Háranie a veci s tým súvisiace

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Sunny » Štv 18.12.2014 17:05

Oddeľujem do iných miestností. Nie len kvôli riziku nakrytia, ale keby ich v tom najlepšom mal chudák Maňás pod nosom tak sa zblázni. Keď je mimo nich, že si ani nečuchne, tak je v pohode.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Margita » Štv 18.12.2014 17:09

a ked si doma,tak aj vtedy su stale oddeleni?lebo zas nemozes ich mat stale na ociach,staci ak si odbehnu do kuchyne a uz to ide :angel:
ked pojdem do prace tak to mam poriesene aj v noci ale cez den,ked som doma,
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Lindchen » Štv 18.12.2014 17:10

Keď sme bývali s Blondínkou, tak sme oddelili, pod dozorom boli spolu, ale Aris nejako zvlášť nejavil záujem, on išiel nakrývať mňa :ach: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Sunny » Štv 18.12.2014 17:16

V tých naj dňoch sú úplne od seba, aj keď som doma. Napríklad teraz som Maňása ani na dvor nepúšťala, buď sa išiel vyvenčiť von, alebo som baby hodila do auta za plotom a až potom ho pustila. Na začiatku a na konci v pohode pod dozorom spolu, ale zavretí so mnou v jednej izbe, resp. nespustiť oko ani na sekundu.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Margita » Štv 18.12.2014 17:18

a oddelili ste do inych miestnosti?keby tito boli oddeleni tak by derik pistal,a to by pistal aj keby sa darina neharala :lol: ona je derova frajerka :heh:
a mna celkom aj desi nakrytie cez klietku,alebo to odbehnutie do vedlajsej miestnosti,lebo zas nemozem mat ich stale na ociach,maju tu pristup do 4miestnosti,zvazujem nejake oblecko,bud nanho navleciem obliecku na vankus,ze do nej spravim diery na nohy alebo este nejake tricko a z toho spravim take trenky

zatial som zazila len jedno haranie a v tom najlepsom sme akurat odchadzali do Tatier na dovolenku,no bolo to zabavne :heh: ale cakala som vacsi hardcore
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Sunny » Štv 18.12.2014 17:22

Ono to hodne závisí od toho jak to prežívajú pes a sučka. Napríklad Maňás kým baby nechcú tak má na háku, nerieši. Ak chcú, je to horšie :heh: A že ti emoje mrchy chcú teda riadne :ach: To potom stačí že si čuchne, oni naňho hodia oči a chudák je úplne mimo, kňučí za nimi, klepe sa. Ale zas zažila som aj bývanie so psom, ktorý musel z baráku keď baby hárali, lebo aj keď nebol pri nich tak bol mimo nonstop, furt kňučal, nespal, pomaly ani nežral, no des. To keby bol Maňás taký tak ide pod nôž, nedalo by sa inak.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Margita » Štv 18.12.2014 17:23

fuuuu ,esteze Derik je taky mumacik,dufam,ze mu to zostane naveky vekov,a Darina bola nastastie tiez taka mumacka,ani sa neponukala ale ani sa nebranila :heh:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Sunny » Štv 18.12.2014 17:28

U báb to išlo vekom, čím staršie, tým horšie :heh:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod CraObs » Štv 18.12.2014 19:10

hruska píše:potom dajte vediet ako na seba reaguju dve harafky, ci nesuperia o priazen alfa samca :lol:

nam to tiez coskoro zacne :aaa:

tak u nás to neni moc dobre študovatelné, lebo Zaira je silno pod papučou a na Nessie si nedovolí nič (aj keby sa núkala a chcela)..
a čo sa týka súperenia o priazeň tak to máme celoročne :haha: neexistuje si zavolať len jednu alebo len jednu škrabkať.. to keď jedna vidí že sa dejú nejaké maznačky automaticky sa navtíra tiež (resp Ness doslova prevtíra a váhou odtlačí Zairu z pod ruky :prd: )
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Sunny » Pia 19.12.2014 10:04

Za toto presne vraždím Maňása :heh: A už aj Trix preberá tieto maniere :ach: Ale za čo Maňása nevraždím, že už od včera je zas s huskami a úplne v pohode, napriek tomu že Ice má chvost nabok ledva sa na ňu pozrie :pac: Očuchá a ignore :heh:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod CraObs » Štv 25.12.2014 14:02

tak zaira už začala vábivé tančky poskakovať :haha:
a ďalší prejav dvoch háraviek je že majú permanentne strčený nos jedna druhej v :censored: :pac:
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod levíča » Pia 09.01.2015 16:32

Ahojte. Tak aj moja labradorska slecna sa uz prvykrat hara, ma 1 a pol roka. Zatial bolo vsetko v pohode, ale od vcera sa mi nezda. Vcera bol 17. den harania a zacala byt uplne apaticka. Neskutocne smutna. Len lezi, spi, alebo len tak stoji a hladi do blba. Nic ju nezaujima,ani oblubena hracka,ani lopticka, vobec nic. Dokonca ani suchotanie sacka s piskotkami, za cim ma isla vzdy prekotit. Som z toho riadne vyplasena, ze co sa deje. Ked ju zoberiem von na prechadzku, tak tam sa mi zda byt normalna. Aj pobehne, vrti chvostikom, vsetko nuchti. Ako prideme domov, totalna apatia. Dnes rano ani granule nechcela, zjedla ich az ovela neskor. To sa jej v zivote este nestalo. Volala som aj zverolekarovi, ten povedal, ze to moze suvisiet s haranim, ze to niekedy tak byva. Mati ste to aj vy niekto tak? Bojm sa o nu, lebo je ako vymenena....uplne bez zivota a bez nalady....No ked som s nou dnes isla okolo plotu so psom, hned ozila, vrtela sa tam pred nim, chcela ho docahovat cez plot a knucala pri tom....Tak neviem co robit.....len dufam,ze jej nie je nieco vazne a ze to prejde..... :plac:
levíča
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Vikiki22 » Pia 09.01.2015 16:45

Ja by som sa neplašila. Pre niektoré sučky sú to typické prejavy hárania sa.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod levíča » Pia 09.01.2015 22:08

Tak teraz večer je to ešte horšie. Nechce nič jesť ani piť, len leží a pozerá. A ešte jedna vec. Nedokáže zohnut hlavu k zemi. Keď som jej dala salamu z ruky, zjedla. Keď som jej ju dala na zem, tiekli jej slinu, ale nezohla hlavu až k zemi, nechala ju tam. Čo jej len môže byť??? Ráno idem k zverolekárovi, len dúfam, že prežije... :plac:
levíča
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Barbor » Uto 13.01.2015 19:56

Je možné ze spolu s haranim príde aj väčší apetít? :haha:
Akože, je pažravá aj normalne ale teraz extrémne. Dnes vyrabovala kos ale našla tam len papriku. Furt pýta jesť. Stále. Ked nieco jeme sliny jej tečú okamžite. Ked jej nieco dam chmatne ako keby mesiac nejedla.
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť