Výmena zúbkov

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod Linduska » Štv 26.06.2008 9:39

ked bola moja strbava bolo to najkrajsie obdobie-ked ma uhryzla nebolelo tooo :lol:.... no aj ja namacam granule lebo inak sa ich ani nedotkne... a takto by jedla stale :)
Linduska
Snoopy
 
Príspevky: 172
Bydlisko: Levice

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod energitc » Štv 26.06.2008 12:04

Lucifer píše:
energitc píše:caute,
ta moja civavka ma 7 mesiacov,uz 1 mesiac ma vyrastene vsetky zuby ale jeden mliecny tesak jej stale napevno drzi vedla uz dospeleho vyrasteneho..veterinar povedal cakat do 8 az 9 mesiacov a potom von.ale ked uz mesiac je takato situacia i vtedy to plati?mam trvat na trhani?

Dobre Ti veto povedal...pockaj do 8. mesiaca...za ten cas sa toho moze vela zmenit. Dotvaruje sa jej chrup, zasadnu zuby tam kam maju a mozno ten mliecak vytlacia aj same :ahoj:



dakujem,
ja len preto ze medzi tymi dvoma tesacikmi akoby sa jej zachytavaly zvysky potrvay ak jej ich zvyknem ocistit len tak zubnou kefkou lebo zuvacie kosti nepomahaju na tento tesacik...ale dobre,budem este cakat,vdaka.
papa
Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto- tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru.
(Pam Brown)
energitc
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod calwen » Sob 05.07.2008 11:47

Ahojte,
chcela by som vediet ci ste hafkom pridavali nieco do potravy ked prezubovali? Nejaky vapnik alebo tak...a v akej forme?
Mojmu sa dnes zacali kyvat spiciaky, tak aby som to zacala riesit :jop:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod energitc » Sob 05.07.2008 14:05

ahoj,no ja som jej davala take kalcium v prasku v takom malom sacicku som to dostala este od chovatelov a pomohlo jej to aj na zuby aj na postavenie usiek,ale uz naozaj neviem ako sa to volalao:(
Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto- tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru.
(Pam Brown)
energitc
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod Linduska » Sob 05.07.2008 17:22

ja som im nic nedavala okrem vitaminov, ktore prakticky dostavaju stale
Linduska
Snoopy
 
Príspevky: 172
Bydlisko: Levice

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod unicorn » Štv 10.07.2008 11:44

calwen píše:Ahojte,
chcela by som vediet ci ste hafkom pridavali nieco do potravy ked prezubovali? Nejaky vapnik alebo tak...a v akej forme?
Mojmu sa dnes zacali kyvat spiciaky, tak aby som to zacala riesit :jop:

je dobre sa o tom poradit aj s vetkom. u vecsich plemien, moze byt ubytok vapnika pri prezubovani vyraznejsi. ja som najprv nedaval, ale nastali ine problemy, takze sme isty cas doplnali..
tiez zalezi aj od toho aku ma stravu. ak v nej nema dostatok vapnika, tak je lepsie pridat. stale treba byt opatrny, pretoze aj vela aj malo vapnika skodi... treba pozorovat svojho psa...
co sa tyka formy, existuje toho strasne vela roznych druhov, od tabletiek, cez prasky do jedla. cokolvek. treba vyrbat nieco s cim budes mat co najmenej roboty a pes to zje. lebo sme mali aj take veci, ktore pes nezjedol, ani ked som mu zmiesal s jogurtom.
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod Sunny » Štv 10.07.2008 15:09

Tiež práve riešim dilemu či pridávať alebo nie. Gili má 4 mesiace, štrbavá je jedna radosť a keďže sme na BARFe, tak sa toho nedostatku vápniku trochu bojím. Kostičky síce začíname chrúmať, ale v takých menších množstvách. Idem dnes smer Amazon, som zvedavá čo tam vykoumám. Včera mi v jednej predajni ponúkali len samé multivity a chondro a pod :ua:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod max » Štv 10.07.2008 15:42

Sunny v Amazone sa pozri na mineralno-vitaminovi doplnok od Happy Dog je fakt dobry, uz som to pisala aj v inej teme, havo ho papa aj len tak sam. Su to take granulky a je to prirodny produkt. Mne sa naozaj osvedcil.
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod Sunny » Pia 11.07.2008 7:54

Škoda že to čítam až teraz :ua: Kúpila som nakoniec niečo od Biofaktory - http://www.biofaktory.sk/sk/produkty/dr ... psy10.html .Slečna od psíkov tam totiž nebola, takže mi ani nemal moc kto poradiť, len preštudovanie etikety. Prcek je našťastie žrút, takže lyžička nejakého prášku v žrádle ju vôbec nerozhádže :ha:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod Trixi » Str 16.07.2008 11:43

Škoda že to čítam až teraz Kúpila som nakoniec niečo od Biofaktory - http://www.biofaktory.sk/sk/produkty/dr ... psy10.html .Slečna od psíkov tam totiž nebola, takže mi ani nemal moc kto poradiť, len preštudovanie etikety. Prcek je našťastie žrút, takže lyžička nejakého prášku v žrádle ju vôbec nerozhádže

Žiadna škoda, ja rada používam doplnky od "biofaktory" http://www.biofaktory.sk/sk/produkty/dr ... e_psy.html
neobsahuje karotén, takže v pohode pre čierne psi.
Chovateľská stanica Bikin dvor - http://www.bikindvor.com
Webstránka o bradáčoch - http://www.schnauzer.sk
Webstránka o amerických akitách a KCHAA - http://www.americanakita.sk
Trixi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 370
Bydlisko: Nitra

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod Cathie » Str 05.11.2008 0:17

Ja davam malej Biocal plus a som spokojna (rozhodne po nom prestala zrat steny doma :lol: ) ..
Inak moja ma teraz takmer 3 a pol mesiaca a uz ma vonku tri predne zubky.. trochu ma to prekvapilo, lebo sa mi zdalo, ze to este ma chvilku cas a pod nimi ma iba diery, ale.. priroda je priroda, snad vie co robi :smile:
Zatial nema ziadne demolatorske sklony, iba si castejsie berie take tvrde koliecko na hryzenie a poctivo ho hryzie aj hodinu vkuse, na tom si asi dnes vylamala dva zubky :ahoj:
A vcera vecer ku mne dosla, lahla si a zacala mi okusovat prsty.. ale len slabucko, opatne. Taka zlata bola, ked som jej trochu "vnutila" masaz dasienok, v prvom momente sa zacala branit, potom jej ale asi doslo, ze jej to robi dobre, takze pri mne 20 minut lezala bez pohnutia (to sa malokedy stava) a nechala si ich masirovat :smile:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod Borderka » Ned 21.12.2008 19:15

Práve prezubuje môj borderáčik.
Kamarát mi hovoril o nevypadnutých očných zuboch, že treba ať pozor aby staré zuby nevtláčali nové do vnútra čeľuste.
Vravím si čo? A na čo? Mali sme asi 8 šteniat rôznych plemien a nikomu nebolo treba pomáhať a bolo všetko v poriadku.
ALE naozaj sa to stáva. Môjmu borderáčikovi staré zuby vtláčali nové zuby do vnútra čeľuste. :ua: Počkala som ešte pár dní či vypadnú, ale nevypadli. Nové zuby išli von a tým starým len zmenšovali priestor v ďjasne na vypadnutie a tak tam bolo každým dňom tesnejšie a testejšie. :oo: Dokonca sa kývali menej a menej. Za tých pár dní nové zúbky urobili v mostíku dokonca dierky. Muselo ho to veľmi tlačiť. A tak som ich vytrhla. Našťastie sa skus upravil, aj keď jeden nový očný zubok išiel stále trochu viac do jasna. Teraz je to v úplnom poriadku. :jop: No keby tam tie zuby ostali myslím, že by to bola neodvolateľná katastrofa. :plac: Preto sa radšej treba pozeať ako zuby rastu a AK sa to vymyká normálu treba to bezodkladne riešiť.
Borderka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 59

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod kessina » Uto 20.01.2009 22:15

mne moja civavka tiez meni zubky a vyzera to asi tak, ze spicaky ma vsetky :nwm: nove jej rastu vzadu a mliecne ma vpredu, takze to vyzera dost zvlastne... no vraj mame este pockat, tak uvidime
kessina
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 136
Bydlisko: Švajčiarsko

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod Whip it » Uto 20.01.2009 22:20

kessina:
aky je stary?
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod kessina » Str 21.01.2009 19:33

no pred par dnami mal pol roka, a tiez pred par dnami sme boli u veterinarky.... a t apovedala, ze je to v pohode, no vyzera to fakt zvlastne a este mam pocit, ze ho tie nove zubky tlacia, lebo sak tam nema ziaden priestor..
kessina
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 136
Bydlisko: Švajčiarsko

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť