaformuloval.

presne tak :jop: ja mozem nechat psa kedykolvek u rodicov a predsa si bez neho dovolenku neviem predstavit.
Sinuhet
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 191

Re: Dovolenka bez psa (kto mu poskytne satrostlivosť?)

Poslaťod pigie » Pia 01.01.2010 19:53

dovolenka bez psa = vazenie :joint:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dovolenka bez psa (kto mu poskytne satrostlivosť?)

Poslaťod Mackie » Pia 01.01.2010 20:34

mne stacilo, ze som robila dlho do noci, psy ostali doma so sestrou a ja som bola v podnajme - to zobudenie rano, ze "nic netreba", bolo cudne
ale priznam, viem si predstavit dovolenku bez psa, ak by som sla niekam, kde by to so psom bolo narocne, napr. nejaky poznavaci zajazd
momentalne sa mi nema o psy kto postarat, takze neriesim
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Dovolenka bez psa (kto mu poskytne satrostlivosť?)

Poslaťod vuk » Sob 02.01.2010 0:59

pocula som /jpp/, ze nejaka rodina bol velmi zatazena na nejake plemeno, tusim pudlov, ale kedze kazde leto chodili niekde k moru, psa dali uspat a po dovolenke si zaobstarali noveho. az do dalsej dovolenky..
vuk
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 153
Bydlisko: Prešov

Re: Dovolenka bez psa (kto mu poskytne satrostlivosť?)

Poslaťod renqa » Sob 02.01.2010 8:50

Ja by som tiež bez psa nikde nešla! Keď ideme niekde na nákupy na 2-3 hodinky tak ho nechávam u otca, lebo ho nechcem nechávať v aute na parkovisku. :ua:
Ale, že by som mala ísť bez neho niekde hoci aj na jeden deň, tak to už nie.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Dovolenka bez psa (kto mu poskytne satrostlivosť?)

Poslaťod casira » Sob 02.01.2010 11:01

Radšej dovolenku budem trávit doma,alebo niekde, kde si možem psov zobrat.Určite by som sa ich nijakým sposobom nezbavila!Aj keby sa mal kto o ne postarat,celý čas by som mala čudný pocit a chýbala by mi ich spoločnost.Kto má psov naozaj rád,vždy nájde riešenie,ale vyhodit ich...?! :pac:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Dovolenka bez psa (kto mu poskytne satrostlivosť?)

Poslaťod energitc » Sob 02.01.2010 11:15

ja vacsinou bravam felis vsade,ale na lyzovacky ju asi bravat nebudeme, cely den na izbe a vecer vystekavanie na ludi,ktori chodia okolo izby je pre nu vacsi stres ako ked ostane doma.vdakabohu mam maminu, u ktorej sa felis citi ako doma a to bez stresu...ale neviem si predstavit nechat ju niekomu postrazit, nech uz by to bola akakolvek dobra kamaratka a super by sa o nu postarala, ale psychicky by na tom bola felis velnmi zle.sme na seba velmi naviazane a nejak poslednou dobou ajpriatel frfle..ale ja si felisku nedam.je to pre mna clen rodiny.
Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto- tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru.
(Pam Brown)
energitc
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Dovolenka bez psa (kto mu poskytne satrostlivosť?)

Poslaťod skacenka » Sob 02.01.2010 13:53

Napríklad bez Adelky sme už na "dovolenke", skôr na výlete do Prahy boli - šli sme len na pár dní, cez leto a chodili sme dosť očumovať mesto, a tak sme našu babičku nechali doma-ona by už nezvládla takéto celodenné behačky, má už predsalen svoj vek :ua: a tak nám ju strážila naša vetka, ktorá ju dobre pozná :yes: Inak s nami chodieva všade :jop: my aj tak chodievame poväčšine do hôr, takže tam s nami idú všetky psy, a ak sa chystá nejaká dlhšia túra, tak Adelka ostáva na chate-väčšinou aj s nejakým ľudským lenivcom :heh:
Honey chodí so mnou úplne všade - tento rok bola so mnou aj v Prahe-ona je taký môj prísavník, beriem ju so sebou všade :yes: Ale ak by predsalen nastala situácia(určite nie dovolenka :ach: ), kam by nemohla s nami, tak by som ju zverila jedine našej veterinárke :yes: je to zároveň aj jej chovateľka a Honey ju má hrozne rada :jop:
A Hart-ten je u nás krátko, takže sme ešte nikde neboli-ak nerátam vianočný výlet do Nr k rodičom - ktorí si ho rovno chceli nechať :heh: ale ten tiež určite pôjde všade s nami :yes:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Dovolenka bez psa (kto mu poskytne satrostlivosť?)

Poslaťod elienka » Sob 02.01.2010 14:00

Ja som bola zatiaľ preč vždy len na pár dní tak cca 5 dní. Psom navarím plnú chladničku, rozdelím dávky, na chladničku napíšem manuál aby každý vedel čo má komu sypať (2 psy, 2 mačky, rybičky) a zabezpečím kŕmenie. No a všetci musia vydržať. Síce susedka horšie spáva, lebo Zara s Lilo celú noc vyštekávajú ale naozaj sa to nedá aby som ich ťahala so sebou, lebo poznávačky by nezvládali a hlavne ich nikam človek nemôže zobrať. Decká môžu všade, ale psy nikde. Tak musia zostať doma.
elienka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 264
Bydlisko: Senica

Re: Dovolenka bez psa (kto mu poskytne satrostlivosť?)

Poslaťod AlicaGGG » Ned 03.01.2010 18:12

my sme boli na dovolenke raz bez belly (orianu sme este nemali) - v chorvatsku - cely cas som na nu myslela + ma to tam aj tak vobec nebavilo a dalsi rok chceli ist rodicia a sestra zasa do chorv. tak som povedala ze ja zostanem s bellou doma - aj tak bolo :ha: + za dva tyzdne sme isli do tatier aby som nebola bez dovolenky a tam uz isla aj bella :lol:
a teraz uz hovorim bud ja so psami alebo pojdu bezo mna :no:
dokonca ani na vylety zo skoly ked sa ide na viac dni nejdem :angel:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Dovolenka bez psa (kto mu poskytne satrostlivosť?)

Poslaťod Nia » Uto 05.01.2010 11:12

energitc: my sme sa v sobotu vratili z lyzovacky s 2 psami a bolo to OK. Rano sme sa boli vyvencit, potom cely den prespali ( oni to mavaju aj vo zvyku, doobedie prespat) a ked sme sa vratili..okolo 3tej, zase som s nimi bola vonku a ptoom zase vecer pred spanim. Velmi dobre to cele znasali. Endy je uz zvyknuty na hotel, chodi s nami naozaj vsade. Sucka, ta s nami bola prvykrat takto prec a aj ta to na moje pocudovanie velmi dobre zvladala.

NIKDY by som nenechala svojich psov doma, kebyze idem na dovolenku. Ak je niekomu pes na pritaz, tak ho ani nemal mat. To nie je vyhovorka, ze kvoli pohodliu, praveze kebyze je moj pes u niekoho ineho, tak by som stale rozmyslala co robi, ako sa ma a hlavne, ako sa citi, co si mysli, ze preco som ja teraz odisla a jeho som nechala tu. Aj ked ten psik pozna cloveka, ktory ho strazi, aj tak nemoze byt v psychickej pohode.
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Dovolenka bez psa (kto mu poskytne satrostlivosť?)

Poslaťod Bridget » Uto 05.01.2010 21:01

Ja akurát riešim takýto problém :ua: ... naši si zmysleli, že v lete sa ide na dovolenku (dostali sme to ako vianočný darček, poviem vám, úžas :ua: )... prvé čo ma napadlo, čo bude s Bafinkou ..... mama začala, že ju dáme susede, ktorá má tiež psa s Bafinkou sa veľmi dobre poznajú a pod. už to aj vybavila ... lenže ona nechápe, že chudák pes môže upadnúť do depky :ua: .... mňa s ňou doma nenechajú, aj keď popravde mne sa na tú dovolenku aj tak nechce a celý čas mi bude Bafka chýbať, takže aj tak budem mrzutá... neviem, čo s tým mám spraviť :ua:
Bridget
Junior
 
Príspevky: 284
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Ďalší

Späť na Starostlivosť