Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: pobyt psa vonku a vnútri počas zimy

Poslaťod Sana » Štv 11.12.2008 9:23

tak ci tak zo vsetkych prispevkov nemozem ziaden aplikova tna nasu situaciu. ja ju chcem vziat len cez sviatky obcas dovnutr a chem vediet na kolko dni mozme bey toho aby zase v januari fungovala vonku.
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: pobyt psa vonku a vnútri počas zimy

Poslaťod elienka » Štv 11.12.2008 10:07

No ja myslím, že práve bude problém ju mať vnútri, ak je zvyknutá vonku. Ja si myslím, že sa bude nudiť a bude jej strašne horko a aj tak sa bude pýtať von. A keby som to chcela urobiť ako ty, tak by som ju zobrala dnu, ale potom v januári by som prechádzala na postupné otužovanie - napr celý deň vonku pes je viac v pohybe a na noc na chodbu. Každý deň trebárs hodinku pridať k nočnému pobytu a možno by to mohlo byť OK. Ale neviem, lebo som nič také vlastne neskúšala. Moji psíci majú búdu a hotovo.
elienka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 264
Bydlisko: Senica

Re: Retriever a zima

Poslaťod Júlia » Štv 11.12.2008 10:40

Ahojte,...
Tak aj my máme našu krásnu retriverku vonku v búdičke pekne v ohrade, lebo teraz na zimu si zmyslela že bude hrabať metrové jamy všade kde sa dá.... :ua: tak sme nadšení.... ona má tiež búdu zatelplenú, a neviem teda či aj Vaši ale naša začala hrozne plznúť... to tá krásna zima... Myslím že retiveri sú v pohode, majú peknú srst a ked majú podsadu vytvorenú nieje dôvod ich mať vnútri...
Júlia
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 56

Re: pobyt psa vonku a vnútri počas zimy

Poslaťod bobamima » Štv 11.12.2008 11:19

Ahojte! Dakujem Elienke za vysvetlivky ku tej fotke :pac:
A ku tomu psikovi, tiez si myslim, ze psovi je najlepsie tak ako je zvyknuty. A je tazko povedat, kolko ktory psik moze ostat dnu, aby mu to nejak neublizilo, lebo kazdy psik je iny a vela faktorov to ovplyvnuje.
My napr. zvykneme cestovat kazdy druhy vikend ku mojim rodicov a ked sme u nich, moji pesovia su vacsinu casu v dome, lebo vsak u rodicov sme mavali psikov vzdy v dome a nemame tam pre nich budy... Potom ked sa vratime domov, su zase von, kde maju svoje zateplene budy a zatial to vzdy v pohode prezili, neochoreli a dufam, ze to tak bude aj nadalej.
bobamima
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122

Re: pobyt psa vonku a vnútri počas zimy

Poslaťod Sana » Štv 11.12.2008 13:54

dobre baby diki
ja som spekulovala vziat si ju vzdy tak na tri dni cez sviatky, aj tak by sme behali kade tade ale spala by vnoci v byte, tak si ju budem brat asi len na 1-2 noci.aby potom neprechladla.pekny den zelam :smile:
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: pobyt psa vonku a vnútri počas zimy

Poslaťod Aris » Ned 14.12.2008 15:34

Rony aj Očko sú celoročne vonku. ked dám jedného či druhého dnu pýtajú sa von. A navyše Ronymu sa zdá, že je teplo, lebo ked som yvšla večer von tak spal rozvalený na betone a nedal sa presvedčiť, že v búde mu bude lepšie
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: pobyt psa vonku a vnútri počas zimy

Poslaťod Lena » Pon 15.12.2008 16:56

no ja práve idem riešiť podobné.....štvrtok ideme k svokrovcom aj na noc čiže aj so psom.... my ho máme vnútri ale priateľova mama by nás vyrazila cez zatvorené dvere...neviem ako na to...určite mu vezmeme aspoň jeho pelech (prerezaný matrac :heh: ) ale neviem ako to bude v noci....dúfam že vydrží vonku (ak nie tak ho na noc prepašujeme do izby :haha: )
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: pobyt psa vonku a vnútri počas zimy

Poslaťod Ivanka.P » Pon 15.12.2008 17:09

:lol: jasné že ho prepašuj.
večer ho vybehaj, pretri vlhkou handrou aby nenašla chlpy a packy tiež riadne utreť. A ráno ho zase nenápadne vystrč von :joint:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: pobyt psa vonku a vnútri počas zimy

Poslaťod bobamima » Uto 16.12.2008 11:48

No kedze ho mavas celorocne dnu aj v noci, tak by som ho teraz v zime nenechava na noc von, aby nahodou neprechladol. Drzim palce pri pašovani :lol:
bobamima
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122

Re: Retriever a zima

Poslaťod Katush » Sob 20.12.2008 20:22

Ahojte i ja mám celoročne vonku labradorov, sú v takých boxoch, kde majú aj drevené búdy. Myslím, že im neni zima, a goldenom by už tobôž nemalo byť v zateplenej búde. Samozrejme, záleží aj na tom, kde tá búda je. Ak je na mieste, kde je prievan a moc fúka i prší na búdu, tak neviem :nwm: ale ak je búda vo voliére, alebo pod nejakou strieškou a aspoň z jedného boku je dáka stena, tak v poho. :yes:
Katush
Junior
 
Príspevky: 270

Re: pobyt psa vonku a vnútri počas zimy

Poslaťod tera » Sob 27.12.2008 11:31

no u nas je to tak ze peso spi vonku a vnutri je niekedy cez den ale max 2-3 hodiny potom sa vypyta, ide ostekavat a potom zase smutne kuka pekne prosi tak vecer vnutri pri spravach si este pospi v peliesku :lol: ale chybu to ma straaaaasne chrape a niekedy vypusti jedovaty plyn :blee:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: pobyt psa vonku a vnútri počas zimy

Poslaťod bobamima » Str 07.01.2009 17:32

Od kedy tak dobre primrza davam ich zase dnu castejsie. Neviem, ci je to zrovna najlepsie riesenie kvoli tym teplotnym rozdielom, no ale mne je ich luto nechat v tej hroznej kose stale von. :ua: A tak aj teraz, ked sa vratim z prace, dam im este papat, pobehame si a potom ich dam dnu a von idu rano, ked idem do prace. Zo zaciatku je vidiet, ze im je zima, kym sa nezacnu blaznit ako to oni radi :boj: a potom je uz dobre :no:
bobamima
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122

Re: pobyt psa vonku a vnútri počas zimy

Poslaťod klinos1 » Ned 11.01.2009 0:43

:winner: elienka ja osobne som sa inšproval dedkom večerníčkom ktorý v zime berie svojho hafana do chalupky. :jop: :ahoj:
klinos1
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Retriever a zima

Poslaťod Berenise » Pon 12.01.2009 9:08

Krasneho mas retrievera!:)

Aj ja mam, dnes je to tri tyzdne,co som si ho priniesla, zajtra ma 10 tyzdnov.
Ja som sa dopocula,ze retriever by nemal byt vonku-kvoli povahe. Vraj to nie je pes do budy, Ale co sa tyka pocasia, neviem :ua:

Mozem sa ta nieco opytat? Hladala som niekoho,kto by mi poradil s retrieverom...
Netusim,ako bude moj maly vyzerat neskor, lebo jeho majutelka mi nejako nevim,ci nechcela,alebo nemohla ukazat ako vyzeral jeho otec. Moj nema PP a ma taku kratucku srst...nemohla by si mi poslat foto,ako vyzeral tvoj,ked bol mini? :ach: To len tak zo zvedavosti. Ak nie, pochopim....

Este sa hcem opytat, cim mu natieras labky v zime, aky presne pripravok na srst doporucujes. Aj nieco ochranne na zimu?
V akom veku si ho zacala cvicit a co? Moj vie sadnut a od vcera sa uci "lahni" dnes rano mu to uz islo :no:

Dakujem za odpoved :smile:
Berenise
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 236

Re: pobyt psa vonku a vnútri počas zimy

Poslaťod elienka » Pon 12.01.2009 12:04

Aj ja som teraz dedko večerníček, lebo vonku v noci dosť mrzne a ešte ktomu si borderka porezala packu, takže packa by mala byť v suchu, čo je v zime dosť problém. Tak teraz spávajú na chodbe. Ale keď vybehnú do snehu tak sa tešia, že sú celí zafŕkaný až majú na sebe ľadové kryštály.
elienka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 264
Bydlisko: Senica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť