Výmena zúbkov

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod kessina » Štv 29.01.2009 16:04

a este, my sme mali tiez kopec hraciek na hryzenie a hlavne kosticky, no nepomohlo :ua: ale ved to je urcite individualne
kessina
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 136
Bydlisko: Švajčiarsko

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod Sophie » Štv 29.01.2009 18:58

Offtopic: tak to je starsi o 3 tyzdne :no:

no a uvidime zatial sa jej menia len tie predne malicke zubky aspon co som postrehla.. ocaky a stolicky ziadna zmena.. asi je nejaka pozadu kedze uz bude mat pol roka a nist :nwm:
Sophie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1243

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod kessina » Pia 30.01.2009 17:57

no nam bolo povedana, ze mozem pockat az do roka, ak mu spicaky nevypadnu a az potom tahat, a vidis, uz teraz ma dolne spicaky trvale... je to asi naozaj veeelmi individualne a teraz, kto je starsi? moj? ked som to spravne pochopila :nwm: :hi:
kessina
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 136
Bydlisko: Švajčiarsko

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod Whip it » Pia 30.01.2009 18:13

do roka? :oo: urcite nie...
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod meraja » Pia 30.01.2009 18:28

No môjmu ratlovi do roka špicáky nevypadli,proste vedľa nového zuba mu pevne držal mliečak.Museli sme mu ho vyknísať a vytrhnúť.Vypadol mu keď mal rok aj niečo.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod AliSet » Pia 30.01.2009 18:42

Moja malá má sedem a pol mesiaca a hoci má už tuším všetky trvalé zuby 9 mliečnych jej nie a nie vypadnúť. :ua: Pred mesiacom sme boli na očkovaní a veterinár jej zúbky prezrel. Kázal sa nám prísť o mesiac ukázať, že ako 8 mesačnej čo nevypadne bude trhať. :nwm: Za ten mesiac je nevypadol ani jeden zúbok, ani sa jej nekývu, že by som im "pomohla". Takže trhaniu sa asi nevyhneme :yes:
AliSet
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 329
Bydlisko: Trnava

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod Whip it » Pia 30.01.2009 18:56

AliSet píše:Pred mesiacom sme boli na očkovaní a veterinár jej zúbky prezrel. Kázal sa nám prísť o mesiac ukázať, že ako 8 mesačnej čo nevypadne bude trhať.

tak, toto je standardny postup :yes:
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod kessina » Pia 30.01.2009 21:04

no veru, to nam povedala byvala majitelka, ze pri takom malom psikovi mozem pockat do roka, pritom ma 6 mesiacov a vahu 1600, takze si nemyslim, ze je nejaky maly :nwm:
kessina
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 136
Bydlisko: Švajčiarsko

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod Sophie » Pon 02.02.2009 13:43

no ano kessina tvoj je starsi :yes: my mame pol roka a zatial trvale iba vpredu tie malicke.. a je tam aj par mliecnych.. ideme na ockovanie proti besnote tak vyzistim co ako :no: ale cakat do roka podla mna isto nie.. to je velky risk na nespravny skus, alebo zhryz ci ako sa tomu spravne nadava :lol: ale ved viete co myslim.. a pokial aj nejdes absolvovat vystavy, urcite to nieje dôlezite iba z estetickeho hladiska ale aj z praktickeho hlavne pre hafa... takze mozno skus ineho vetosa..
Sophie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1243

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod Whiskey » Pon 02.02.2009 14:52

my sme mali zo zubkami problem pri Annabell ale do deviateho mesiaca vsetky vypadli az na jeden ocny hore,ten veto vytrhol v 11 mesiaci lebo vravel ze do roka sa zvykne cakat ci nevypadne sam ale uz nikdy nebudem tak dlho cakat a veta som uz vymenila lebo mozno keby zasiahol skor tak by nemala predkus :hmm: ale to uz je teraz v podstate jedno. Whiskey ma teraz 6 mesiacov a uz ma len horne ocne zubky mliecne, ktore sa zatial nekyvu, tak pockam este mesiac a pojdem k vetovi nech povie co s tym.
Na svete niet lepšieho psychiatra, ako šteňa oblizujúce vašu tvár.Ben Williams
http://www.annabell-whiskey.estranky.sk
Whiskey
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 573
Bydlisko: Nitra

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod Sophie » Uto 03.02.2009 13:52

to je podla mna spravny postup :no: ja som vcera stretla vetosku tak sme spolu vencili (je to moja suseda) a hovorila ze do toho siedmeho mesiaca pockame a potom ich dame von... no neviem sophie bude mat sest mesiacov a spicaky ma este vsetky mliecne :nwm: ked whiskey ma teraz sest a uz ma spodne trvale.. ale asi je to individualne..
Sophie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1243

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod Whip it » Uto 03.02.2009 14:01

urcite je, ale male psy s tym maju temer pravidelne problem :ua:
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod kessina » Uto 03.02.2009 15:33

sophie, no s veterinarom je tu u nas prole, ale to uz som tusim niekde pisala...
takze tak, moc na vyber nemam, a lepsie nejaky ako ziaden, alebo nie? :oo:
kessina
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 136
Bydlisko: Švajčiarsko

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod Terry » Uto 03.02.2009 16:07

nam bolo povedane ze velke psy s tym nemaju taky problem ako male!pretoze maju dost hlboky koren...ale myslim ze do tych 8 mesiacov maximalne nie? :nwm:
Terry
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 284

Re: Výmena zúbkov

Poslaťod Whip it » Uto 03.02.2009 16:09

Terry píše:ale myslim ze do tych 8 mesiacov maximalne


tak. aspon takto mi to prezentoval nas vet :no:
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť