Výmena zúbkov

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod Vikiki22 » Str 21.09.2011 20:36

Keď už psovi rastú špičáky a ešte má aj mliečne a nechceš, aby mal krivé zuby, to by bolo najmúdrejšie vytrhnúť veterinárom. Môžeš s tým počkať, ono skôr či neskôr by to malo vypadnúť, ale je riziko, že bude mať krivé zuby.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod aforgam1 » Pon 03.10.2011 14:42

Nášmu hafčovi som kontrolovala zuby pravidelne, keď sa mu začali vymieňať a aj tak raz ráno pozerám - a nový zub sa mu tlačí cez mliečny... ten mliečny som mu vytrhla sama (však to nie je bolestivé, kýval sa ale sám ešte nevypadol) ale aj tak má trocha krívý ten zuby, práve kvôli tomu... podľa mňa je určite lepšie vytrhnúť...
aforgam1
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod Anavi » Uto 15.05.2012 14:02

Ahojte ja sa chcem spýtať mám už takmer 4 mesačné šteniatko a mení zuby.Mali sme NO ale už si nepamätám ako to boli s ňou či aj ona boal taká tak sa radšej spýtam.Jeannie je úplne bez nálady ,nič sa jej nechce a pritom je príjemne ,slnko nesvieti.Tak neviem :ua:
Sny sú na to , aby sa splnili .
Anavi
Hafan
 
Príspevky: 583

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod Whip it » Uto 15.05.2012 17:00

Pokojne môže byť apatická z výmeny chrupu :yes: Ale ak by sa ti jej stav dlhodobejšie nezdal, tak navštív veterinára.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod JANULIK2008 » Sob 14.07.2012 0:16

Naša Tammi sa rozhodla vždy aby jej vypadol zúbok, keď ide k sestre ... a je stále niečo hľada niečo tvrdé a "kradne" všetko od metiel až po nejaké malé drevené kocky alebo čo sú to :no:
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek.
Obrázok
JANULIK2008
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 164
Bydlisko: Košice-Šaca :)

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod 1r-o-m-a-n1 » Str 31.10.2012 18:23

cchem sa opytat ako to je s prezubovanim u bernaka...bude mat 5 tmesiacov..treba nejako pomoct ci len cakat?
1r-o-m-a-n1
Snoopy
 
Príspevky: 144

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod Vikiki22 » Str 31.10.2012 19:10

Kompletná výmena zúbkov by mala byť ukončená už vo veku 8-9 mesiacov. 5 mesačné šteňa by už malo mať aspoň vymenené niektoré rezáky. Počkaj ešte. :no:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod 1r-o-m-a-n1 » Štv 01.11.2012 14:37

Dnes som si vsimol krv na dasnach takze uz sa jej asi menia..myslim ze je to normalne ta krv..hrozne citiz tlamy a vsetkko kuse.:D
1r-o-m-a-n1
Snoopy
 
Príspevky: 144

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod Vikiki22 » Pia 02.11.2012 13:51

Krv je úplne normálna. :no:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod 1r-o-m-a-n1 » Pia 02.11.2012 15:32

aj to ze je svysenie kusanie.:D..napr. sa pohybujem po dvore zakusne sa do nohy alebo topanky a nemozem sa pohnut?
1r-o-m-a-n1
Snoopy
 
Príspevky: 144

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod Vikiki22 » Pia 02.11.2012 18:17

Hryzenie predmetov je tiež v tomto období úplne normálne, ale nemal by si nechať, aby sa zahryzávala do teba alebo tvojich vecí. Najlepšie by bolo, keby mu kúpiš hračky pre psy a dával mu kúsať len tie.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod wewe » Str 02.01.2013 14:40

u nas sa vymena zubov zadrhla. trvale narastli a mliecne vypadavali velmi velmi sporadicky az nakoniec vypadavat prestali. museli sme nechat krpca uspat a veto vytiahol 10 mliecakov :ach: vraj tolko este nikdy netrhal :oo: pritom kosti hryzol jedna radost. aspon, ze to uz ma za sebou. lebo do toho uspavania sa mi nechcelo.
Nie je na svete lepšieho psychiatra, ako šteniatko oblizujúce vašu tvár.
wewe
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 91
Bydlisko: Bratislava-Ružinov

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod Monika-Lara » Štv 10.01.2013 19:39

Ahojte, máme doma fenočku Pitbullteriéra.Má skoro 5 mesiacov.Rezáky už má krásne vymenené, ale ostatné sa ešte ani nezačali kývať.Viem že je ešte čas, ale celkom dosť jej smrdí z papuľky.Dávam jej mentolovú pastu, ale aj úplne hneď po očistení zubov jej papulka smrdí.A dnes som si všimla, že na jednej stoličke má 2 čierne fliačiky.Môže to byť kaz?
Ak hej, čo s tým? Za vetom alebo počkať, kým vypadne?
ďakujem ;)
Lara Fleur-Americký pitbull teriér *20.8.2012-modrá fenka
Jimmy-Labrador *11.9.2006-čierny psík
Ezekiel-Labrador *6.11.2008-pieskový psík
Mambo-APBTxAST *19.3.2012-hnedo biely psík
Monika-Lara
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod Niobe » Pon 03.06.2013 16:02

My sme boli dnes u veterinára a jakého mám statočného psíka :smile: bojovala s narkózou ju nemohli uspať je to hrdinka moja tak nakoniec jej pichli dve injekcie a potom zaspala :) vytrhli jej zuby a prišla som po ňu za hodinu :smile: a platili sme 30 euro za dva zúbky čo jej vytrhli, keďže ma predkus a tie zuby jej nemali ako vypadnúť. Do toho uspávania sa mi moc nechcelo ale aspoň má pokoj :smile:
Niobe
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod clupko » Uto 06.08.2013 11:11

nas krpec ma 7 mesiacov, a uz vyse 3 tyzdnov mu zostava posledny mliecny zub - lavy ocny. ma tam zaroven aj trvaly, ktory je ale trochu mensi ako ten vpravo. veterinar povedal, ze mame pockat do osmich alebo deviatich mesiacov a prist potom, ze ho nechce takeho mladeho uspavat. na otazku, ci potom nebude mat ten trvaly zub krivy, povedal, ze "asi ano", ako keby to bolo uplne v pohode.. tak neviem, mam cakat, alebo skusit ineho veta, alebo proste tam ist s tym, ze chcem, aby mu to vytrhli? mliecny sa vobec nekyve.
foto nemam, ale ma ich tak za sebou, pozdlzne v papulke, nie vedla seba zeby niektory z nich trcal do strany. asi takto: http://img.tfd.com/vet/thumbs/gr379.jpg
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť