Výmena zúbkov

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod NemesiS » Pia 13.06.2008 12:47

uni, keď zvážiš, je to jedno čo robíš.
no nehovorím o žiadnej brutálnej metóde, ktorá by sa psovi nepáčila.
len šahnuť do papuľky a zakývať s každým zubom.
týmto mu to určite urýchliš.
a to ťahanie o handru je v podstate to isté, tiež nápor na zuby, takže sa vykmášu.
je veľa možností.
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod Lucifer » Pia 13.06.2008 13:05

Ja by som so psom, ktory ma este len mliecne zuby, velmi tahacie hry nepraktizovala :nie:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod Van » Pia 13.06.2008 13:20

hm...ked to tak citam, uvedomila som si, ze ja vlastne ani neviem, kedy sa moj cert prezubil...nevidela som jediny zub vypadnut, dokonca ani so stravou v tom case nemal problem,ze by odmietal a pod...
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod unicorn » Pia 13.06.2008 13:36

Lucifer píše:Ja by som so psom, ktory ma este len mliecne zuby, velmi tahacie hry nepraktizovala :nie:

tahacie hry su v pohode, ak si uvedomujes ze pes ma mliecny chrup, a nesnazis sa ho za tu handru zdvihnut do vzduchu alebo podobne. v podstate u nas to bolo tak, ze ja som len drzal a tahal len on. ziaden problem som v tom nevidel. viem, ze sa nema natahovat so psom stylom akym si to predstavujes ty...
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod Lucifer » Pia 13.06.2008 13:43

Unicorn to mozno nebolo ani myslene na Teba, ale na inych, ktori nevedia, co vsetko si mozu dovolit v ramci tahanice so stenatom, ktore ma este len mliecny chrup :ahoj:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod Mishelka7 » Pia 13.06.2008 13:45

no dnes som Nellke vytrhla jeden malicky predny horny zubok, ale len preto, ze sa jej tam uz tlacia nove a vytlacili ho nejako dopredu a dost sa jej kyval a mi to pripadalo tak, ze jej tam len dost zavadzia...ale bol to doslova boj, pretoze malej sa horko-tazko pozriem do papulky a nie to este jej kyvat ci trhat zuby :ua: takze radsej to necham na nu a na prirodu, len jej to budem kontrolovat a popripade takyto pripad ako dnes vytrhnem ale inak nie.

na obhryzanie ma byvolie tycinky a papucky, ktore zuje aj cely den, takze myslim, ze to by malo pomoct, aj vcera som nasla malinky zubok v tycinke :lol:

tak len dufam, ze nebude mat nejake vacsie problémy pri vymene, lebo co sme mali shi-tzu, tak tiez sme nevedeli ani ako sa mu vymenili, len sme sem-tam nasli nejaku stolicku na koberci a to bolo asi tak vsetko. nellka tiez nie je nejak zvlast nervozna, ale vsimla som si, ze ma dost cervene miesta na dasienkach, asi tam, kde sa jej uz tlacia nove zubky, tak neviem, ci ju to neboli, nedava to nijak najavo, len nema rada, ked sa jej v papulke hrabem.

no a tahacie hry miluje, ale ked sa mi uz zda, ze taha moc silno, tak radsej hracku pustim a potom sa na mna len nechapavo pozera, ze preco sa s nou uz nenatahujem :nwm:
Mishelka7
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 663
Bydlisko: Nitra

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod Bibiana » Pia 13.06.2008 14:00

Keď sa moje prezubovalo tak som ani neuvažovala o tom, že by som tomu mala venovať nejakú zvláštnu pozornosť.. Mal aportovaciu drevenú činku, ktorej jednu stranu komplet rozdrvil, takže sa asi vykúsal do sýtosti. Vypadalo všetko samo a žiadny problém nebol.. :smile:

Inak doma mám šesť zúbkov čo som odchytila.. Som sa hrala na zúbkovú vílu :heh:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod Nia » Pia 13.06.2008 15:10

no my sme sa tiez len tak trosk natahovali, ale nic drasticke...nakoniec mal taky povrak troska krvavy, lebo mu vypadol zubok, ktory som nasla potom :lol: a velmi dobra je aj taka vec zeeee...da sa kupit taka akoby hracka..namoci sa do vodi a da do mraznicky...psikovi troska zmierni opuch a bolest ked sa mu zubky tlacia,..navyse to donekonecna obhryza. nam aj na tomto zubky vypadali.
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod Linduska » Pia 13.06.2008 18:38

aj moja je strbavaa :D... ale ja ani neviem kedy jej to stihlo povybadavat kazdy den jej to kontrolujem a v predu ma uz niektore aj trvale taka je podarena...
Linduska
Snoopy
 
Príspevky: 172
Bydlisko: Levice

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod Mishelka7 » Pia 13.06.2008 18:43

no ja sa teraz tesim, ze pokial ma chce hryzkat, tak v predu nema cim, len dasienka citim, takze konecne to neboli, pokial si moje prsty vsak nepresunie na spicaky :lol:
Mishelka7
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 663
Bydlisko: Nitra

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod Linduska » Pia 13.06.2008 21:20

pewsne no dufam ze aj tie coskoro vypadnu :lol:
Linduska
Snoopy
 
Príspevky: 172
Bydlisko: Levice

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod energitc » Sob 21.06.2008 15:19

caute,
ta moja civavka ma 7 mesiacov,uz 1 mesiac ma vyrastene vsetky zuby ale jeden mliecny tesak jej stale napevno drzi vedla uz dospeleho vyrasteneho..veterinar povedal cakat do 8 az 9 mesiacov a potom von.ale ked uz mesiac je takato situacia i vtedy to plati?mam trvat na trhani?
Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto- tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru.
(Pam Brown)
energitc
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod Mishelka7 » Ned 22.06.2008 13:52

jaaj, sa tesim, uz som nasla asi 4 zubky :lol: niektore ma uz aj prerezane nove...je zlata, ale zacala mi menej jest granulky...moze to byt tym, ze sa jej tazko jedia? pritom ma este dost zubkov v papulke na hryzenie...zeby ju to bolelo? ake mate skusenosti vy, mam jej teraz nejako zmenit stravu???
Mishelka7
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 663
Bydlisko: Nitra

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod Nia » Pon 23.06.2008 18:56

mishelka, nam sa stalo to iste..krpec nechcel granule...ked vyrastli zuby, uz ich chrumal...cize moze to byt aj tymi zubkami. skus jej granulky namocit do vody, aby zmakli a aby ich vedela papat
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod Lucifer » Pon 23.06.2008 19:10

energitc píše:caute,
ta moja civavka ma 7 mesiacov,uz 1 mesiac ma vyrastene vsetky zuby ale jeden mliecny tesak jej stale napevno drzi vedla uz dospeleho vyrasteneho..veterinar povedal cakat do 8 az 9 mesiacov a potom von.ale ked uz mesiac je takato situacia i vtedy to plati?mam trvat na trhani?

Dobre Ti veto povedal...pockaj do 8. mesiaca...za ten cas sa toho moze vela zmenit. Dotvaruje sa jej chrup, zasadnu zuby tam kam maju a mozno ten mliecak vytlacia aj same :ahoj:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť