Odčervovanie

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Odčervovanie

Poslaťod Monii » Pon 01.09.2014 19:43

Čo s nájdeným psom? Odhadujeme všetci cca 1rok, maximálne. Som zvedavá čo povie vet.
Určite ju chcem odčerviť. Ak neviem, kedy bola odčervená a očkovaná, stačí odčerviť v jednom kole? Teoreticky keď je začervená, tak treba opakovane odčerviť, nie? A s očkovaním ako? Ak má do roka a dajme tomu že nemá za sebou povinné očkovania proti parvu atď.? Asi sa neviem vyjadrovať a zrejme mi poradí veterinár. Len chcem vedieť váš názor, koľkokrát odčerviť a či zaočkovať a proti čomu zaočkovať. :hi:
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: Odčervovanie

Poslaťod Buchťa » Pon 01.09.2014 19:56

Whip it píše:Jasné, len práve to mi nejde do hlavy, že pes mal 7 mesiacov a teda že to kritické šteňacie obdobie prežil. Preto sa mi nechce veriť, že v tom boli len parazity :nwm: .


Oslabená imunita a pak se něco přidružilo? "Chytnuté" plíce? Poškozené trávící ústrojí a následná silná infekce?

Offtopic: Whip, než jsem to zkopírovala a odeslala příspěvek, tak jsi odpověděla Ty - proto jsem i psala o tom datlíkovi. Přečetla jsem si to až po odeslání :ach:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Odčervovanie

Poslaťod Elis » Pon 01.09.2014 20:57

Buchťa píše:Toto odčervování je nejvhodnější provádět pastou, která zajistí, že červi ve střevě malého štěněte neuhynou, ale pouze ochrnou a vycházejí živí ven s trusem[/b][/u]. [u][b]Tablety zpravidla fungují tak, že červa usmrtí a ten se ve střevě začne trávit jako maso.


to jestli po odcerveni cervi ochrnou nebo usmrti neni samozrejmne lekovou formou, ale ucinnou latkou dane:-)
takze cist pribalove letaky - jsou tam i intervaly a od kdy se ta ktera latka muze pouzit.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Odčervovanie

Poslaťod Whip it » Pon 01.09.2014 21:16

Monii, ja na Tvojom mieste šupnem fenke Advocate a tým máš odčervené od bežných endoparazitóz a ochranu pred blchami, svrabom a demodexom. O tri mesiace už môžeš odčerviť tabletou a nemusíš sa obávať, či jednorázová bude ok (aj keď na bežné by malo stačiť dať raz). Teda aspoň takto by som to spravila ja u psíka, kde neviem čo môže mať a čo nie. :smile:

A to očkovanie - určite zo zákona musí mať zaočkovanú besnotu (do 6. mesiacov veku). Infekčné choroby (parvo, psinka...) sú na tebe, či dáš alebo nie. Predpokladám, že vet jej pichne kompletnú vakcínu (infekčné + besnota), pričom prídete o tri týždne na revacináciu už len samotných infekčných a potom už len vždy raz ročne na kompletku.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Odčervovanie

Poslaťod Buchťa » Pon 01.09.2014 21:21

Whip, pokuď se neudělá po třech týdnech revacinácia, co se múže stát? Myslím teď u jakéhokoliv psa, který nikdy nebyl očkován.

Elis, to jsem zkopírovala z jedné poradny :pac: - asi to bylo myšleno tak, že štěňátkúm hlavně pastu - je "slabší" , méně náročná na tak malinkej organismus. Podívám se na to znovu,díky
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Odčervovanie

Poslaťod Whip it » Pon 01.09.2014 21:32

Jaj a Buchti, ešte som zabudla k Tvojmu príspevku. :pac:

Buchťa píše:Offtopic: Whip, než jsem to zkopírovala a odeslala příspěvek, tak jsi odpověděla Ty - proto jsem i psala o tom datlíkovi. Přečetla jsem si to až po odeslání


Nič sa nedeje :no: .

Ja som sa skôr zamýšľala nad tým, v akom stave musí byť pes, ktorého majiteľ ani neodčerví. Predpokladám, že ani raz za život...chudák.
Totiž, keď sú šteniatka malé (do 3. mesiaca), tak tie škrkavky putujú tak, ako si popísala (črevo-krv-pečeň-srdce-pľúca-vykašlanie-prehĺtnutie-črevo), ale pri starších už väčšia časť putuje do orgánov, kde "zaspia" a čakajú na vhodnú chvíľu sa zas uvoľniť. Takze mladé šteniatka trpia pri mohutnej infestácií ucpaním čreva, pneumóniami a niekedy neurologickými príznakmi, pokiaľ sa uvoľnuje ich toxín. Staršie psy by mali byť "v pohode" a nemali by mať viditeľné problémy. Preto sa feny aj naslepo pred pôrodom odčervujú, hoci vyzerajú byť ok. Jedine, že by ten chudák mal tie malé mrchy v obličkách napr., že by mu spôsobovali ich zlyhávanie. Ale to sú už len moje domnienky :nwm: .

Pri prvom očkovaní infekčných chorôb sa musí revakcinovať v intervale 3-4 týždne, pretože prvá dávka nevytvorí takú hladinu protilátok, ktorá by tú chcenú imunitu navodila. A preto kto zaočkuje šteňa raz a potom sa na to vy :kak: alebo len nechtiac zabudne, tak akoby nespravil nič. A tým len vyhodí peniažky do luftu. A to platí aj keď majiteľ prešvihne potom ten zabehnutý ročný interval u starších psov - opať je treba revakc. za tri/štyri týždne. :smile:
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Odčervovanie

Poslaťod Buchťa » Pon 01.09.2014 21:36

Whip, moc děkuji :poklona: .

Takže i když se dá pes očkovat poprvé až v dospělosti (třeba případ té nalezené SAO), tak vždy se musí očkování po třech týdnech opakovat - pochopila správně?
Bez ohledu na věk psa.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Odčervovanie

Poslaťod Elis » Pon 01.09.2014 21:51

Buchťa píše:Whip, moc děkuji :poklona: .

Takže i když se dá pes očkovat poprvé až v dospělosti (třeba případ té nalezené SAO), tak vždy se musí očkování po třech týdnech opakovat - pochopila správně?
Bez ohledu na věk psa.


"infekcni" ano, vzteklinu treba ne :no:
tohle pisou v kazdem pribalovem letaku... ( vim, uz jsem s tim trapna - ale cist, cist, cist je...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Odčervovanie

Poslaťod Whip it » Pon 01.09.2014 22:24

Buchťa píše:Whip, moc děkuji :poklona: .

Naozaj nemáš zač :ahoj: .

Takže i když se dá pes očkovat poprvé až v dospělosti (třeba případ té nalezené SAO), tak vždy se musí očkování po třech týdnech opakovat - pochopila správně?
Bez ohledu na věk psa.


Offtopic: Už Ti správne odpovedala Elis. "Infekčné" treba preočkovať o tri týždne, besnotu stačí až o rok. Alebo sa to dá spraviť tak, že sa zvlášť pichnú infekčné 1.krát zvlášť a potom o tri týždne sa revakcinujú infekčné (opať samostatná fľaštička) a v zvlášť striekačke sa pichne besnota od výrobcu, ktorá "drží" tri roky. Čiže potom sa príde o rok na "infekčné" a každé tri na besnotu :smile: . Snáď si to odo mňa pochopila :ha: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Odčervovanie

Poslaťod Buchťa » Uto 02.09.2014 6:25

Offtopic: Whip, ano. Naprosto pochopila :yes: .

Děvčata, děkuji.

Elis, nejsi trapná :nie:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Odčervovanie

Poslaťod Monii » Uto 02.09.2014 8:27

Whip it píše:Monii, ja na Tvojom mieste šupnem fenke Advocate a tým máš odčervené od bežných endoparazitóz a ochranu pred blchami, svrabom a demodexom. O tri mesiace už môžeš odčerviť tabletou a nemusíš sa obávať, či jednorázová bude ok (aj keď na bežné by malo stačiť dať raz). Teda aspoň takto by som to spravila ja u psíka, kde neviem čo môže mať a čo nie. :smile:

A to očkovanie - určite zo zákona musí mať zaočkovanú besnotu (do 6. mesiacov veku). Infekčné choroby (parvo, psinka...) sú na tebe, či dáš alebo nie. Predpokladám, že vet jej pichne kompletnú vakcínu (infekčné + besnota), pričom prídete o tri týždne na revacináciu už len samotných infekčných a potom už len vždy raz ročne na kompletku.


Whip, vďaka :jop: Ja moju neodčervujem, len dávam na kontrolu hovíška, tak preto neviem, že čo a ako. O Advocate som čítala a vyzerá to super. A hlavne vodeodolný. V tomto počasí treba :lol:
K tomu očkovaniu. Ak ju dám zajtra zaočkovať tou kombinovanou, ako je chránená pri stretávaní s ostatnými psami? Ak bude v kontakte týždeň po očkovaní so psami, ktorí sú všetci zaočkovaní? Hrozí jej nejaké nebezpečenstvo? Ona bude zatiaľ len po tej prvej dávke a po troch týždňoch by sme išli preočkovať znova. Môže niečo chytiť? :nwm:
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: Odčervovanie

Poslaťod Whip it » Uto 02.09.2014 8:55

Nemáte zač dievčatá :smile: .

Monii, ak bude prvé dva tri týždne len so psami, o ktorých vieš, že očkovania majú, tak jej nehrozí nič. Ostatným by som sa vyhla minimálne do tej revakcinácie :yes: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Odčervovanie

Poslaťod Monii » Str 03.09.2014 13:40

Whip, ešte raz ďakujem :smile: Aj som si myslela, že ak bude pri očkovaných psoch, tak jej nič nehrozí.
No už to je neaktuálne, dnes poobede sme mali ísť na veterinu, no doobeda sa ozval jej pôvodný majiteľ.
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: Odčervovanie

Poslaťod Whip it » Str 03.09.2014 16:52

Offtopic: Tak sa to nakoniec dobre skončilo, aj keď verím, že už ti je to asi aj ľúto. :smile:
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Odčervovanie

Poslaťod Monii » Pia 05.09.2014 8:45

Offtopic: Ani som neverila, ako si človek dokáže za týždeň zvyknúť na cudzieho psa :hi: Hlavne keď ona bola fakt poslušná, bezproblémová a s mojou sa celé dni len hrali a hrali.
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť