Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Pobyt psa počas zimy

Poslaťod elienka » Str 19.11.2008 9:46

Dobrý deň,
tak nastali nám opäť prudké zmeny teploty a zima klope na dvere. Chcem sa spýtať psíčkarov, ktorí majú psa vonku a púšťajú ho dovnútra, ako to robievajú cez zimu. Ja mám mladých havkov a toto je ich prvá zima, ak nepočítam keď boli šteniatka. Moji hafani sú celý deň vonku, navečer cca o 5 hod. ich zoberiem dnu a von idú na noc (konečne už majú fajnovú zateplenú búdu a dokonca v nej radi spávajú). Viem, že z nich nemôžem urobiť čisto bytových psov, strašne by sa vnútri nudili. Avšak bojím sa, aby sa nejako nerozhýčkali teplom a potom neochoreli. A zasa byť s nimi vonku od 5 do 10 do večera je samozrejme nemožné a ja zbožňujem ich spoločnosť a chcem aby chodili dovnútra.
Máte nejaké nápady alebo skúsenosti ako to už u niekoho funguje?
Ďakujem
elienka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 264
Bydlisko: Senica

Re: pobyt psa vonku a vnútri počas zimy

Poslaťod Silwuska » Str 19.11.2008 9:51

U nas to uz 7 rokov funguje tak, ze pes ide von ked sa vypyta a dovnutra rovnako...cize si to sam "temperuje", no ked ho davam dovnutra, tak sme spolu chvilu v chodbicke kde sa nekuri a je tam teplota medzi vonkajskom a vnutrajskom :smile: za 7 rokov sme nemali ziadne prechladnutie ani precitlivenie, peso je spokojny a zdravy...ako to bude zvladat krpaty uvidime, je to jeho prva zima...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: pobyt psa vonku a vnútri počas zimy

Poslaťod elienka » Str 19.11.2008 10:08

A ako to funguje v noci? spí vonku či vnútri? Síce ja mám zateplenú búdu, a je spravená na kapacitu 2 psov a 2 mačky, všetci tam spolu spávajú, tak to by snáď nemal byť problém. Moji si to strašne užívajú, keď im dovolím spať s nami v "pelechu" (samozrejme posteľ tým myslím).
elienka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 264
Bydlisko: Senica

Re: pobyt psa vonku a vnútri počas zimy

Poslaťod Lena » Str 19.11.2008 11:16

oni sú teda šťastný keď môžu byť vnútri tak keď tam aj vydržia tak prečo nie. a zase na druhej strane keď budú chcieť ísť von tak pôjdu-zateplená búda+živočíšne teplo=ako keby boli vnútri :smile: tak nemyslím že by to mohlo niečo spôsobiť. ja som toto tiež riešila až to za mňa vyriešila moja papula (keď som stále hučala do priateľa aby spravil dvere) a itarova choroba takže vonku by som ho ani nenechala. keď idem preč-zapnem tv aby sa o hodinu vypla, otvorím dvere na chodbu(kde už sú dvere do garáže tak sa mu nemôže nič stať) a idem ande. včera som sa pýtala maminy čo nekňučal a že nie tak sa mu to takto evidentne lúbi :smile: ak ich znesieš vnútri a im to nevadí tak prečo nie. (na jar čakajte odomňa príspevok-ako opäť naučiť psa na volieru :haha: )
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: pobyt psa vonku a vnútri počas zimy

Poslaťod korra » Str 19.11.2008 13:22

Atos je kde si vyberie, ma zateplenu budu s peknou nastielkou ktoru rad vyuziva, ale ked prsí, alebo je moc vlhko, pride dnu kde ma svoje oblubene miestecka. Momentalne je toto jeho pocasie, takze viac je vonku. Dnu pride len tak pokukat, pomaznat sa, poslintat nas a uz tuka pacou na balkon ze chce ist von.
korra
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416
Bydlisko: Senec

Re: pobyt psa vonku a vnútri počas zimy

Poslaťod Sunny » Str 19.11.2008 15:31

Jeeej, tak táto téma mi padla úplne vhod. Pravdepodobne teraz v zime donesiem šteňa, malého huňáčika, teda huňáčičku :ha: . Podľa všetkého býva teraz s maminou a súrodencami vonku. Do budúcnosti je plán, že keď budem doma, bude môcť byť vnútri so mnou, keď doma nebudem, bude v koterci. Aaaaa dotazy - nebude s tým problém? Že v noci bude spať vnútri a ráno do koterca? Zateplená búda je samozrejmosť.Aj keď skôr rátam s tým, že jej bude teplo a sama sa bude trepať von :smile: A dotaz dva - niekde som tuším čítala, že šteňa má byť vnútri do 4 mesiacov? dlhšie? Kým bude krpatá, tak no problemo, ale keď bude väčšia - mám malých prckov a trochu sa bojím nechať veľkého hafa s malými bez dozoru, preto ten koterec.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod Sony » Sob 22.11.2008 18:23

Máme Zlatého Retrievera a hlásia teplotu cez týždeň až -10C.Môže ostať vonku?No myslím v úde,ktorú má aj tateplenú polistirénom,dobre zaizolovanú.Nerobí mu to problém vydržať takú zimu?Ešte taká zima nebola tak neviem.
Sony
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25

Re: Retriever a zima

Poslaťod *Bady* » Sob 22.11.2008 18:59

nemaj strach, zima mu nebude...my máme psov celý život vonku, majú zateplené búdy a zima im nebola nikdy...a ešte golden, ten má poriadnu srsť :smile:
*Bady*
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 406
Bydlisko: okres KE

Re: Retriever a zima

Poslaťod Sony » Sob 22.11.2008 19:18

Ok.Tak je dobre.A akú veľkú zimu vydrží?
Sony
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25

Re: Retriever a zima

Poslaťod *Bady* » Sob 22.11.2008 19:20

tak tú, čo je u nás na Slovensku určite áno...na Aljaške by už nevydržal
*Bady*
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 406
Bydlisko: okres KE

Re: Retriever a zima

Poslaťod Ema 012 » Sob 22.11.2008 19:23

Sony a hafana máš vonku celý rok že? Radšej by som aj tak sledovala či nieje zima a je dobré aj dať trosku výživnejšiu stravu. Krmíš granulami alebo varíš?
Obrázok
Ema 012
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942
Bydlisko: Kajal

Re: Retriever a zima

Poslaťod Sony » Sob 22.11.2008 20:01

Vonku je celý rok.Keď bol malý tak sme ho dali do záhradného domčeka keď bolo tak zimšie.
Stravú má aj varenú aj granule.
Je mu dať dobré ráno teplú vodu?Nemyslím varenú,ale normálnu z vodovodu čo má 10C-15C alebo studenú ako je vonku?Aby nemal nejaký šok alebo čo. :D Ale to ma len teras napadlo... :)
Sony
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25

Re: Retriever a zima

Poslaťod Nyssa » Sob 22.11.2008 20:02

ja som sučine kým bývala v kotci dávala vždy teplejšiu vodu, aj granulky som jej tak zalievala, ale hlavne preto, lebo som jej nemohla non stop dolievať vodu, tak aby nezamrzla tak skoro
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Retriever a zima

Poslaťod Ema 012 » Sob 22.11.2008 20:05

Prípadne mu daj do budy dajaku deku :nwm:
Obrázok
Ema 012
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942
Bydlisko: Kajal

Re: Retriever a zima

Poslaťod Nyssa » Sob 22.11.2008 20:08

dobré je aj seno, alebo slama :smile:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Ďalší

Späť na Starostlivosť