Switch to full style
Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).
Odoslať odpoveď

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Pon 03.12.2018 17:53

Neviem, či správna téma, ale: ešte do minulého roku spaval krpec do jesene vonku. V zime cez deň vonku a v noci dnu, resp. ako sam chcel. Vždy na jeseň nahodil pekný plyšový kožuch. Tento rok ale spí od operácie, teda od júla vnútri, cez deň bol v lete vonku. Pred cca mesiacom začal pĺznuť a zimnú podsadu toho roku už asi nespraví. Teraz už väčšinu dňa spí dnu a von chodí len cikať a prejsť sa. A tu nastáva otázka, obliekať či neobliekať, keď vybehne von cvrknúť? Je to len na dve minúty, ale predsa, teplotný rozdiel aj 20 a viac stupňov. Bojím, aby ho neofuklo, neprechladol alebo niečo. Predsa ma už 13.

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Pon 03.12.2018 18:13

Na 2 minuty? To som ani mojho invalida neobliekala. A ani ja sa neobliekam, ked idem von na tak kratko - si myslim, ze ked tam vyslovene nesedi, tak netreba, ved aspon trochu nech otuzuje.

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Pon 03.12.2018 21:11

Mám kratkosrstu a neobliekam... jedine keby sme dlhšie niekde stali na mieste ale to sa nestáva

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Pia 07.12.2018 15:23

Ja podla pocasia - ked je len zima, tak neriesim, vybehneme na cik na dvor na minutu a bezime dnu. Ak je hnusne (fuci, prsi, je -20), tak oblecem aj na tu minutu - jednak ma bolave klby a zima jej fakt nerobi dobre, dvak bez bundy len stoji a klepe sa a nevenci sa.

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Pia 07.12.2018 22:29

Obliekam aj na krátko. Nemám to nijako overené, podložené, ale nezdá sa mi ok vyjsť z 25 st. do -5 len tak. Ale tak ja mám dedka a nemá skoro žiadnu ochranu kĺbov a chrbta, samá kožička je.

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Sob 08.12.2018 15:12

Lind, presne toto, že teplotný šok. Ja sa najviac bojím toho, aby neprechladol, lebo taký zapálený močák mi naozaj nechýba ku šťastiu. Zrovna zimný kabát nebudem, ale ma takú tenkú radoby mikinu zo starých teplákov.

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Uto 05.11.2019 18:59

Ahojte,
:ahoj:
Ma niekto skusenost s prestahovanim sa;kratkosrte plemeno zvyknute 7r v byte + utulkacik (mix no ) ale tiez kratkosrsty,teda trosku “stredne” taky ako No z utulku?

Fenka +pes,obaja 7r,dobermanka a mix NO.Dobica bola v byte,do domu sme sa prestahovali cez leto.mix bol na retazi von,potom kus v utulku v koterci kym sme ho brali.minulost moc neviem :nwm:
Dobica ma kvalitku budu,zateplenu 8cm polystyrenom s prechodovou vlozkou,osetrenu zavesom vo vstupe,chalan ma tiez budu,no uz len 4cm polystyren,bez prepazky a tiez so zavesom.
Budy su pod pristreskom na park miesto,v suchu ale nechranene pred vetrom-ziadna voliera. Dnu maju matrace,deky a koberec. Cez den boli zatial vonku,no uz sa ochladilo a na noc sme ich dali do haly domu,bo dobica si vytvarala teplo a trochen pochudla.

teraz neviem ci je to ok;nakolko vnutri domu k dispo maju zatial halu,dnu nevydrzia a chalan uz vobec nie,zrusil by nam dvere :nwm: a Dobka sa prace za nim;maju velky pozemok,vasinou sa hraju alebo spia pokial neleje alebo nefuci ako besne.
Neviem ci nechat presrstit,nemam problem cez noc ich davat dnu len tym ze strazia obaja a su akcni,plan je co najviac vonku lebo v klude su malo :nwm:
Len teplotne rozdiely su dost,aj 15 st medzi halou a vonkajskom. Neviem zatial vypnut podlahovku :lol: a hutame ako na to.
Mam v plane aj oblek na mieru pre dobku,bo ta v byte bolaa azatial necakm nejake zazraky,len teda ze ci staci,co myslite,pripadne rady a typy ako na to? Spolu v bude (idelane keby sa hriali)tazko aj ked dobka ju ma velku,ale chalan a ona spolu= ziadna buda :prd: :prd: :prd:

Co este urobit,en nelutovat a dufat,ze pomaly privykne (hlavne dobka) . Pohybu ma dost ale aj lemri obcas...zvysene davky kvalitnej stravy ma,je na barfe,tuky zabezpecene aj pohyb,len obcas robim nielen z domu takze tych 7hodiek su niekedy na zahrade pusteni.

Dakujem za vsetky rady :jop: :jop: :jop:

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Uto 05.11.2019 20:33

Deky, matrace do budy ee - drzia vlhkost. Slama je naj izolacia do budy.
Ale teda dobik von, neviem... nemaju moc podsadu... ani armada/policia ich nechcela kvoli tomu, ze nezvladaju zimu von... ako, stretla som sa s tym, ze sa chovali von, ale mali elektricky vyhrievane budy... a hlavne, ked cely zivot prezila dnu. A na stare kolena to nie je vhodne - pride artroza, tu zima velmi zhorsuje. A dobiky su dost nachylni na rozne ochorenia, si nemyslim, ze to je dobry napad...

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Uto 05.11.2019 20:50

wer píše:Deky, matrace do budy ee - drzia vlhkost. Slama je naj izolacia do budy.
Ale teda dobik von, neviem... nemaju moc podsadu... ani armada/policia ich nechcela kvoli tomu, ze nezvladaju zimu von... ako, stretla som sa s tym, ze sa chovali von, ale mali elektricky vyhrievane budy... a hlavne, ked cely zivot prezila dnu. A na stare kolena to nie je vhodne - pride artroza, tu zima velmi zhorsuje. A dobiky su dost nachylni na rozne ochorenia, si nemyslim, ze to je dobry napad...


Dakujem velmi!!! pekne :jop: :jop: ze odpoved-viem o dekach ,zatial ich mali cez leto a kus na prechod,vonku mali koberce a spali na nich,zas Zojca ked nieco ehm nevyhovuje,ohlasi sa a ziada napravu-chap ze nelaha ,nevlezie do budy,alebo jednoducho zaskrabe na dvere,vyhlada tien,vytrepe si von veci alebo cisto taky akoby som nazvala-pouci ma :lol: :lol:
Planujem slamu,uz za chvilu ju ma-a este princip,nejde mi o to ze by mala byt stale a cely den von.ona je rada von ,beha,hra sa a totalka si uziva. :yes: cez noc su vnutri obaja ,viem ze neni toto slachtene na von,elektr .podlozka je mozna,no to ju radsej dam dovnutra,nepiplem ju 7r aby som ju “odstavila” von-je to cisto ze na kus prisposobenie,Zmena,skor zodolnenie- vyzivu ma ;surove,varene,chondra pre koniky samoska,doplnky a masko zeleninu vsteko-a zerie lepsie ako ja,preto jej nic nie je (klop klop) a nemali sme doteraz problemy s nicim.
Ide mi skor o to ze cez den su vonku,a nechcem limitovat-maju obaja super podmienky :yes:
Strazi rada a viem ze nema srsticku na to,aj ked si zahreje bez problemov.
Ide o ci neskodia narazove prechody,lebo nakoniec naozaj aj ked uplne nemam tip-top dobu vzdy,vieme habezpecit teplucko aj vyzitie a pod,ale cisto na cas,pobyt vonku ked je nejaky necas,ako to spravit co najlepsie.

Dakujem :hi: :hi: :hi:

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Uto 05.11.2019 21:06

Tasikooo píše:
wer píše:Deky, matrace do budy ee - drzia vlhkost. Slama je naj izolacia do budy.
Ale teda dobik von, neviem... nemaju moc podsadu... ani armada/policia ich nechcela kvoli tomu, ze nezvladaju zimu von... ako, stretla som sa s tym, ze sa chovali von, ale mali elektricky vyhrievane budy... a hlavne, ked cely zivot prezila dnu. A na stare kolena to nie je vhodne - pride artroza, tu zima velmi zhorsuje. A dobiky su dost nachylni na rozne ochorenia, si nemyslim, ze to je dobry napad...


Dakujem velmi!!! pekne :jop: :jop: ze odpoved-viem o dekach ,zatial ich mali cez leto a kus na prechod,vonku mali koberce a spali na nich,zas Zojca ked nieco ehm nevyhovuje,ohlasi sa a ziada napravu-chap ze nelaha ,nevlezie do budy,alebo jednoducho zaskrabe na dvere,vyhlada tien,vytrepe si von veci alebo cisto taky akoby som nazvala-pouci ma :lol: :lol:
Planujem slamu,uz za chvilu ju ma-a este princip,nejde mi o to ze by mala byt stale a cely den von.ona je rada von ,beha,hra sa a totalka si uziva. :yes: cez noc su vnutri obaja ,viem ze neni toto slachtene na von,elektr .podlozka je mozna,no to ju radsej dam dovnutra,nepiplem ju 7r aby som ju “odstavila” von-je to cisto ze na kus prisposobenie,Zmena,skor zodolnenie- vyzivu ma ;surove,varene,chondra pre koniky samoska,doplnky a masko zeleninu vsteko-a zerie lepsie ako ja,preto jej nic nie je (klop klop) a nemali sme doteraz problemy s nicim.
Ide mi skor o to ze cez den su vonku,a nechcem limitovat-maju obaja super podmienky :yes:
Strazi rada a viem ze nema srsticku na to,aj ked si zahreje bez problemov.
Ide o ci neskodia narazove prechody,lebo nakoniec naozaj aj ked uplne nemam tip-top dobu vzdy,vieme habezpecit teplucko aj vyzitie a pod,ale cisto na cas,pobyt vonku ked je nejaky necas,ako to spravit co najlepsie.

Dakujem :hi: :hi: :hi:


Este tak na doplnenie,necakam zazraky a ani by ma nanapadlo “vyhodit” ju von ved co-ma budu :ach: to urco nie-ani by som nedopustila aby “paninka”by mala nejake obmedzenie=vzdy som pristupovala ze pes sa u mna ma lespie ako ja :angel:
Ja robim sem tam 8h mimo domu,min par x do tyzdna z domu-ale to zas muz
Ride ale ten nema take...ehm...vnemy... a prisposobujeme nove bydlo.Nechcem limitovat oboch (uz teraz mame dvoch aj ked vzdy sme mali) ale ju co najlepsie zvyknut na cas ked naozaj nemam moznost zakrocit a som mimo domu,aby mala (li) co najlepsie podmienky.
Som happy ked je ona happy a oplacame si to :foto: je to mega psik :jop: :jop: :jop:

Preto ze ak niekto zazil zmenu,ako sa s nou naj vysporiadat a mozno utvrdit,ze teda robim to co je moment v mojich naj moznostiach a schopnostiach :ua:

Dakujem

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Uto 05.11.2019 22:14

Aha, tak to oki, to je ine... Ono zas ked pes beha, tak sa zahreje. A v tej bude si to zas na cas vyhreje, ked bude treba...
Asi budes vidiet na nich, kedy by im to uz bolo neprijemne, sa budu tlacit sami dnu...

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Uto 05.11.2019 22:40

wer píše:Aha, tak to oki, to je ine... Ono zas ked pes beha, tak sa zahreje. A v tej bude si to zas na cas vyhreje, ked bude treba...
Asi budes vidiet na nich, kedy by im to uz bolo neprijemne, sa budu tlacit sami dnu...


Velmi dakujem za reakciu :jop: uz si nepamatam ci sa tu cituju mena alebo ako :pac: prepac :ua:
Kazdopadne,vdaka za pripomienky a nazor hlavne :smile: viem o matracoch,dekach etc ze nie su ideal.

Mas NO?podla fotiek,volakedy som tu bola “on” len som zabudla a zmenila stroje,pristupy hesla a deti a tak tak uz aj nahrat fotku mi robi ..ehm...cas je enorma pre mna :lol:

Neviem tu este citovat,resp nepamatam- to ze sa ohradia- No suhlas. “Chlapec uz spi iba na podlahe=je mu teplo...ma matrac vnutri ale povazuje vsetko za luxus(smutne :hmm: a na lopatu) pre tych,co neriesia.
Dobka je happy aj aj len vravim,nie kazdy ma pracu taku;ze uplny sen a match aj pre styl so psikmi. :nie:

Slama = ja mam vygooglenu cistu slamu do budy = nie uplne ako z dediny vysusenu slamu=je to ok. :nwm:
Vyzera to ako struhliny ked pilis na cirkularke vacsie platy z jasena trebars...neviem ako to opisat :nwm:?

Robim tak ze pridem hocijako a max tych 7-8 hodiek je max,co su von cez den ale v akomkolvek pocasi-nie stale a par x HO do tyzdna je u mna samo inak je muz uz dom ked nemozem a mame kamery :lol: tak ho zaukolujem,cisto na cas ked neviem ovplyvnit tkz “teplo domova”.
Chcela som hlavne ze aby nebola v “soku” vonku. Utulkac= Bobo chalan bol podla mna bol iba von a tam nevidim problem lebo ten kukal na kost ako na zazrak,grancle ani nehovorim;a zerie doteraz jak hltam na posledny vydych :pac: a je mu teplo.len zas su ako dvojicky namotani a tam je trochen problem ze tam kde on= ona a naopak.ale zvyky maju odlisne.

Ja mozno este len ci s kvalitnym na mieru softshell mundurom a kus flisom zateplenym nieco nepokazim,ze ju navleciem na “horsiu”zimu cez den,lebo BoBo by to mal za 5min na framforce ale Zojka si “uvedomuje” svoj status dobdamy :heh: a vie co je dobre.

Dakujem za nazor,velmi si to vazim :jop:

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Uto 05.11.2019 23:19

Slama = ja mam vygooglenu cistu slamu do budy = nie uplne ako z dediny vysusenu slamu=je to ok. :nwm:
Vyzera to ako struhliny ked pilis na cirkularke vacsie platy z jasena trebars...neviem ako to opisat :nwm:?


Drevita/drevena vlna

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Uto 05.11.2019 23:22

Slausa píše:
Slama = ja mam vygooglenu cistu slamu do budy = nie uplne ako z dediny vysusenu slamu=je to ok. :nwm:
Vyzera to ako struhliny ked pilis na cirkularke vacsie platy z jasena trebars...neviem ako to opisat :nwm:?


Drevita/drevena vlna

:jop: :jop: :jop:
Presne to som myslela,dakujem velmi pekne :jop:
Cize toto je to naj?

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Uto 05.11.2019 23:24

Tasikooo píše:
Slausa píše:
Slama = ja mam vygooglenu cistu slamu do budy = nie uplne ako z dediny vysusenu slamu=je to ok. :nwm:
Vyzera to ako struhliny ked pilis na cirkularke vacsie platy z jasena trebars...neviem ako to opisat :nwm:?


Drevita/drevena vlna

:jop: :jop: :jop:
Presne to som myslela,dakujem velmi pekne :jop:
Cize toto je to naj?

Mozem prosit aj tvoj nazor na vec-prestahovanie sa?
Ako to vnimas?
Mas skusenost-vidim na foto psicu co nie je aziat? :hi: Dakujem :smile: :smile: :smile:
Dakuem
Odoslať odpoveď