Háranie a veci s tým súvisiace

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod usagi » Uto 13.01.2015 20:29

Tak harame po 10 mesiacoch. My sme uplne bezpriznakovy,ziadne vynimocne vycuchavanie,znackovanie,opuchanie - nic. Charlie tiez neriesi,az kym nezacne krvacat :nwm:
Zacala v stredu,dnes uz je trochu opuchnuta,Charlie zacina salet a vytok sa zosvetluje.....zrejme zacinaju najlepsie dni,to uz? :nwm: 7 den? Prvykrat sme harali 16 dni,vyzera to,ze aj teraz len kratucko asi :nwm:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Margita » Uto 13.01.2015 22:45

napriklad u nas,ta mala potvora harala asi 3tyzdne,z toho spinila mozno nieco cez tyzden,
inak teraz mi to prestava davat zmysel,haranim sa co oznacuje?to ked krvaca?lebo ked sa hara cca3tyzden ved nekrvaca cely ten cas
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Vikiki22 » Uto 13.01.2015 23:20

Celkový pohlavný cyklus suky má 4 štádiá - proestrus, estrus, diestrus a anestrus. V proestre sa začínajú prejavovať príznaky hárania sa ako zdurenie vulvy a krvácanie. Estrus je charakteristický ovuláciou, kedy je najvhodnejšie obdobie pre krytie (už bez krvácania). V diestre nastupuje gravidita alebo regresia žltého telieska, po čom nastupuje anestrus - obdobie pohlavného pokoja. Všetky obdobia môžu u rôznych súk trvať rôzne dlho. Všeobecne je pojmom háranie sa opísaný podľa mňa obdobie, keď je suka pre psy atraktívna - teda proestrus a estrus, prípadne začiatok diestra.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod usagi » Str 14.01.2015 0:22

Graffi je nadpriemetne atraktivna po cely rok :ha: akurat nie pre krpateho :haha:

Aj teraz,napriek chvilkovemu spievaniu,lezi vedla nas a nic,akoby sa nechumelilo - haravka? Kde? :pac:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod aNeMiC » Sob 07.02.2015 22:41

levíča, hlavne nerob paniku ako píše Vikiki. Ja mám labradorku, ktorej sa správanie na tie dva/tri týždne totál zmení. Moja fenka sa počas hárania chce stále mojkať, no zato sa dokáže sústrediť a všetko rýchlejšie proste pochopí. Mimo hárania je strašne nesústredená.
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod levíča » Ned 08.02.2015 14:31

Takže nakoniec sa nám z toho vykľul zápal nervov pri chrbtici, ráno sa už nedokázala ani sama postaviť, tak sme hneď leteli k vetovi....brala injekcie a tabletky a po 10 dnoch to už bolo našťastie ok....ešte ju musím šetriť. Chúďa moje malé, na ňu sa stále čosi lepí....teraz ju zase stále preháňa, akurát zajtra posielam vzorky trusu na rozbor....tak som zvedavá.... :hmm:
levíča
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod aNeMiC » Pon 09.02.2015 18:59

júj :pac: ešte že ste šli. Veľa šťastia a nech sa fenka čoskoro vylieči a nech už v najbližšej dobe robí všetko ako predtým :jop: :smile:
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod adusmak » Uto 03.03.2015 19:18

Ahojte, neviem či mám písať do tejto témy, no mám fenku GR. Teraz v marci bude mať rok, a posledné dva týždne (no nie stále) si vylizuje genitálie a dosť jej to páchne po rybách ( a pritom v strave ich teraz nemá). Nemá ich zväčšené, ani zdurené bradavky nemá. Môžu to byť prvé príznaky hárania. Ešte sa nehárala. Ďakujem za radu.
adusmak
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31
Bydlisko: Trenčín

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Margita » Uto 03.03.2015 19:21

ono aj zeny take mozu mat :lol:
http://plnielanu.zoznam.sk/c/2642/bakte ... i-ne-aj-vy

len teda este som nepocula ze by aj psicky to mohli mat
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Vikiki22 » Uto 03.03.2015 19:32

Pokojne to môže byť infekcia. Určite by som zašla na veterinu dať vyšetriť výter.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Margita » Str 25.03.2015 13:45

darina sa hara asi 4den,a zatial pohoda,ale "sranda" ze stary kastrovany je z nej viac paf ako mlady nekastrovany :lol: obcas sa okolo tej tak na dlhsie pristavi stary a vylizuje ju a Derik hned pribehne a uz zacne zalovat,tak musim Rodyho odprevadit do klietky a potom Derko si spokojne k Darine lahne a ju strazi,on je strasny mumak,uplne super mat takehoto gentlemana
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Vikiki22 » Str 25.03.2015 14:01

Freya by sa už mohla začať hárať, už má 11 mesiacov a nič. Ako naschvál sa mi začne hárať, keď pôjdeme na nejakú výstavu. Cítim to v kostiach. :ach:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Margita » Str 25.03.2015 14:04

ale tak ona je velka,vacsie psy sa haraju neskor nie?
a mysli na to,za akych okolnosti s zacala harat weronina Zaira :heh: :heh:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Barbor » Str 25.03.2015 14:49

naše labradorské v 9mes
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod weron » Str 25.03.2015 18:16

To tu teraz budu vsetky baby s mladymi fenami cakat na to prve haranie ako na ihlach :joint:
Ale klud .... Ked sa vam to uz nebude zdat ze je to nejak dlho, spravte si pre istotu tehotensky test :haha: :haha:

Ale som sa zabudla "postazovat" :plac: strasne sa mi nepaci ze zaire ostali po harani vacsie didiky :plac: normalne ich je aj vidiet dost , predtym som ich ledva nasla...a chlpy jej tam odstavaju a strasne sa mi to nepaci :angel: :ha: konec vylevu plneho povrchnosti :ha:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť