Výmena zúbkov

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod Simona280 » Pia 20.06.2014 14:19

No jemu sa tie zuby nehýbu vôbec :ua: ... ďakujem za link, pôjdem čo najskôr veterinárovi :smile:
Obrázok
Simona280
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 43
Bydlisko: Nitra

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod renqa » Sob 26.07.2014 20:33

Je možné, že 3 mesačnému šteňaťu už idú zúbky? Stále si šúcha papuľku, hryzie všetko možné, aj labky si dáva do papuľky a ešte aj kňučí pri tom.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod Vikiki22 » Ned 27.07.2014 16:33

To robí aj moje 3 mesačné šteňa a zúbky jej ešte nevypadávajú. Ale možné to je. :yes:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod MisheliQ » Ned 27.07.2014 16:53

Renqa áno je to možné.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod zuzkabluzka » Ned 27.07.2014 19:47

Moj zacal prezubovat cca v 3,5 mesiaci.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod renqa » Ned 27.07.2014 20:29

No ono má zrejme o niečo viac ako 3 mesiace. Nevieme presne kedy sa narodila. Ďakujem za odpovede. :smile:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Čo na mliečne zúbky

Poslaťod Wikušik » Štv 11.12.2014 20:26

Ahojte, potrebovala by som pomoct z drobcom. Ma vyse mesiaca a ma skoro vyrastene mliecne zubk ak nie aj uplne. Vsimla som si ze sa mu lubi zuvat makke veci ako gumene papuce co sa mu ani necudujem. A tak som mu chcela kupit gumenu hracku ale nemali a kupila som mu kosticku z prasacej koze. Neni to ale prilis tvrde? Bojim sa ze si zlomi zubok. Moze to uz hryzkat? Dakujem za pomoc :smile:
Wikušik
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod Vikiki22 » Pia 12.12.2014 13:04

To kde si chcela kúpiť gumenú hračku, že nemali? V KAŽDÝCH chovateľských potrebách majú gumené hračky pre psy. :pac: Šteňa si na ničom zúbky nevyláme, to sa neboj. Len by som u tak malého šteňaťa skôr dávala pozor, aby kusy z tej kože nechcela silou mocou prehltnúť a nedusila sa z toho.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod deny » Uto 14.04.2015 18:49

Lucifer píše:Vek psa Prerezávanie zubov
3 až 6 týždňov mliečne zuby - špičiaky, rezáky, prvé tri premoláre
4 mesiace mliečne zuby - štvrté premoláre, trvalé zuby - črenové štvorky, stredné rezáky
5 - 6 mesiacov trvalé zuby - krajné rezáky, špičiaky, prvé tri črenové zuby, prvá stolička
6 - 8 mesiacov druhá stolička v spodnej čeľusti

Má zrovna štyri mesiace, je normálne, že sa mu kýve rezák? Musela som googliť, ktoré zuby sú ktoré, a rezák by to mal byť, všimla som si to len pri hre, keď sme sa preťahovali, lebo mal tam aj trochu krvi, preto som si to vlastne všimla.
Veľa obhrýza, vlastne všetko, najlepšie sú drevené palice a klátiky, po záhrade zbiera a hryzie :pac: tiež dostáva uši na obhrýzanie, môžem dávať aj naďalej? Mne to príde strašne skoro, a uvedomila som si, že nemám tušenia kedy šteňatá prezubujú a fakt len včera mal 4 mesiace, tak som z toho v pomykove :ach:
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod Elis » Uto 14.04.2015 20:32

deny píše: Mne to príde strašne skoro, a uvedomila som si, že nemám tušenia kedy šteňatá prezubujú a fakt len včera mal 4 mesiace, tak som z toho v pomykove :ach:


Kachna ma 3,5 mesice a uz ma vymenene rezaky nejake...

me zas prekvapilo, kdyz jsem zjistila, ze mlecne zuby rostou od trenaku -ale priroda asi vi proc -i matka je dulezita:-)
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Predchádzajúci

Späť na Starostlivosť