Pes zjedol plesnivú potravu

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Pes zjedol plesnivú potravu

Poslaťod Noelle » Pia 21.12.2018 9:46

Ahojte, kúpila som Nelly sušené kuracie beháky a včera som zistila, že sú pokryté plesňou. Predpokladám, že minimálne raz som je to dala zjesť a nevšimla som si to. Je niečo, čo môže pes vnútorne a je to protiplesňové ? Ja mám z plesní hrôzu, mám na ne silnú alergiu, tak ma to dosť desí.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Pes zjedol plesnivú potravu

Poslaťod Elis » Pia 21.12.2018 9:52

nestane se mu nic :no:
to bys tim musela krmit tydny.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Pes zjedol plesnivú potravu

Poslaťod Lindchen » Pia 21.12.2018 9:53

Arisko z plesnivého vracal, ale len raz, potom bol ok. Vonku zjedol nejaký oplesnivelý hnus. Zaleží asi od citlivosti trávenia a množstva, ale pokiaľ to nebol nejaký antrax, tak by sa nemalo nič stať. Aspoň ja mám také skúsenosti.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Pes zjedol plesnivú potravu

Poslaťod Noelle » Pia 21.12.2018 10:02

OK, ja len vychádzam z toho, že keby som to zjedla ja, tak celá minimálne opuchnem :plac:
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Pes zjedol plesnivú potravu

Poslaťod Lindchen » Pia 21.12.2018 10:04

Alergiu na plesne môže mať aj pes, Arisko má, ale len na nejaký druh, čo je na jeseň na listoch. Ale to by si zistila asi hneď, príp. do hodiny.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Pes zjedol plesnivú potravu

Poslaťod Noelle » Pia 21.12.2018 10:29

Bubulka sa tvári normálne, šialená ako vždy :lol: , tak snáď to bude v poriadku. Musím si na to dávať pozor, len mi nenapadlo, že keď je niečo sušené a je tam maximálne nejaký tuk, tak to splesnivie. Myslela som, že to akurát zoxiduje.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Pes zjedol plesnivú potravu

Poslaťod Lindchen » Pia 21.12.2018 10:34

Sledujem, šušené je často plesnivé, zrejme kvôli nevhodnému skladovaniu. Malo by byť na suchom a chladnom mieste.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Pes zjedol plesnivú potravu

Poslaťod Elis » Pia 21.12.2018 10:39

ještě nezapomente, ze ze resite jen viditelnou plisen, je jedna setina. ze velmi často plisen videt není.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Pes zjedol plesnivú potravu

Poslaťod Lindchen » Pia 21.12.2018 10:41

Áno, to je pravda. Aj človek konzumuje určité množstvo plesní, možno aj denne. :ha:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Pes zjedol plesnivú potravu

Poslaťod Offca » Pia 21.12.2018 12:14

Psy si bezne zakopavali zradlo do zeme a vyberali uz nahnite. Teda eate v casoch dedinskych negranulovych. A mrciny v prirode ani nevravim.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Pes zjedol plesnivú potravu

Poslaťod Noelle » Pia 21.12.2018 13:02

hej, ale nahnite a plesnivé je rozdiel :ach:
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Pes zjedol plesnivú potravu

Poslaťod Offca » Sob 22.12.2018 0:07

Ok, nazvime to ZELENE maso :ha:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Pes zjedol plesnivú potravu

Poslaťod wer » Sob 22.12.2018 9:39

Moj si tiez chodi zakopavat a potom si to vykope po par dnoch a obzuvava :ha: ale najradsej mam, ked mi to take blatove prasti doprostred kuchyne :pac:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pes zjedol plesnivú potravu

Poslaťod Offca » Sob 22.12.2018 17:15

Sikovny :ha: Davnejsie som sa nestretla s tym, ze by to niekto robil. Ale to asi pre tie ine podmienky na bytie. A potom zasa nasi, co by aj mohli, tak nemozu, lebo im to Tessa pozere vsecko!!!! :heh:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Pes zjedol plesnivú potravu

Poslaťod wer » Sob 22.12.2018 20:18

No moj zahrabaval, odkedy prisiel! Normalne to male 2mesacne stena, som zirala. Zo zaciatku teda plysaky, fakt to bolo smiesne pozorovat. Chodil, po ocku pozeral na nas, ze aby sme ho akoze nevideli, potom pohrabal po zemi pri dakom kriku, vtlacil tam plysaka a nosom "zahrabal". Potom zase skontroloval, ci ho nikto nevidel, ked sa mu to nezdalo, zobral plysaka a hladal ine miesto :haha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Ďalší

Späť na Starostlivosť