Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod alekan » Štv 11.10.2012 20:24

Janulik2008 - nás čaká druhá zima a veru ani ja by som nemala srdce nechať ju vonku. Už teraz sa mi zdá, že je celkom zima v noci :zima: , ak to takto pôjde ďalej, dám ju už dovnútra (teda do pivnice, kde sa kúri).
alekan
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 487

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod JANULIK2008 » Štv 11.10.2012 22:46

naša má búdu vzadu na dvore, no keď je pustená nepôjde tam ani za ten svet. tak má v altánku je taká skrinka a pri skrinke je deka dosť hrubá a na nej spí v noci. Je to tam tak, že jej tam ani nefúka :)
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek.
Obrázok
JANULIK2008
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 164
Bydlisko: Košice-Šaca :)

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod Dana D » Pia 12.10.2012 8:53

Slamu treba zbierať na poliach hneď po žatve. Tam jej vtedy je neúrekom. A v okolí Bratislavy smer západ sú stále viaceré stohy slamy, hoc aj rok starej.
Tento rok sme si pre istotu naplnili tri vrecia novej slamy, starú vždy po zime vyhadzujeme, ale nič jej nie je, kľudne by sa dala použiť opakovane. Stačí vždy podľa potreby len do búdy dopĺňať (keď ju pes na labkách vynosí von alebo ju zľahne).
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod Dana D » Pia 12.10.2012 8:59

ariel píše:Zase sa blizi zima, peso ma celokrytu volieru, lietajuce dvierka, zateplenu budu, no rozmyslame este nad kurenim, ze by sme mu tam dali olejovy radiator, alebo taku podlozku vykurovaciu, ako pre steniatka, hm, co je lepsie?

Ja mám uložené tieto záložky, tiež zvažujem stále ako riešiť zimné obdobie:
http://www.psibouda.cz/?20,vyt%E1p%ECn% ... pot%F8ebou
http://www.boudapropsa.cz/index.php/vytapne-psi-boudy
http://www.terko.cz/cs/topny-koberecek- ... rettyPhoto
http://www.terko.cz/cs/topna-folie-v-me ... rettyPhoto
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod ariel » Pia 12.10.2012 16:23

Danka dakujem :no: , uz sme natiahli elektriku a dali mu olejovy radiator, museli sme zrusit predsien, no ma tam moment. 23 st., viac ako my doma :joint: , taka som stastna, lepsie sa mi pojde do roboty
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod Dana D » Pia 12.10.2012 17:11

To ti verím, aj mňa to trápi, tiež to budeme musieť dajako vyriešiť.
Tak super, že ste to takto urobili a ešte aj v predstihu.
Veď počkaj, možno bude spávať nakoniec pred búdou ako mu tam bude teplo :heh:
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod ariel » Pia 12.10.2012 17:46

:smile: tusim mu znizime teplotu, radiator ma termostat, 6 vykonovych stupnov, mal to na 2.st. a take teplo, znizili sme to na 1.st., slamu som mu radsej vybrala, nahradila to pelechom a dekou, ma tam obyvacku, este mu chcem dat na vchod do budy nejake lietajuce dvierka, ake ma aj na vchode do voliery....zatial tam ma deku...kurnik, ked ma doma :au: serú, lahnem k nemu
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod chico69 » Pon 22.10.2012 8:38

slamu odporúčam..
dal som mu ju do búdy a hneď sa v nej válal, takže sa mu to páčilo..
a ťahá sa do búdy viac ako keď tam mal iba deku..
chico69
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 162
Bydlisko: Senec (okolie)

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod 1r-o-m-a-n1 » Pon 22.10.2012 20:00

takze ta slama je vhodna si myslim aj ja dame mu aj my bernakovi...na zimu...
1r-o-m-a-n1
Snoopy
 
Príspevky: 144

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod ariel » Pon 22.10.2012 20:36

slama je super, nas bol v nej tiez spokojny, teraz mu ju nemozem dat skrz ten radiator
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod Dana D » Uto 23.10.2012 11:52

Ariel a ešte stále tam má také bytové teploty? :lol:
Ti úprimne závidím, že si našla riešenie, ja toho môjho starouša už kvôli boľavému chrbátu a zlej chodzi do búdy nedostanem a na miestach kde by som mu chcela doviezť teplo mi moc ležať nechať. Najlepší je totiž betón alebo zemina pred plotom :ach:
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod ariel » Uto 23.10.2012 22:27

:lol: Jasne, on mal v noci 23 a my 21,5 v spalni teda, tam mame chladnejsie, sam si nadycha nejakych 5 st., konecne si rad zalezie do budy, strasne sa z toho tesime, ze sme to vyriesili a to tvoj spava cely cas vonku?
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod Dana D » Str 24.10.2012 9:39

Cez noc ho dávame dovnútra lebo bol nedávno vážnejšie chorý a potrebuje oddych a teplo, no ráno keď ideme do práce ho musíme nechať vonku na dvore :ua:
Má tam pod strechou zateplenú búdu, drevenú paletu na ktorej je tvrdený polysterén a teplá deka, otvorený záhradný domček kde sú tiež viaceré zateplené kútiky preňho aj so slamou, no on napriek tomu rád leží pred bránou a vyzerá kto ide po ulici.
Je to čuvač, má dobré osrstenie, ale už je starý a potreboval by byť v teple a šetriť sa. Nemá mi však kto naňho cez deň dohliadať, tak každý deň len dúfam, že deň prežil v zdraví a nenachladol.
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod ariel » Štv 25.10.2012 15:51

A nemozete mu dat tu paletu s dekou pred branku? Aspon, ked neprsi. Nas si nelahne len tak na travu, ked je chladno, vzdy musi mat nieco pod ritou, bud mu vyberiem pelech z voliery, alebo si sam decku donesie...
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod Dana D » Pia 26.10.2012 9:43

Práve sme mu jednu presunuli ku stene domu, bližšie ku bráne, vyzerá, že tam včera ležal.
Nechali sme tam len dvojpaletu s tvrdeným polystyrénom, keby začalo pršať, aby deka nenasala vlhko.
Tak dúfam, že si na to zvykne a bude tam častejšie ležať.
Vlastne aj minulý rok to tam mal, len cez zimu sme to zrušili kvôli tomu, že tam pršalo. No teraz sme deku vymenili za polystyrén, takže by to nemalo navlhnúť.
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť