Váha psa

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Váha psa

Poslaťod anemika » Uto 04.10.2011 18:44

tak teda nedavas pri varenej strave ziadne vitaminy??? ved to musis. ja na klbiky davam alavis.
Jedinú lásku, ktorú si môžete kúpiť, je láska psa.
anemika
Big Dog
 
Príspevky: 1030

Re: Váha psa

Poslaťod blueberry » Uto 04.10.2011 18:56

Viem, ale pri mojich rodičoch nie je šanca mu dávať niečo také... Proste ho berú ,,šak je to len pes" a také doplnky sú podľa nich zbytočný výmysel... :nono: Ale začínam dodávať vápnik, tak snáď aspoň dačo...
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

Re: Váha psa

Poslaťod anemika » Uto 04.10.2011 19:07

vy ho nemate ani v byte??? To ani nepis.
Jedinú lásku, ktorú si môžete kúpiť, je láska psa.
anemika
Big Dog
 
Príspevky: 1030

Re: Váha psa

Poslaťod blueberry » Uto 04.10.2011 19:20

Prečo? V byte ho máme. Len rodičia nemajú k nemu až taký vzťah ako ľudia tu na DF- skutoční psíčkari... Len občas sa pomaznať ísť s ním von a koniec... A niektoré pre psíčkarov samozrejmé veci nechápu. Ale zase nie su nijakí tyrani :nie: A k tej varenej strave, ešte aj veterinár nám ju odporučil a povedal, že on tak varí tiež svojmu psovi... Že rovnaký diel mäsa, zeleniny a ryže a o žiadnych doplnkoch nehovoril :nwm:
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

Re: Váha psa

Poslaťod anemika » Uto 04.10.2011 19:56

Ja tiez krmim varenou stranou, ale myslim si, ze to, co obsahuje nepostacuje psovi, aby prospieval.Mala by si si toho precitat tu na DF viac, aby si vedela doma argumentovat. Aj ty, okrem toho, ze zjes obed a veceru,jes aj veci obsahujuce potrebne vitaminy a mineraly, alebo si das obcas aj vitaminy a mineraly v tabletach. To je aj tak so psom.
Jedinú lásku, ktorú si môžete kúpiť, je láska psa.
anemika
Big Dog
 
Príspevky: 1030

Re: Váha psa

Poslaťod blueberry » Uto 04.10.2011 20:30

Viem, preto s ním chcem prejsť na BARF a len sa modlím, aby mi rodičia dovolili :angel:
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

Re: Váha psa

Poslaťod agah » Str 05.10.2011 8:01

blueberry - uber z tej ryze a cestovin, pripadne rezignuj na to celkom a davaj len masko a zeleninu. Vitaminy na klby nahradis potravinarskou zelatinou (pripravit podla navodu, nakrajat na kusky a davat po jednom denne - mozes pokvapkat stavou z citrona, pre lepsiu vstrebatelnost). Vapnik doplnis skrupinkami z vajicka, sem tam nejaka rybicka pre fosfor, tvaroh a pod...
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Váha psa

Poslaťod blueberry » Štv 06.10.2011 17:21

agah píše:blueberry - uber z tej ryze a cestovin, pripadne rezignuj na to celkom a davaj len masko a zeleninu. Vitaminy na klby nahradis potravinarskou zelatinou (pripravit podla navodu, nakrajat na kusky a davat po jednom denne - mozes pokvapkat stavou z citrona, pre lepsiu vstrebatelnost). Vapnik doplnis skrupinkami z vajicka, sem tam nejaka rybicka pre fosfor, tvaroh a pod...

ďakujem :poklona:
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

Re: Váha psa

Poslaťod ada.h » Štv 15.12.2011 11:00

Miley maltezka fenka 2,5r meria 35cm,vyska 23cm vaha 5,7kg
Krmim 2xdene varena a granule
~ Pes je tvojím obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom.
ada.h
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 715
Bydlisko: Dubnica nad Vahom

Re: Váha psa

Poslaťod samaraka » Pia 16.12.2011 13:59

Ja mám fenku boxera a má 1 rok a 8 mesiacoch a váži "iba" 22 kíl, tiež neviem čo jej ešte uvariť aby pribrala aspoň na tých 25 kíl. Podarilo sa jej pribrať na 23,5 ale zasa schudla na tých 22. A to som jej krmnú dávku zvýšila som už zúfala aj susedka mi vravela že je chudšia :plac: čo mám robiť (asi jej začnem piecť domáce vianočky) a skúsim jej začať dávať tú krupicovú kašu ako 3 jedlo. Môžem ju robiť z kúpeného kravského mlieka? Nič jej to nespraví? Počítam s tým že po tej kaši bude mať :kak: riadne riedke ale to už nevadí hlavne že mi priberie.
Obrázok
samaraka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26
Bydlisko: Raková

Re: Váha psa

Poslaťod blueberry » Pia 16.12.2011 21:00

A čím kŕmiš?
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

Re: Váha psa

Poslaťod samaraka » Pia 16.12.2011 21:47

krmím ju varenou stravou, čiže mäso s cetovinou alebo ryžou, niekedy polievky zeleninové s kusom nejakého mäsa a tak podobne. Keď jej chcem dopriať že jej dám viacej tak mi za pol hodinky grcá, no ona by zožrala aj 4 také misy čo má a potom jej je zle :ach: a stolicu má aj 5 krát za deň. Neviem čo robím zlé :dancing:
Obrázok
samaraka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26
Bydlisko: Raková

Re: Váha psa

Poslaťod blueberry » Pia 16.12.2011 22:28

A aké množstvo? Či má akurát na svoju váhu... Mne pomáha pravidelné kŕmenie.
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

Re: Váha psa

Poslaťod Nanda » Ned 18.12.2011 21:01

Ja mám kríženca slovenského čuvača (30-45kg) x asi zlatý retriever (27-36kg). A vážime 23 a vážili sme 24. Ale chcem aby sme pribrali niake to kilo. :smile:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Váha psa

Poslaťod mart.ina » Pon 19.12.2011 15:09

Ak sa ti zdá, že je fakt chudá, trčia rebrá skús pridať do stravy niečo mastnejšie. Napríklad vždy do misky za lyžicu oleja- olivový, lososový,.......... Alebo pridávaj mastné mäso, proste niečo na priberanie. Nezačni priveľkými dávkami aby sa ne :kak: , ale mohlo by to pomôcť. Pokiaľ teda nemá iné skryté zdravotné problémy, pokiaľ by bola fakt rpiveľmi chudá skúsila by som zobrať krv či nemá nejaký problém.
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 728

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť