Kúpanie šteniatka

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Kúpanie šteniatka

Poslaťod Apleech » Štv 21.05.2009 14:45

Ahojte
Mam problém a zároveň otázku môžem vykúpať 8-7 týždňové šteniatko radšej sa spýtam ako by som mal spraviť daku hluposť aby sa jej nič nestalo jedny vraveli že sa môže druhy nie tak ako to je?
Ďakujem...
Ak je to zla sekcia tak sorry iná ma nenapadal :smile:
Apleech
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Kupanie šteniatka

Poslaťod Jannka » Štv 21.05.2009 14:56

a preco ho chces kupat? take male steniatko nie je dobre kupat. staci ho pretriet vlhkou handrou, ak je ufulane. iba ak by bolo velmi spinave, zablsene, smradlavucke (dajme tomu,aby by si ho bral zo zlych podmienok) Ale ak je to tak, tak ho vies okupat, v jemne teplej vodicke, sa samponikom, ale vynechaj hlavicku (aby sa mu voda nedostala do ociek a usiek) Potom steniatko zabal do uteracika a poriadne nechaj vyschnut a nechod s nim ten den vonku (aj ked je teplo), lebo take babatka su citlive a mohli by prechladnut.
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Kupanie šteniatka

Poslaťod nellynka08 » Štv 21.05.2009 15:19

Apleech píše:Ahojte
Mam problém a zároveň otázku môžem vykúpať 8-7 týždňové šteniatko radšej sa spýtam ako by som mal spraviť daku hluposť aby sa jej nič nestalo jedny vraveli že sa môže druhy nie tak ako to je?
Ďakujem...
Ak je to zla sekcia tak sorry iná ma nenapadal :smile:

podla mňa takému malému stačí opláchnuť čistou vodou...ak teda nie je nejaký vážny problém
Pes je Tvojim obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom. (J. Rose Barber)

http://www.maslicky.wbl.sk
nellynka08
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1192
Bydlisko: Šaľa

Re: Kupanie šteniatka

Poslaťod kire67 » Štv 21.05.2009 15:23

tak isto radim len s cistou vodou alebo vlhkou handrickou
kire67
Snoopy
 
Príspevky: 186
Bydlisko: Trnava okolie J. Bohunic

Re: Kupanie šteniatka

Poslaťod Apleech » Štv 21.05.2009 15:24

spravil som to tak že som do vaničky napustil kusok vody teplej potom som ho pomaličky poblieval tu vodou čo som napustil dal trocha šamponu vyčistil , potom som šiel na kopec tam sa vyvalala sa v trave a za 5 minut bola sucha je čierna takže vyschla ako keby som ju fenom ovieval trebalo ju okupať a chcel som aby si nato aj pomaličky zvykla nie často lebo som mal psa a ked som ho ako stareho kupal tak ma šiel zožrať :D
Apleech
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Kupanie šteniatka

Poslaťod nellynka08 » Sob 23.05.2009 13:12

Apleech píše:spravil som to tak že som do vaničky napustil kusok vody teplej potom som ho pomaličky poblieval tu vodou čo som napustil dal trocha šamponu vyčistil , potom som šiel na kopec tam sa vyvalala sa v trave a za 5 minut bola sucha je čierna takže vyschla ako keby som ju fenom ovieval trebalo ju okupať a chcel som aby si nato aj pomaličky zvykla nie často lebo som mal psa a ked som ho ako stareho kupal tak ma šiel zožrať :D

po kúpaní neber psíka hned von!! :nie: aj ked sa ti zdá že je teplo, šteniatko je náchylnejšie na prechladnutie aj ked je teplo... a aký malo význam kúpanie, ked si ju hned pustil vyválať sa na zemi?
Pes je Tvojim obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom. (J. Rose Barber)

http://www.maslicky.wbl.sk
nellynka08
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1192
Bydlisko: Šaľa

Re: Kupanie šteniatka

Poslaťod penelope2066 » Štv 28.05.2009 14:28

okupat male steniatko a potom s nim ist hend von :oo: !!!! male steniatka sa kupu len ked je to nevyhnutne.Som zacinajuca majitelka tiez maleho steniatka a z tohto som zhrozena.
penelope2066
Snoopy
 
Príspevky: 112

Re: Kupanie šteniatka

Poslaťod VikThor » Štv 28.05.2009 15:10

No neviem ale tvrdíte, že vonku môže prechladnuť. No ale keď dnu je ešte väčšia zima než vonku? :nwm:
VikThor
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 282

Re: Kupanie šteniatka

Poslaťod Valiga » Uto 02.06.2009 16:00

Šteniatko v 5-6 týždni môžem kúpať s mydlom alebo len s čistou vodou každý deň???? Viem že je to hlupa otázka ale radšej sa spýtať ako spraviť hlúposť..... :oo: :oo: :plac: :nwm:



Ďakujem pekne že mi poradíte ako nespraviť hlúposť ako by som ju spravila...




(tu je Valigová, Valigu sestra)
Valiga
Šteniatko
 
Príspevky: 60

Re: Kupanie šteniatka

Poslaťod VikThor » Uto 02.06.2009 16:25

Tak:
1. tak mladé šteniatko by sa nemalo kúpať vôbec
2. určite nie mydlom
3. určite nie každý deň
VikThor
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 282

Re: Kupanie šteniatka

Poslaťod Lilly36 » Uto 02.06.2009 16:28

ale keď smrdí :kak: ???? a včerasom ju ešte len kúpala a vyvaľala sa v hovne????.... :kak: :kak: :ha:


ďakujem vopred:D
Lilly36
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Kupanie šteniatka

Poslaťod nellynka08 » Uto 02.06.2009 16:31

tak 5-6 týždňové šteniatko by som nebrala tam kde sa chodia venčiť iné psy (beriem to tak,že sa vyválalo v cudzom :kak:, ak nie tak sorry), kedže nie je zaočkované ešte, môže z výkalov iných psov niečo chytiť...
Pes je Tvojim obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom. (J. Rose Barber)

http://www.maslicky.wbl.sk
nellynka08
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1192
Bydlisko: Šaľa

Re: Kupanie šteniatka

Poslaťod Lilly36 » Uto 02.06.2009 16:35

nie v cudzom :kak: :kak: ale v svojom :kak: :kak: a môžem ju okúpať čIstou vodou ????....hmmm :nwm:





Ďakujem
Lilly36
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Kupanie šteniatka

Poslaťod VikThor » Uto 02.06.2009 16:40

No tak niekto by mohol namietať ale tak, pokiaľ ho okúpeš správne tak sa mu určite nič nestane. Hlavne ho nekúp často ako to tu bolo napísané, že každý deň. Tak raz za mesiac je normál. No a hlavne ho nekúp dlho a nie v studenej a ani v horúcej vode. Najlepšie by bolo čistou vodou, ale keď sa vyváľal v :kak: tak môžeš použiť aj šampón ale nie ľudský a nie mydlo. A snaž sa nenamočiť hlavu, keď to nie je potrebné. Potom ho riadne vysuš a nechoď s ním von. Ale vážne ho riadne vysuš, lebo sa môže stať že ho nevysušíš a ono si ľahne na zem a bude ležať mokrý a to v takom prípade prechladne ešte skôr ako keby behal mokrý po vonku (keď je pekne). Keď ho poriadne vysušíš tak sa mu nemôže nič stať aj keby si potom šla von. Nechaj ho nech sa povytiera do sucha do teba :heh: .
VikThor
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 282

Re: Kupanie šteniatka

Poslaťod Lilly36 » Uto 02.06.2009 16:47

mam šampon pre steniatka ale zverolekar mi povedal ze so samponom ju môzem kupat len raz za mesiac ale včera som ju kupala. Môžem ju dnes vykúpať so šampónom??? hmmmm (lebo ste povedali že keď sa vyvalala v :kak: tak ju mam umyť so šampónom)


Vopred Ďakujem
Lilly36
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Ďalší

Späť na Starostlivosť