Háranie a veci s tým súvisiace

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Abby » Pon 05.07.2010 18:18

Ahojte, stalo sa vám niekedy, že sa vaša fenka hárala, ale krvácala pomerne slabo, potom prestala a o pár týždňov jej opäť začala tiecť krv, no už oveľa silnejšie a podľa mňa až veľmi silno? Nemáte s tým niekto skúsenosť? Bola som už u veterinárky, vravela, že mám týždeň počkať a ak by to neprešlo, mám prísť opäť.
Šťastný je pes, ktorý si našiel milého pána - už navždy bude mať niekoho, kto mu bude škrabkať bruško.
Abby
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 146
Bydlisko: Košice/Bratislava

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod taky » Uto 06.07.2010 11:18

Naša sa konečne dohárala, tiež sme s ňou mali problémy, že jej jesť nechutilo, kňučala, večer zavíjala, uslzené oči mala, ale po pár dňoch to prešlo. Ušila som jej nohavičky z bavlny a bolo dobre... :) Všetci mi tvrdili, že čivavky nekrvácajú, že len pár kvapiek, nemôžem tvrdiť, že by ich bolo pár, mala dni, keď krvácala kvalitne...
Obrázok
taky
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 240
Bydlisko: Nitra

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Sunny » Uto 06.07.2010 13:29

Abby - stalo sa mi to raz, u starej fenečky. Pár týždňov po normálnom háraní začala zase krvácať, ale bola to taká tmavšia krv než pri háraní. Zápal maternice... Takže opatrne, aby to tiež nebolo niečo také náhodou.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Abby » Uto 06.07.2010 13:41

Sunny, ako sa ten zápal vyriešil? Dobre to dopadlo? :(
Šťastný je pes, ktorý si našiel milého pána - už navždy bude mať niekoho, kto mu bude škrabkať bruško.
Abby
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 146
Bydlisko: Košice/Bratislava

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Sunny » Uto 06.07.2010 13:52

Vtedy to vet riešil liekmi a ja blbá som o tom nič nevedela :hmm: Samozrejme sa jej to potom po čase vrátilo a musela sa jej maternica vybrať, vo veku 12 rokov mi už nebolo všetko jedno, ale baba to vtedy zvládla na jednotku.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Abby » Uto 06.07.2010 14:08

Tiež sa mi tá krv zdá nejaká tmavšia, ale možno si to len nahováram, keďže som farbu išla študovať až po tom, čo si mi o tmavšej krvi napísala. No nič, nebudem čakať do piatuku, pôjdem s ňou k veterinárke už zajtra. Snáď to žiadny zápal nebude. :plac:
Šťastný je pes, ktorý si našiel milého pána - už navždy bude mať niekoho, kto mu bude škrabkať bruško.
Abby
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 146
Bydlisko: Košice/Bratislava

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod hruska » Str 07.07.2010 7:25

Poradi, prosim niekto ako zistim, ze fenka sa ozaj hara? 17. 06 sme boli u veta, som mu povedala, ze sa mi zda, ze fenka za cochvila zacne harat (castejsie mocenie a olizovanie sa). On ju prezrel a povedal, ze onedlho. Cubina sa sprava ako haravka, ale krv nikde, viem, ze niektore fenky takmer nekrvacaju, ale potom podla coho zistit, zaciatok/koniec harania? Stenulda by som nerada...Fenku mam prvykrat a hoci som na nete citala kopec clankov, jasno v tom uplne nemam.
Vdaka!
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod leuska » Str 07.07.2010 16:20

Najlepsie to zistis podla spravania sa psa-samca k tvojej fenke :no: Ak mas znameho,ktory ma psa,dajte stretko a budes to vediet na 100% :ha: Nechaj ich iba sa onuchat a ak hara,rychlo prec :joint:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod hruska » Str 07.07.2010 20:50

No, kamosi psy ju onuchavaju a pokusaju sa na nu vyskocit, ale ona je zatial (alebo uz?) nepristupna a snazi sa ich odohnat a radsej da prednost nahanacke :heh: Bez tej krvi sa fakt neviem zorientovat, aj pisulu kukam, ale furt sa mi vidi rovnaka. Fenka sa olizuje, moci dost casto a dokonca dnes za sebou cikanicu aj "zahrabavala" A ako som spominala, vet mi pred 3ma tyzdnami tvrdil, ze coskoro sa rozhara, ja cakam a cakam, a netusim co povedat majitelom, ked ju ich pesovia cuchaju...Tak mi asi nic ine neostava, len aj nadalej pozorovat, ci sa nejaka ta kvapka neobjavi.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod aponi » Štv 08.07.2010 6:38

ja mám trošku z iného súdka
hára sa mi fenka,ale problém je v tom,že pes mi odmieta jesť,už som skúšala všetko- z ruky,varené surové,pamlsky,piškóty nič,stráca sa mi normálne pred očami-ježiš je jak vymetený-komplet zasušený mozok-má s tým niekto skúsenosť :plac:
aponi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 848
Bydlisko: Rastislavice

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod hruska » Štv 08.07.2010 7:47

No, kamoska prave kvoli tomu dala psa kastrovat - ked sa feny harali absolutne odmietal potravu, zavyjal, utekal, stekal, poslusnost 0 bodov, neustale stal pred oknom, skakal nan...Nechcem brat kastraciu ako jedine a najspravnejsie riesenie, ale v jej pripade to tak bolo, teraz je spokojna ona, ale najma psik.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod mairi » Štv 08.07.2010 8:06

ale aponi ma chovneho psa s PP ktoreho urcite kastrovat nebude :no:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod hruska » Štv 08.07.2010 8:20

Ups :) vravim, ze kastracia nie je vzdy riesenim :hi:
Dufam, ze psik zacne papat co najskor!
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod seventeen » Štv 08.07.2010 9:26

tak už aj my máme doma hárajúcu fenku... má 11mesiacov no a zatiaľ to prebieha celkom v pohode, je teraz taká kľudnejšia, aj polku dňa prespí a trochu menej žerie ako obvykle, ale inak nič hrozné, tak hádam to takto bude pokračovať aj ďalej... :jop:
už to trvá takmer týždeň a zatiaľ ju ani psi nejak veľmi neregistrovali, ale včera už po nej dvaja vyštekávali a už aj ona si začala značkovať okolie (akoby nestačilo, že si cvrkla každú chvíľu, ešte aj pri cikaní taká prikrčená prešla zakaždým aj 2 metre :pac: ) takže sa nám asi začína to "zaujímavejšie" obdobie... :aaa: ale hádam to nejak prežijeme... :ach:
seventeen
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 47
Bydlisko: Nitra

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod aponi » Štv 08.07.2010 11:30

presne ako hovorí mairi,mám psíka,korý dúfam,raz bude úspešne kryť,už som z toho hotová,keby to bola aspoň fenka dogy,ale on sa blázni za našou 9 ročnou fenečkou pinča,ktorá je už aj slepučká,ale tak o hnusoba prenasleduje,že ju musím vyvierať do spálne a on nič ani z ruky,ani voňavé,nič,18 mám výstavu,no jak bude vyzerať? :au:
seventeen
vidíš aké sú tie fenky itneligentné,pekne vedia,že psíci budú za nimi choditˇ ,tak si dokonale všetko zariadi a pekne si všetko označkuje :joint:
aponi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 848
Bydlisko: Rastislavice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť