Háranie a veci s tým súvisiace

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Kamelia » Pia 07.05.2010 9:49

dakujem :) chvalabohu ze uz ma po a oni to len citia....

inak dakujem za radu aj k bonitacii aj haraniu :)
Kamelia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1149

Re: haranie fenky

Poslaťod ??Maria?? » Str 12.05.2010 17:40

moja sa zacala v 8 mesiacoh :lol:
inac nema niak vela kg?
Obrázok
??Maria??
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 878
Bydlisko: Bratislava- DNV

Re: haranie fenky

Poslaťod Ginger Rogers » Uto 18.05.2010 11:15

moja tiez zacala az v 18.mesiaci :-)
Ginger Rogers
Snoopy
 
Príspevky: 117
Bydlisko: bratislava

Re: haranie fenky

Poslaťod meraja » Uto 18.05.2010 14:10

Offtopic: prečo veľa kg? štandard má hornú hranicu 14 kg a plus minus pol kilečka,to sa už nejak dá
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

injekcia proti háraniu

Poslaťod misurka » Sob 05.06.2010 11:23

Ahojte všeti!
chcem sa spýtať, či má niekto z vás skúsenosti s injekciami proti háraniu pre fenku. Chelam by som vedieť koľko to cca stojí a hlavne či to nemá nejaký vplyv na zdravie fenky. Viem, že účinnosť je na cca pol roka a potom ako často sa to môže opakovať,alebo treba nechať fenku aj hárať... Moja má 1,5 roka a práve sa hára. Viem, že teraz je už neskoro, ale chcem vyriešiť budúce háranie, pretože bývame na bytovke a keď idem s mojimi psami von, tak nás už čakajú obdivovatelia, ktorých sa nedá zbaviť!.... a už na to nemám nervy...moje sa ich boja, a teraz už na konci hárania Phoeby chce ísť za nimi a plače mi na vodítku :ua:
misurka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29

Re: injekcia proti háraniu

Poslaťod Vevinka » Ned 06.06.2010 17:49

mne sa zda ze ta injekcia vidrzi na 2harania,podla toho aku das..a vplyv na fenku to moze mat taky,ze sa jej zmenia hormony,cize moze byt agresivna,alebo zasa naopak velmi kludna a tak.ale nemusi sa to stat..viem o tom iba toto od znameho :yes:
Obrázok
Vevinka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 776
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: injekcia proti háraniu

Poslaťod Sunny » Pon 07.06.2010 13:50

nie je to zrovna ten najlepší nápad :nie: Je to zásah do hormónov a z dôvodu "vadia nám psí nápadníci" by som to určite fenke nepichala. Nemôžete jej to predsa pichať celý život. Ak háranie tak moc vadí, tak radšej trvalé riešenie - sterilizácia.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: injekcia proti háraniu

Poslaťod misurka » Pon 07.06.2010 16:15

ja jej to urcite nechcem pichat cely zivot, bolo by to iba docasne riesenie, lebo sa chcem vyhnut nechcenemu nakrytiu (ja si ju ustrazim,ale mladsia sestra ma problem) chcela som preto vediet ci s tym ma niekto skusenosti....sterilizaciu uvazujem, ale musim si na nu najskor nasetrit, u nas to nie je prave najlacnejsia zalezitost... :ua:
misurka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29

Re: injekcia proti háraniu

Poslaťod Ragnar » Str 09.06.2010 8:25

Tvoja fenka je este dost mlada, ja by som na tvojom mieste kastraciu moc neodkladala ak si sa pre nu rozhodla (co je podla mna pri tvojich dovodoch najlepsie riesenie) vo velkej miere s tym ESTE mozes ovplyvnit to aby tvoja fenka nemala nadory mliecnych zliaz vo vyssom veku (k comu vraj prispieva aj pouzivanie hormonalnych injekcii). Cim neskor to urobis tym mensi vplyv to na tento problem bude mat.
"My goal in life is to be as good a person as my dog already thinks I am."
Obrázok
http://www.bellaradogdesign.sk
Ragnar
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 156
Bydlisko: MT (LM)

Re: injekcia proti háraniu

Poslaťod misurka » Str 09.06.2010 11:56

budem sa teda snazit dat ju sterilizovat do konca roka, teda skor ako by sa mala znova harat.
druhu fenku uz sterilizovanu mam,tak budu mat pokoj obe :)
misurka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Bee House » Str 23.06.2010 21:24

My sme sa stastlivo rozharali. Trolilinku skor,ako by to podla mojich vypoctov malo byt, ale nic to. Teraz nejak prezit nasledujuci mesiac, za zadkom uz vidim tie zastupy napadnikov. Niekedy rozmyslam, ci som vacsi chudak ja alebo prisera :ha:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod kotrmelc » Str 23.06.2010 22:14

Jednoznačne ty! :jazyk:
kotrmelc
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 473
Bydlisko: Vráble

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod anikapanika » Pon 28.06.2010 17:36

Ahojte.
Pocujte mam fenku a ma 7mesiacov. Je mozne ze haranie vyzera skor ako vytok? Asi nie ze? Musi to byt krv?
anikapanika
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 79

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod 13kelly » Ned 04.07.2010 10:29

Takze moja sa teraz hara druhykrat a presne po 6. mesiacoch..Lenze prve haranie bolo uplne v pohode ale teraz ako keby ju to bolelo.Nechce ani chodit von,doma ked lezi tak sa kazdu chvilu posadi a zaknuci,potom sa este sankuje po zadku (odcervena je).Hara sa teraz len druhy den...neviete ci ju to fakt boli alebo jej nieco je?
13kelly
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11
Bydlisko: Levice

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod kotrmelc » Pon 05.07.2010 17:49

Samotné háranie nie je bolestivé. Skús navštíviť veta. :no:
kotrmelc
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 473
Bydlisko: Vráble

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť