Háranie a veci s tým súvisiace

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Kača » Štv 02.09.2010 18:35

Nebude hárať.
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod anikapanika » Štv 02.09.2010 18:36

dakujem :-) :lol:
anikapanika
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 79

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod katkariinka » Pia 03.09.2010 11:13

Pokial sa vyberu vajecniky, tak nebude harat.

Co sme mali prvu sucku, tak tiez mala sterilku. Ale aj tak harala. Vtedy som to neriesila, bola som decko. Ale prednedavnom som citala, ze kedysi sa tak robilo, ze sa vybrala maternica a vajecniky ostali - teda ostalo "haranie", faloska, uteky. :lol: Len bez nasledkov.
Ale dnes sa to uz takto nerobi, bud sa vyberu vajecniky s maternicou alebo len vajecniky.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod jaJanka » Pia 03.09.2010 13:04

Prosím poradte : je pravda, že u sučky v dospelom veku za každým háraním nastáva falošná gravidita?
jaJanka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 133
Bydlisko: Košice

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod jakut » Pia 03.09.2010 13:13

Nie nemusí za každým, resp. nemusí vôbec. Ale môže. Od čoho to zavisí neviem. Kdesi som dávnejšie čítala, že ak sučka bola neúspešne nakrytá, automaticky nasleduje faloška. Ale podľa vlastnej skúsenosti to nie je pravda. Aj moje už mali falošku a nakryté neboli.
EDIT:
Myška nemala falošku len raz po háraní po dosiahnutí 2 rokov.
Megi mala len raz.
Saška mala 2x a aj to nie po sebe.
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod jaJanka » Pia 03.09.2010 13:19

ďakujem Jakut, neostáva mi nič iné, len to poriadne odsledovať. Dúfam, že to tak nebude. :ahoj:
jaJanka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 133
Bydlisko: Košice

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod MisheliQ » Sob 04.09.2010 14:25

ja som pocula, ze je normalne, ze feny mavaju falosku, ze je to prirodzene. Nepamatam si to presne, ale viem, ze moja fena nemava falosku (klop klop klop) aj ked si myslim, ze je psom ako sa patri (nie je poludstena a pod.). Taktiez som sa falosky bala, lebo ona je pocas harania hrozne pritulna (este viac ako zvycajne), tak som ju dost sledovala. Verim, ze vas to minie rovnako ako nas a ze k faloskam u nas ani u vas nikdy nedojde
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Prvé háranie

Poslaťod st2 » Pon 06.09.2010 20:40

ahojte chcela by som sa spytat od ktoreho dna mam haranie pocitat, od prveho krvacania alebo od kedy jej pipulka opuchla
st2
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Tatranská Afrika » Uto 07.09.2010 9:59

Od krvácania, ak si si istá, že si ho neprehliadla skôr, niektoré sučky sa tak čistia, že si krvácanie prvé dni nemusíš všimnúť.
A načo to chceš rátať?
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod st2 » Uto 07.09.2010 17:07

Diky za info, no krvacanie nie je este silne
a ratat si to chcem len tak pre seba sama, pre moje info, je to nase prve haranie tak asi preto som tak zvedava
st2
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Tatranská Afrika » Uto 07.09.2010 20:53

ja to vždy rátam od prvej kvapky
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Vevinka » Str 15.09.2010 11:17

my uz harame... :pac: ohavicky si stale vyzlieka,v noci jej ich obliekam slepa..psy nemali moc zaujem ale teraz zacinaju mat,je to o nervy :ua:
Obrázok
Vevinka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 776
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod hruska » Štv 16.09.2010 6:59

O nervy to zacne byt poriadne az vtedy, ked zacne mat ona zaujem o psov :ach:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Vevinka » Štv 16.09.2010 20:19

neviem ci to u nej uz zacalo ale co mame doma psa tak ked lezi tak donho naschval drgre ritou :pac: a potom sa postavi na zadne a drzi mu ked ju cucha a knuci za nou,moja babka uz ma soky ze budeme mat steniatka :lol: ale ten pes knuci ale nedovoli si nanu skocit lebo vie ze by odomna riadne dostal :au: a vonku ked ide pes ide naschval okolo aby ju zacitil a ked ju citi a taha sa za nou tak ide spokojne prec s vyplazenym jazykom :pac: :lol:
Obrázok
Vevinka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 776
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Deina » Pon 27.09.2010 14:25

Caute.
Rada by som pocula aj vas nazor, aby som sa rozhodla co robit. Moja sucina bude mat o styri dni 14 mesiacov a stale neharala. Aby bolo jasne- je bezpapieracka, takze kryt ju urcite nechcem, praveze som ju chcela dat sterilizovat po dvoch troch haraniach, lenze zatial to nebolo ani raz. Tak teraz neviem - ci sa znepokojovat a bezat k vetovi alebo mam o starost menej, ze ju aspon nemusim davat pod noz, ked sa rozhodla byt vecnym stenatom. Alebo este cakat? Pride to na nu vobec niekedy, ked doteraz neprislo?
Hm a ozaj nemoze to byt tak ako u ludi, pretoze mi zaciatkom leta hrozne schudla, ci to nebude z podvyzivy..? Tak ako anorekticky nedostavaju menzes, tak ci to podobne neplati aj u zvierat...? :ua:
Stretávky maďarských vyžiel v Košiciach - http://www.kosickavyzla.webnode.sk
Deina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 294
Bydlisko: Kosice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť