Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: pobyt psa vonku a vnútri počas zimy

Poslaťod Sheena » Pon 12.01.2009 17:27

My máme teraz hava pár dní vnútri kvôli jeho zraneniu, inak býva počas celého roka vonku.. Síce je na chodbe, kde až tak teplo nemáme, ale on na mňa stále vyplazuje jazyk :jazyk: a dnes som si všimla, že aj nejak moc pĺzne, ale asi to nebude kvôli pobytu v dome, na to je tu dosť krátko, že? :) a dúfam, že mu neuškodí tých pár dní vnútri, lebo keď sa uzdraví, tak pôjde späť von..
Sheena
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Modra

Re: pobyt psa vonku a vnútri počas zimy

Poslaťod Megi » Pon 12.01.2009 22:33

Náš Megi je síce celoročne vo vnútri (panelák), no teraz, keď mrzne celý deň, sa začal viac pýtať von a veru aj poriadne dlho zakaždým "vypúšťa cisternu". Nevyzerá ale, že by bol prechladnutý a ani pobyt vonku mu neprekáža, na snehu by sa jašil aj celý deň. Je to častejšie cikanie v zime prirodzené ? Náš prvý psík to nerobil, a to bol pudel bez podsady, preto nás to u Megana prekvapuje.
Bez psa by naša rodina nikdy nebola úplná.
Megi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 437
Bydlisko: Topoľčany

zima a kratkosrste psy

Poslaťod borka.o » Sob 24.01.2009 20:32

mame v plane kupit si rodezskeho ridgebacka no chcela by som vediet ako tieto psy znasaju zimu...vydrzi vonku ak bude mat dobre zabezpecenu budu?...dakujem...
borka.o
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1

Re: zima a kratkosrste psy

Poslaťod Evika » Ned 25.01.2009 14:27

Ak mu ju riadne zateplíte tak vydrží.
Evika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502

Re: zima a kratkosrste psy

Poslaťod Donna » Pon 26.01.2009 19:46

a bolo by najlepsie ak by bola "dvojizbova" a aby vchod nebol prilis velky (to aby si pes lahsie nadychal a neslo mu teplo von)....vchod sa da pripadne zakryt kobercom alebo sa predavaju take gumene asi 7 cm hrube pasiky ktore sa namontuju and vchod a jak pes ide tak si ich rozhrnie ale nefuka mu dnu
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: zima a kratkosrste psy

Poslaťod Tatiana » Pon 26.01.2009 19:50

kludne vydrzi no nie male stena,ak si zaobstaras stenulo teraz maj ho v dome,ked sa otepli zvykaj ho vonku a v zime uz v pohode len musi byt ta buda ozaj zateplena s predsienkou a kobercekmi na oboch vchodoch aj dvojmo :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: zima a kratkosrste psy

Poslaťod Donna » Pon 26.01.2009 19:59

a teraz ma este napadlo... tak mozno to vyznie vtipne ale je fakt dobre dat mu tam slamu... :lol: fakt....my sme mali tak staforda v bude a dokonca nebola ani zateplena ale vnutri mal tak polmetra sena a ked sa tam zachumlal jak skrecok, bolo mu uplne teplucko. ked som mu tam raz vliezla som sa mohla pomaly povyzliekat...
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: zima a kratkosrste psy

Poslaťod Fraga » Pon 26.01.2009 23:32

Donna píše: alebo sa predavaju take gumene asi 7 cm hrube pasiky ktore sa namontuju and vchod a jak pes ide tak si ich rozhrnie ale nefuka mu dnu

Dona kde sa to dá kúpit? ja som davala tento rok látku aby im dnu nefučalo, ale radšej by som bola tej gumovine a pokial mozno priehladnej :ahoj:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: zima a kratkosrste psy

Poslaťod Donna » Uto 27.01.2009 16:30

no tak zrychla som nasla len toto (http://www.hamham.sk)
Obrázok

ale videla som to aj v zoodome stalo to podla velkosti ale nejak 10 euro alebo tak nejak
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: pobyt psa vonku a vnútri počas zimy

Poslaťod bobamima » Uto 27.01.2009 17:38

Tak my sme už asi týždeň von aj na noc. Vyvraždili sme u susedov sliepky a :pac: do toho sa oteplilo, všade máme blato a keďže nemôžem psov kúpať každý večer, tak si zase zvykli na von.
bobamima
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122

Re: zima a kratkosrste psy

Poslaťod Fraga » Uto 27.01.2009 18:59

:oo: :oo: páni to je presne to čo chcem. na nete to asi nemaju čo? no skusim ponurať. díííky :ahoj: Dona prosím daš mi priamy link? ja som sa tam teraz hrabala a nič ako dvierka som nenašla, ale ja nechcem dvierka chcem to čo si dala na obrázku :lol: dík
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: zima a kratkosrste psy

Poslaťod Ester » Uto 27.01.2009 19:20

Fraga píše::oo: :oo: páni to je presne to čo chcem. na nete to asi nemaju čo? no skusim ponurať. díííky :ahoj: Dona prosím daš mi priamy link? ja som sa tam teraz hrabala a nič ako dvierka som nenašla, ale ja nechcem dvierka chcem to čo si dala na obrázku :lol: dík


je to pri búdach drevených
http://www.hamham.sk/shop/login.php?sess=1521876385
Na živote milujem jeho rozmanitosť – každý deň ma naserie niekto iný. N.N.
Ester
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108
Bydlisko: okr. Rožňava

Re: zima a kratkosrste psy

Poslaťod Donna » Uto 27.01.2009 19:33

jj presne tam jak este napisala ten link... ale oabvam sa ze to su cele "dvierka" ze to je aj s tym ramom drevenym..to neviem .. ale viem ze v zoodome som to videla ze bol len ten plast a hore bol pripevneny na takom drievku
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: zima a kratkosrste psy

Poslaťod Fraga » Uto 27.01.2009 19:36

No neva ved zajtra odmeram ake by sme potrebovali a podla toho sa zariadim :lol: a objednám :lol: to bude zase srandy kopa :lol: díky ešte raz...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: zima a kratkosrste psy

Poslaťod Donna » Uto 27.01.2009 19:39

pohoda je to super.. aj by som to dala tiez hafovi bo je cez to vidiet a vyzera ze to dobre tesni
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť