Zažltnutá srsť , iné sfarbenie srsti

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Zažltnutá srsť , iné sfarbenie srsti

Poslaťod straka17 » Ned 14.07.2013 16:25

Neviete niekto, z čoho by mohol mať labík z čokoládovo hnedej takmer čiernej srsti zrazu slabulinko hnedú? Nič sme v poslednej dobe nemenili. Kŕmime nemeckými granulami + sem tam nejaká príloha. Zostal takýto tento rok po presrstení na letnú srst :nwm:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Zažltnutá srsť , iné sfarbenie srsti

Poslaťod nisade » Str 02.03.2016 10:09

Ahojte ludkovia.
Potrebujem poradit.Mojej fenke uplne zruzovela srst na krku a na chrbate a mala mierne zapalenu kozu,srst preriedena :( Takze samozrejme sme boli u veta,robili sa stery...a dosli sme na to ze to bude z granul.Takze granule som okamzite vymenila.
Ale problem je ten ze zacinaju vystavy a ja ju potrebujem co najrychlejsie vybielit popripade tu ruzovu srts prekryt.
Prosim poradte co najucinnejsi pripravok s ktorym tu ruzovu farbu dostanem von zo srsti alebo teda s cim to aspon zamaskujem.
Dakujem
nisade
Nováčik
 
Príspevky: 37

Re: Zažltnutá srsť , iné sfarbenie srsti

Poslaťod clupko » Str 02.03.2016 10:15

ja som sfarbenie srsti cistila beaphar vodickou, lenze na take velke plochy ako chrbat.. neviem ci je uplne vhodna :nwm: ale na sfarbenie okolo papule a oci to zabralo super. predpokladam, ze su aj nejake sampony s podobnym ucinkom.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Zažltnutá srsť , iné sfarbenie srsti

Poslaťod Margita » Str 02.03.2016 10:17

Offtopic: co ked ma pes nejaku alergiu ,znizenu imunitu ci ki fras....hlavne ho vybielit a sup sup rychlo na vstavu..
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Zažltnutá srsť , iné sfarbenie srsti

Poslaťod nisade » Str 02.03.2016 12:37

Margita píše:Offtopic: co ked ma pes nejaku alergiu ,znizenu imunitu ci ki fras....hlavne ho vybielit a sup sup rychlo na vstavu..


Bola som s nou u veta,boli robene stery,brala ATB,krmivo som zmenila....koza sa lieci....tak nechapem preco sa navazas do mna....ja som spravila vsetko preto aby to bolo fajn....potrebovala som jedine poradit co na zafarbenu srst...
nisade
Nováčik
 
Príspevky: 37

Re: Zažltnutá srsť , iné sfarbenie srsti

Poslaťod pigie » Str 02.03.2016 12:39

Offtopic: No, ono ked sa to berie tak, ze na vystavu sa ide kvoli uchovneniu, tak naco vystavovat psa, ktory po uchovneni bude prenasat tuto znizenu imunitu? Naco je to dobre? :angel:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Zažltnutá srsť , iné sfarbenie srsti

Poslaťod Margita » Str 02.03.2016 12:41

nenavazam sa do nikoho,len tak ako pigie podotkla
je ozaj potrebne na takychto zvieratach chovat?mozno je to "len" zazltnuta srst a mozno prave tam to cele zacalo....
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Zažltnutá srsť , iné sfarbenie srsti

Poslaťod nisade » Str 02.03.2016 12:43

ale v mojom pripade sa nejedna o znizenu imunitu ani o nijaky problem s ktorym by pes nemohol ist do chovu.
A zhodou okolnosti dalsi traja psi u roznych znamych dostali presne taku istu reakciu na rovnake granule.
nisade
Nováčik
 
Príspevky: 37

Re: Zažltnutá srsť , iné sfarbenie srsti

Poslaťod Margita » Str 02.03.2016 12:51

a zhodou okolnosti to bolo jedno plemeno?
ved na druhej strane je kopa chovnych psov epileptikov....mas labradora?v "rodine" mame tiez labrosa(s PP),co pol zivota je na hypoalergennych granuliach,je to uzavrete ako atopicky ekzem....na labach ma zhrubnutu kozu bez srste,vykusanu,..a to ze kazdy druhy labros ma taketo reakcie ,to neznamena ze je to normalne
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Zažltnutá srsť , iné sfarbenie srsti

Poslaťod pigie » Str 02.03.2016 12:54

A hlavne, tieto veci sa zvyknu s vekom zhorsovat...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Zažltnutá srsť , iné sfarbenie srsti

Poslaťod clupko » Str 02.03.2016 12:58

tak ale ved nemozme z chovu vylucit vsetky psy, ktorym sa prejavi alergia, nie? :nwm: ked je pes inak zdravotne, exterierovo aj povahovo ok, a ma do chovu co dat, len ma alergiu na nejake granule (maso, liek, cokolvek), tak preco by sa na nom nemohlo chovat?
akoze chapem, co chcete povedat, ale to by potom fakt do chovu nesiel ziadny pes.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Zažltnutá srsť , iné sfarbenie srsti

Poslaťod pigie » Str 02.03.2016 13:01

Nemyslim, ze by do chovu nesiel ziaden pes. Ja radsej trochu nestandardneho ale zdraveho. O to by malo ist predovsetkym :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Zažltnutá srsť , iné sfarbenie srsti

Poslaťod lenli » Str 02.03.2016 13:02

Nisade - sama hovoris, ze koza sa lieci - ked sa vylieci aj srst vybledne. Mozes to teraz silit nejakymi bielidlami, ale vsetko co tu srst vybieli je dost agresivne a dostane sa z toho aj na kozu a vase problemy sa mozu zhorsit. Na tvojom mieste by som vystavy nateraz vynechala a venovala sa vylieceniu koze.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: Zažltnutá srsť , iné sfarbenie srsti

Poslaťod Margita » Str 02.03.2016 13:04

no ja si myslim,ze je kopa psov co nema dokonca ani alergiu a v chove nemaju co hladat,naco?
priklad v roku ked sa narodil Derik ,som mu pozerala ze kolko foxov bolo zapisanych do plemennej knihy,bolo ich vtedy cca 30 a pozrela som si to az do konca a yorksirov bolo 500...naco?
pri kope plemien by 3/4 vrhov ani nemusela byt, naco?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Zažltnutá srsť , iné sfarbenie srsti

Poslaťod vavrena » Str 02.03.2016 19:41

clupko píše:tak ale ved nemozme z chovu vylucit vsetky psy, ktorym sa prejavi alergia, nie? :nwm: ked je pes inak zdravotne, exterierovo aj povahovo ok, a ma do chovu co dat, len ma alergiu na nejake granule (maso, liek, cokolvek), tak preco by sa na nom nemohlo chovat?
akoze chapem, co chcete povedat, ale to by potom fakt do chovu nesiel ziadny pes.


Pes nemá čo mať alergiu na mäso :dancing: . Okrem iného sa predispozícia na alergiu dedí, preto by nemal ísť do chovu.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť