Háranie a veci s tým súvisiace

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Vikiki22 » Štv 27.03.2014 17:14

lola, myslím, že ak si prečítaš túto tému, dozvieš sa. Bolo to na fóre písané XY krát!
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod sith » Sob 29.03.2014 16:14

lola píše:Ako sa pri nich spravala ?

ona uplne rovnako, len tie psy sa spravali mierne akcnejsie
sith
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 61

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod ivana1 » Sob 05.04.2014 10:57

hrivushka píše:A to sa ako rieši ked fena s pp ma stence s krížencom? Moze sa na nej ďalej chovať?

MisheliQ píše:Offtopic: Hrivushka môže, fenka nebola totiž v tom čase uchovnená, a tak nedošlo ku porušeniu žiadnych pravidiel

hrivushka píše: Offtopic: to by som zakazala

Offtopic: 1. Môže sa na nej chovať. To bolo zakázané pred rokmi, šialené pravidlo.
2. Možno má každý klub iné pravidlá, Mish., u nás nezáleží - uchovnená neuchovnená - ale ak si členom klubu a sučka sa Ti spári mimo povolené krytie, mala by si vyfasovať od klubu pokutu. Toť vsjio.
3. Hriv - prečo by si to zakázala? Predsa v tej fenke neostávajú spermie do inej brezosti, aby to bolo riziko. Nie som zástanca takéhoto pošmyknutia, na svoje sučky dávam veľký pozor, súhlasím s pokutovaním... ale zakázať ďalej na fene chovať? Napr. si predstav, že si v práci, syn Ti vyvenčí sučku, bojí sa Ti povedať, že sa spojila s nejakým psom - a kým na to prídeš, nechceš riskovať jej zdravie, ani ju vykuchať... - tak ju necháš odrodiť, ale ďalšie vrhy môže mať krásne papierové šteňatá.
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod maira6 » Pon 09.06.2014 13:32

Môže mať fenka počas hárania len svetlý výtok a nie krvavý? Resp. musí mať ten krvavý?
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Vikiki22 » Pon 09.06.2014 14:30

Pri háraní je výtok najprv krvavý, potom svetlý - ružovkastý až takmer priesvitný. Ak sa o seba suka dobre stará, čo sa čistenia týka, majiteľ, ktorý nekontroluje suku pravidelne, si nemusí krv ani všimnúť.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod maira6 » Pon 09.06.2014 17:22

Tak čistí sa v kuse, krv som vôbec nepostrehla, len dosť bieleho výtoku, čo mala pár dni. Teraz už len priesvitný výtok. Takže to už je zrejme to vyššie štádium hárania... :ach: Už len, aby prešlo aj to. Ospravedlňujem sa za popisné podrobnosti.
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod mairi » Pon 09.06.2014 17:26

neviem, neverim ze by si si v byte nevsimla krv u JRT, podla mna to neni haranie :no:
zaznamenala si daku zmenu spravnia, ako reaguju na nu psy, ine priznaky - opuch vonkajsich pohlavnych organov a pod?
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod maira6 » Pon 09.06.2014 18:04

Je tam výrazný opuch a aj reakcia na psy. Museli sme kvôli tomu zrušiť aj tréning agility, lebo na úvodnom stretnutí po nej išiel aj kastrovaný pes. Aj ten chvost drží viac nabok, ako som čítala, že môže. Tiež som si myslela, či to nie je len nejaká porucha, či choroba, preto sa pýtam. Ona je teraz dosť vonku cez deň na dvore, takže mohla som to prehliadnuť. Aj keď háranie som ešte nečakala, ale už má sedem mesiac zajtra...
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod MisheliQ » Pon 09.06.2014 18:22

Offtopic: Ja som u Fergie tiez nevidela krv a to mame tych harani za sebou asi 10. V byte ju mam, biela je. Nuz len to nie je u nej take silne a dost sa cisti ze si to vsimnut ani nemusim. Nemam skusenosti s tym zeby po nej ostavali kvapky ako u inych suciek
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod mairi » Pon 09.06.2014 19:24

maira6 píše:Je tam výrazný opuch a aj reakcia na psy. Museli sme kvôli tomu zrušiť aj tréning agility, lebo na úvodnom stretnutí po nej išiel aj kastrovaný pes. Aj ten chvost drží viac nabok, ako som čítala, že môže. Tiež som si myslela, či to nie je len nejaká porucha, či choroba, preto sa pýtam. Ona je teraz dosť vonku cez deň na dvore, takže mohla som to prehliadnuť. Aj keď háranie som ešte nečakala, ale už má sedem mesiac zajtra...

teoreticky to este len moze byt "priprava" na haranie, tam zvykne byvat vytok, mierny opuch aj psy uz reaguju, asi ti neostava ine len pockat, ci sa to rozbehne naozaj, alebo mala teda take slabe krvacanie :yes:

napr. cora tiez nenechava po byte, dost sa cisti, plus co nestihne, tak sa zachyti v srsti, ale ked ju skonrolujem tak ma krvavy vytok viditelny, joya ked harala z tej bolo krvy jak z prasata vsade :ach:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod lila.claire » Pon 09.06.2014 21:46

prvé háranie u suky môže byť také "všelijaké", aspoň ja mám takú skúsenosť. napr. u jednej mojej suky pri prvom háraní ani nebolo nič poznať, len som si všimla že je taká nesvoja, prikŕčala sa ako keby šla močiť, napuchnutá veľmi nebola, výtok skoro žiadny.
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1256
Bydlisko: Košice

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod maira6 » Pon 09.06.2014 22:06

presne, aj naša sa prikŕča a často močí. A ako zistím, že už sa to naisto skončilo? Prečítala som si, že celé hárania môže trvať aj 30 dní, plodných by malo byť cca 10, ale nechcem riskovať nejakú nehodu. Aj keď dúfam, že to šteňa ešte ani plodné poriadne nemôže byť.... :ha:
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod katkariinka » Pon 09.06.2014 22:09

maira6 píše:Aj keď dúfam, že to šteňa ešte ani plodné poriadne nemôže byť....

na to sa rozhodne nespoliehaj. Iba ju sleduj, ci vymiznu tie priznaky, co si si vsimla.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Sunny » Uto 10.06.2014 9:31

Plodná byť môže, takže naozaj pozor (moja Gili je presne z takého spojenia - nehody samozrejme - na prvé hárania sučky...). Inak u Gili tiež nevidno takmer žiadnu krv, je jej málo a čistí sa.
No a všetky ostatné príznaky sedia na háranie, vek v podstate tiež, tak už len sledovať a strážiť, kým neprestane výtok, neodpuchne a prestane javiť záujem o psy.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Barbor » Pon 30.06.2014 14:48

Ludkovia. Prepacte snazila som sa prelistovat celu temu ale nemam vela casu citat podrobne.
Dnes nam zacala harat. Rozmyslam ze jej urobim gaťky teda normalne len jej urobim dierku na chvost. Do tych gatiek mam dat vložku? Psiu či ludsku? :lol: Psie sa vyrabaju take nejake male na haranie? Alebo ake pouzivate? Mame doma take gaťky od firmy trixie ale nevie v nich chodit. Ked jej dam normalne gaťky tie ju netlačia a dobre sa v nich hybe ani si ich nedava dole, preto jej chcem dat tie vyrobene :smile:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť