Fenka nevie schudnúť

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Fenka nevie schudnúť

Poslaťod Lexi269 » Str 07.11.2018 8:03

Ahojte, prešla som všetky témy o chudnutí aj tu na fóre aj na nete všeobecne a žiadne z rád nám nejako nezafungovali :( Mám fenku kavaliera, má 6 rokov, 9.5 kg a už dlhšie sa snažíme o to aby schudla. Pribrala dosť nenápadne, od stola jej nedávame vôbec, maškrtu ma tiež len občas, nie každý deň a keď ma, tak len kúsok tyčinky takej tenkej. Kŕmime ju 2 x denne granulami, ktoré jej vazime podľa obalu a vždy trošku aj uberieme +raz za týždeň má kapsicku. Ona je dosť lenivá, hračky ju nebavia ale za gaštanmi sa ide dotrhat, za tými šprintuje ako divá :) Už dva mesiace jej skoro každý deň hádžeme plus sa prechádzame, pohybu teda má dosť, granule vážime a stále nechudne, dokonca váha niekedy ukazuje viac. Máte nejaké rady čo by ešte mohlo zabrať ? Napadlo mi ešte či to nemôže mať súvis s hormonmi. Pred rokom mala zápal maternice a liečili sme to liekmi, pekne jej to prešlo a odvtedy ma pokoj, no hara sa 3x do roka a spolu s tým že nevie schudnúť ma napadlo aj toto, či nemá nejaké hormonálne problémy. Aj keď ... Priberala pomaličky aj pred tými problémami s maternicou, ale vždy sa jej podarilo trošku aj schudnúť, tak sme to udržiavali. No teraz to nejde dole proste, keby aspoň 2 kg sa podaria, boli by sme radi.
Ďakujem za akúkoľvek radu :)
Lexi269
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Fenka nevie schudnúť

Poslaťod vavrena » Str 07.11.2018 8:26

Tak jej dajte menej granúl, keď nechudne :nwm: . Alebo skúste iné, sú kadejaké light verzie, možno jej vadia sacharidy v granuliach. Mäso ste neskúšali?
Ak je hladná, dajte jej varené zemiaky, to je na zaplnenie žalúdka, a nestrávi ich. Ale ak si prešla témy o chudnutí, tak toto tam je veľakrát napísané.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Fenka nevie schudnúť

Poslaťod Lexi269 » Str 07.11.2018 8:38

Skúšala som aj menej granúl, najskôr sme jej dávali o trošku menej, teraz sme viac odobrali a nič. A jasné že som skúšala rôzne light verzie na obezitu, nie obyčajné z Tesca...zato píšem sem, lebo fakt neviem čo ešte...
Lexi269
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Fenka nevie schudnúť

Poslaťod vavrena » Str 07.11.2018 8:41

A koľko granúl dostáva? A aké?
Skúste tie zemiaky.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Fenka nevie schudnúť

Poslaťod Lexi269 » Str 07.11.2018 8:47

120 g denne a Fitness trainer medium fresh chicken maturity. Skúsim tie zemiaky ako radíte :) ako odporúčate ? Polku dávky granúl a trošku varených zemiakov ?
Lexi269
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Fenka nevie schudnúť

Poslaťod Margita » Str 07.11.2018 8:49

Tie granule vážis podľa toho kolko má kil alebo podľa toho koľko by ich mala mať keby mala idealnu vahu?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Fenka nevie schudnúť

Poslaťod vavrena » Str 07.11.2018 8:56

120 gramov mi príde veľa, z toho asi neschudne, to bude akurát na udržanie váhy 8-9 kg, nie? Uber 30 gramov, a rannú alebo večernú dávku nech dostať pár kúskov zemiakov, v prípade, že bude vyslovene hladná a bude jej to chýbať. A teda ľahšie sa ordinuje mäsková diéta, granule radšej nemixuj, ak to nemáte vyskúšané a nevieš, ako na to zareaguje. Ak v poho, tak ok.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Fenka nevie schudnúť

Poslaťod Lindchen » Str 07.11.2018 8:59

120g je veľa pre tak malého psíka. O niečo málo viac má môj 14 kilový.
A ako ti radia baby, na oklamanie bruška sú dobré rozvarené zemiaky alebo varená zelenina v mäsovom vývare napr. Chudnutie chvíľku trvá, ak má "tvrdohlavý tuk", ktorý je tam roky, treba vydržať, než sa to pohne.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Fenka nevie schudnúť

Poslaťod Lexi269 » Str 07.11.2018 9:14

Granule som na začiatku vazila podľa toho koľko má a niečo som odobrala. Teraz vážim podľa toho koľko by som chcela aby mala, ale to som začala len teraz pred pár dňami skúšať, tak snáď zaberie aj to a plus tie zemiaky. Vďaka za rady, skúsim jej teda znížiť a pridať zemiaky ak by bola teda hladná. Mäso zvláda v pohode kuracie, nemala s tým nikdy problém. Keby skúsim mäso tak asi koľko gramov ?
Lexi269
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Fenka nevie schudnúť

Poslaťod vavrena » Str 07.11.2018 9:44

150 gramov (surového) mäska, môžeš aj uvariť a podávať s jedným uvareným zemiačkom napríklad :smile:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Fenka nevie schudnúť

Poslaťod Lexi269 » Str 07.11.2018 9:47

Ďakujem krásne, oddnes mením všetko a skúsim aj s tým mäsom, a snáď to pôjde :) veľká vďaka, naozaj ste pomohli ;)
Lexi269
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Fenka nevie schudnúť

Poslaťod janka12345 » Uto 13.07.2021 14:15

Nezáleží len od množstva, vyberte si granule určené pre psy s nadváhou, na základe čoho majú vyvážené množstvo látok.
Majiteľka 2 psíkov
Psie granule kupujem na https://nivadog.eu/
janka12345
Okoloidúci
 
Príspevky: 4


Späť na Starostlivosť