Kúpanie šteniatka

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Kupanie šteniatka

Poslaťod VikThor » Uto 02.06.2009 16:54

no ono pokiaľ to není nutné tak šampón nepoužívaj, respektíve len na miesto ktoré je špinavé. No ale tak že raz či dvaraz za mesiac to je úplne jedno. Takže keď je špinavá tak čo narobíš. Ale hlavne nekúp ju keď nemusíš. Raz za mesiac je taký normál.
VikThor
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 282

Re: Kupanie šteniatka

Poslaťod Ivanka.P » Štv 04.06.2009 9:04

Ak by som mala šteňa od :kak: tak trochu šampónu použijem. Ja zásadne šampón riedim aby sa pekne dostal všade ale aby ho nebolo vela.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Kupanie šteniatka

Poslaťod 1bubko2 » Uto 18.08.2009 10:20

od kedy sa vlastne moze kupat šamponom pes?...tak aby mu to nerobilo nejake problemy
1bubko2
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 393
Bydlisko: Púchov

Re: Kupanie šteniatka

Poslaťod renqa » Uto 18.08.2009 10:25

neviem či je vôbec dobré kúpať šampónom,
ale ja som môjho okúpala, keď mal asi 9 týždňov,
pretože smrdel od druhých psíkov (aj šampónom)
a odvtedy som ho možno kúpala šampónom 2 krát
a to už má 8 mesiacov. :ahoj:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Kupanie šteniatka

Poslaťod 1bubko2 » Uto 18.08.2009 10:39

a prec by nemalo byt dobre kupanie saponom? :oo:
1bubko2
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 393
Bydlisko: Púchov

Re: Kupanie šteniatka

Poslaťod Patuska » Uto 18.08.2009 10:41

Nam veterinárka povedala ze ak nám smrdí alebo je špinavá mozme použit aj sampon. :yes:
"There are all sorts of cute puppy dogs, but it doesn't stop people from going out and buying Dobermans." -Angus Young
Patuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 352
Bydlisko: Bratislava

Re: Kupanie šteniatka

Poslaťod renqa » Uto 18.08.2009 10:44

ja neviem ako je to s inými plemenami,
ale pre westov nie je dobrý pretože majú citlivú kožu
a šampóny im ju vysušujú... Preto by sa west nemal skoro
vôbec kúpať a keď tak, tak iba čistou vodou.
:ahoj:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Kupanie šteniatka

Poslaťod 1bubko2 » Uto 18.08.2009 11:03

tak to moji su vo vode kazdy den.... :smile:
1bubko2
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 393
Bydlisko: Púchov

Re: Kupanie šteniatka

Poslaťod 1bubko2 » Štv 20.08.2009 20:23

teraz citam v teme o usoch ako sa tam pise ze sa stena nema kupat casto...to beriete za kupanie aj akoze len machranie sa vo vode? ci samponovanie....lebo moji su vo vode kazdy den a neviem si predstavit ze by sli do vody raz sa mesaic...ved by sa v tom teple uvarili..a prechadzjy mame okolo vody....takze asi tazko by mi do nej nevliezli...co je na tom kupani take strasne?
1bubko2
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 393
Bydlisko: Púchov

Re: Kupanie šteniatka

Poslaťod Silwuska » Štv 20.05.2010 7:37

Kupanie je myslene aj zo samponovanim...cista voda este nikomu neuskodila :smile:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Kupanie šteniatka

Poslaťod pitbulka » Štv 20.05.2010 11:14

Ak si donesiete domov šteniatko, ktoré vyrastalo v :kak: voliére, tak ho samozrejme s kľudným svedomím okúpte. Voda nesmie byť moc teplá,ani studená , taká vlažná. Použite šampón pre šteniatka a dajte pozor aby sa im voda nedostala do uší, zamädzíte tým tomu, aby sa šteniatko nezľaklo, neotrepávalo sa a hlavne aby s kúpania nemalo zlý zážitok. Potom ho poriadne vysušte uterákom s dobre savého materiálu a nechajte ho v teple.

Šteniatko stále rastie a je vo vývoji, aj srsť šteniatka je iná ako srsť dospelého psa. Neodporúča sa šteniatko kúpať, ak to nie je nutné, pretože sa mu vytvára mazivo, ktoré ochraňuje pokožku a kúpaním ju vysušujete.

Preto je vhodné psíka len pretrieť vlhkou handričkou aby sa odstránil zo srsti prach a prečesať srsť.
Samozrejme nezabúdajte aj na kvapky do uší, ktoré sú praktickejšie ako paličky, ktorými mu môžte ublížiť.
Kvapky : Antiseptický a keratolický prípravok s vysušujúcim účinkom. Ja mám doma Epi-Otic, je velmi dobrý.
Pokiaľ máte psíka, ktorý má veľké previsnuté ušká, ako napríklad beagel, basset tam je pravidelné používanie kvapiek priam nutné, v takýchto ušiach je úplne ideálne prostredie pre baktérie, majú tam teplo, vlhko, ... .

Na prechádzkach treba naňho neustále dávať pozor, aby sa nám nevyváľalo v :kak: alebo v niečom inom, ale rovnako smradľavom.
pitbulka
Snoopy
 
Príspevky: 156

Re: Kupanie šteniatka

Poslaťod Nelly2010 » Ned 27.06.2010 8:06

hned ako som ju doniesla od chovatela hrozneho chovatela tak som ju vykupala aj samponom aj kondicioner..veterinar mi to vrele odporucal kedze bola smrdlava...kupem ju raz dotyzdna aj dvakrat samponom aj kondicioner...nevadi jej to ma rada vodu...ked je eplo tak ju len oplachnem nech sa ochladi, ma strasne hustu srst...takze nevidim dovod preco nekupat...ked pride zabahnena a podobne aj zaprasena...pOUZIVAM BEA SAMPONn s olejom takze pokozku jej to nevysusuje kedze aj babetka maju jemnu pokozku....davam jej aj olejcek na vlasky akze premastim aj pokozku.... :smile: a to ma dnes 4 mesiace...MY SME NAPRIEK CASTEMU SAMPOBNOVANIU SPOKOJNY AJ ONA KED JE CISTUCKA...
Naposledy upravil Nelly2010 dňa Sob 15.01.2011 7:45, celkovo upravené 1
Nelly2010
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 30

Re: Kupanie šteniatka

Poslaťod ivo78 » Pon 28.06.2010 14:43

ja som kupil Bay.o.Pet SENSITIVE pre steniatka a citlivu kozu a planujem stenaka okupat hned, ako s nou pridem domov z cesty chovatel->veterinar->domov :smile:
nemyslim si, ze by bola nejako extremne spinava, ale ked je v koterci s dalsimi 8 stenatami, kde sa im podari aj obcas (ok, castejsie nez obcas) vycikat a vy :kak: , tak jej to asi iba prospeje, nam tiez...
ivo78
Okoloidúci
 
Príspevky: 23
Bydlisko: Bratislava

Re: Kupanie šteniatka

Poslaťod Nelly2010 » Pon 28.06.2010 14:47

nemyslim si ze kupanie steniatka je zle ak to potrebuje, je jasne netreba prehanat samponmi a podobne....ale napr. okupala som krpatu vsetkym moznym a svokra mi ju mokru zbrala von do zahrady, ze nech sa ususi tak si viete predstavit ze ma skoro vykotilo...ked prisla domov samozrejme vyvalana v nejakej zdochline ci hovne tak som musela kupat....ale brusko jej sem tam nakremujem aby ho nemala take vysusene......a ked prideme trebars len zaprasene tak to ju len splachnem vodou a zaspi ako dudok.....svokra mi vrvai ze mala by trochu smrdiet ale tak ona je zase nar. v roku 49 a vtedy psi hadam ani nekupali :lol: takze si ju piplem ale nemyslim ze to skodi :no:
Nelly2010
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 30

Re: Kupanie šteniatka

Poslaťod taky » Uto 06.07.2010 11:36

My sme našu museli prvý raz okúpať, keď sa vyváľala v piesku, inak ju kúpeme len keď je veľmi špinavá. Pokiaľ nemusím, šampón nepoužívam, pretože sme mali aj my problém so suchou kožou, čistá voda to vždy istí... Prednedávnom som však našla koncentrát s norkovým olejom a ten si neviem vynachváliť, Mimka má lesklú peknú srsť a už nemá ani lupiny.
Obrázok
taky
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 240
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť