Vyhrievanie do búdy

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod VikThor » Štv 15.10.2009 18:07

my máme toho pllllllný senník :jop:

A teraz ma tak napadá, čisto teoreticky, také že opadané listie by nemohlo byť? Či to už od veci? Lebo nemám jak to zúžitkovať.
VikThor
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 282

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod *Bady* » Štv 15.10.2009 19:34

lístie ? To sa mi nezdá...a neviem, či by si v tom urobil pesan nejaké teplo :ach:
My máme zateplené búdy, aj keď NO má búdu o číslo väčšie, lebo sme sa pri jej stavbe trošku prerátali..resp. sme si mysleli, že Arno bude vééélky statny pes a čo sa z neho vykľulo !!?? Maličký ovčiačik :yes:
V búdach majú deky a Bady má k deke ešte aj ten oválny vankúš. A či to z búd vyberajú ? Tak odpoveď by bola dnes ráno ešte nie, ale zmenilo sa to...dnes som našla deku v jazierku :ua:
*Bady*
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 406
Bydlisko: okres KE

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod meraja » Štv 15.10.2009 19:41

Ja tiež asi týždeň rozmýšľam nad tým senom lebo je kosa a Hugo nemá zrovna najdlhšiu srsť.Nemôžem mu tam dať žiadne handry ani koberec a nič lebo on všetko demoluje,preto tá slama.Len sa bojím aby mi to v búde nezačali značkovať a potom sa toho smradu nezbavím.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod VikThor » Štv 15.10.2009 20:02

Ja tiež dám asi to seno, riadnu vrstvu, lebo búda je tiež o trošku väčšia+nejaké koberce (síce zatiaľ sa na búde len pracuje ale ta do novembra by som ju chcel dokončiť). No a to lístie ma napadlo z toho dôvodu, že to je hore v banneri a aj som si spomenul, že babka hovorila, že oni dobytku dávali ako výsteľku listy, len teraz neviem či čerstvé alebo opadané a tuším spominala, že lieskové alebo brezové, ale že prečo neviem. Mám asi pocit, že to kvôli tomu, že seno bolo v tej dobe drahé a skôr sa oplatilo ako krmivo než ako výstelka.
VikThor
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 282

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod leuska » Štv 15.10.2009 22:50

Len si netreba zamienat seno so slamou,pretoze to je dost velky rozdiel :no: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod VikThor » Pia 16.10.2009 10:02

Seno je lepšie ne? Tvárne, mäkkučké, voňavučké. Či?
VikThor
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 282

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod MooosCZ » Pia 16.10.2009 11:22

VikThor, seno se droli na jemne castecky vic nez slama a pes to vdechuje..navic by to mohl byt alergen a ty tvrde stonky kdyz se s z nich osupe to jemne,jsou uz nic moc k lezeni...takze jednoznacne slama :jop:
MooosCZ
Hafan
 
Príspevky: 827
Bydlisko: CR

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod luba » Pia 16.10.2009 11:38

Tiez pouzivam na podsielku slamu, mam ju nachystanu v balikoch a pocas zimy doplnam pripadne vymienam. Kedysi som mala pokus ju zakryt kobercom, aby ju nevyvliekali ale jedine coho som sa dozila, ze este v tu noc oba psi vytiahli kobare von a ostali spat len v slame. Teraz je mile, ked rano pridu pozdravit a su celi od slamy, pooberam ich a este ovoniam, lebo bohovo vonaju :smile: .
luba
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Trenčín - skoro....

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod leuska » Pia 16.10.2009 13:44

Samozrejme,ze je lepsia slama ako pisal MooosCZ :no: A aj preto,ze je duta,lepsie drzi teplotu :yes:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod Sana » Pia 16.10.2009 15:52

no mala to ma uz par noci a zatial neprotestuje, len je obcas cosi vonku ked si dava hydina snack...ale ja verim ze jej to neuskodi, ak nepomozu. ona ma ovciakovskohuskoidnu srst, cize dost slusnu, mne islo len o to zvysit jej komfort a oddialit mozne problemy sposobene nachladenim...
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod zuzka:) » Sob 17.10.2009 18:10

my sme slamu sice este nemali, ale kamoska mi vravela, ze v zime to je o vela lepsie ako napriklad deka, pretoze na deku si akurat tak lahne a zo slamy si moze urobit nieco ako "hniezdo". proste ze ta nesplasne ako deka... (nejak mi nenapadlo lepsie slovo :lol: )
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod Rauke » Ned 18.10.2009 8:48

presne tak, a hlavná výhoda slamy je, že nezachytáva vlhkosť ako deky, koberce... myslím, že seno taktiež môže nasávať vlhkosť, ale slama nie.
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod Deria » Ned 18.10.2009 21:19

My si davame radsej deku, nez slamu! (Pravdaze na gauc. :lol: ) A preco musia byt vasi psi v zime vonku? Nemate pre ne doma miesto?
Deria
Snoopy
 
Príspevky: 108

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod leuska » Ned 18.10.2009 21:50

Deria,vies,niektore psiky musia aj strazit pozemok :no: Okrem toho,ze nam robia spolocnost,tak nam aj postrazia majetok :yes: U nas to je niekedy dost divoke,susedom miznu z dvorov bicykle,motorky a mnohe ine veci :ach: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod Rauke » Ned 18.10.2009 21:57

Deria, u nás je to tak, že si vôbec neviem predstaviť žiť v dome s NO, alebo hocakým iným väčším plemenom psa.
prečo nemať psa vonku, keď máme veľký dvor okolo domu? vo voliére je iba v noci.a nakoniec ona sama nechce byť vnútri, vydrží stále tak max. 20 minút a už stojí pred dverami a pýta sa von :smile:
no a keď budú v zime veľké mrazy, tak bude nocovať v garáži, myslím, že vonku je oveľa oveľa šťastnejšia, ako keby mala byť vnútri. možno nebudete súhlasiť, ale podľa mňa je každý pes šťastnejší vonku na dvore, ako v byte, al. v dome. /okrem bytových plemien,kt. by zimu vonku asi neprežili samozrejme :lol: /
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť