Pes v koterci

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Pes v koterci

Poslaťod dragoboarder » Štv 13.11.2014 9:36

Ahojte, mal by som na Vas otazocku.

Mam psika - malamuta, mam vo dvore pre neho postaveny koterec, ale len pre surne pripady.
Psik je stale pusteny na dvore, dvor mam maximalne zabezpeceny, od ulice - chodnika 2m vysoky betonovy + kovany plot.
Niekomu sme ale zacali vadit a vraj pes ohrozuje ludi iducich po chodniku (kto pozna Malamutov vie oco je rec, mohol by ich nechtiac uslintat pri oblizovani) a mestska policia mi nariadila ze ma byt pes zavrety v koterci ked nie sme doma.
Maju vobec na to pravo? Keby ma strazneho psa na ochranu majetku, ma byt zatvoreny v koterci aby strazil?

Dakujem za rady.
Obrázok
dragoboarder
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 49
Bydlisko: Detva

Re: Pes v koterci

Poslaťod Sunny » Štv 13.11.2014 9:57

:oo: Ak sa pes nevie dostať cez plot, prípradne prestrčiť papulu, labu... tak ti podľa mňa môžu akurát tak vyliezť na hrb. Podľa zákona máš mať psa zabezpečeného na svojom pozemku, čo máš. Ja som ešte navyše na bráničku natiahla zvnútra pevné pletivo s malými okami, aby nemohli psy prestrčiť hlavy von alebo nejaké dieťa ruku dnu. Ale aby mi nakazovali, že kedy a kde ho mám mať zatvoreného? To sa mi zdá fakt nad rámec ich právomoci.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Pes v koterci

Poslaťod dragoboarder » Štv 13.11.2014 10:17

labu prestrcit moze aj papulku tak na 5cm lebo ho chodia deti vyhladkavat, ale asi natiahnem aj pletivo a potom uz nemozu naozaj nic.
Obrázok
dragoboarder
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 49
Bydlisko: Detva

Re: Pes v koterci

Poslaťod wer » Štv 13.11.2014 10:37

obmedzovat niekoho na vlastnom dvore..?! tak to je uz sila. :aaa: no, nestacim sa divit...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pes v koterci

Poslaťod Leila Tobrok » Štv 13.11.2014 11:53

vypýtaj si vyhlášku, na základe ktorej ti toto povedali, pretože je to hlúposť nad mraky.
čo potom tie cigánske psy, čo chodia k nám :kak: pred plot a štekajú do nášho psa a pchajú hlavy oni k nám do dvora???
nedaj sa, nemajú nič, na základe čoho by ťa pokutovali. len to asi niekto nahlásil, kto sa bojí psov alebo čo. ale trčiaca hlava, či len ňufáčik z plota je úplne bežná vec predsa.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Pes v koterci

Poslaťod Mackie » Štv 13.11.2014 12:00

bohuzial ked ti tam par krat po psovi niekto nieco hodi a on po niekom cvakne, budes mat ty problem
urcite zabezpec, aby cez plot nic neprestrcil, daj na viditelne miesto tabulky, ze je to sukromny pozemok, zakazujes strkat ruky cez plot, resp. len na vlastnu zodpovednost, a pouvazovala by som o nejakej kamere, hoci aj fake (plus tabulky k tomu), a to je tak asi vsetko
kokos tak zdivete uslintane psy skakajuce ponad pol metrove zahradne pletivo su ok, a tu idu cloveka buzerovat za toto
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Pes v koterci

Poslaťod dragoboarder » Štv 13.11.2014 12:11

Dakujem za vsetky nazory a za rady, ja to skor beriem ako zavist ludi, inak si to neviem vysvetlit.
Kamery mam na kazdom rohu, presne pre podobne pripady ako tento.

Dakujem este raz.
Obrázok
dragoboarder
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 49
Bydlisko: Detva

Re: Pes v koterci

Poslaťod Leila Tobrok » Štv 13.11.2014 12:22

ja mám kotce na jednom ranči, mám tam mojich vlkov, pri akciách mám tabuľku - nehladkať, nekŕmiť, možnosť úrazu. a hotovo. ale ako píšem, možno ťa niekto udal a ak mu to nevyšlo, aby ti nespravil ešte horšie. každopádne informuj ako to dopadlo!
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Pes v koterci

Poslaťod 5miki5 » Štv 13.11.2014 12:42

VZN Mesta Detva č. 7/2014, ktorým sa určujú podmienky chovu a držania hospodárskych zvierat na území mesta Detva
pre pokoj v duši 2 -3 výstražné tabuľky a čakať na blbca čo cez kovaný plot prestrčí ruku, alebo podhodí otravu
http://uradna-tabula.detva.sk/ucinne-a-platne.phtml?id_menu=66&module_action__3331__id_vzn=13227#m_3331
Mestská polícia mi nariadila !?
Máš to nariadenia písomne? Vieš kto z MP ti nariadil? Akou formou? Zápis o obťažovaní okolia nad mieru obvyklú...
Ak máš niečo v ruke, daj to právnikovi, alebo napíš sem, sťažnosť, hocičo...
HLAVNÝ KONTROLÓR MESTA DETVA
Meno a priezvisko Funkcia Kancelária Pôvodný kontakt Nový kontakt od 01.09.2013
Ing. Rastislav Gonda hlavný kontrolór mesta prízemie Tel.: +421 045 54 55 890 +421 45 37 00 448
e-mail: rastislav.gonda@detva.sk
dostaneš odpoveď :)
5miki5
Big Dog
 
Príspevky: 1050

Re: Pes v koterci

Poslaťod naja » Štv 13.11.2014 13:05

to meskaci uz maju taketo pravomoci, ejha :lol: . Velmi by som sa nad tym netrapila, aj ked take nieco vie cloveka poriadne rozculit. Nabuduce, ked pridu, nech ukazu papierik, na zaklade ktoreho to tak ma byt. Potom sa mozno odpichnut dalej.
naja
Junior
 
Príspevky: 266
Bydlisko: Poprad, momentalne Tirol, Osterreich

Re: Pes v koterci

Poslaťod dragoboarder » Štv 13.11.2014 13:28

5miki5 - dakujem velmi pekne za informacie, prestudoval som cely dokument, nevidim ze by som nieco porusil.
Urcite pridam na plot tabulky pozor pes, pre istotu este viac ako treba.
Robil som okolo celeho domu bezpecny plot, aby sa kocka vonku nedostala, ale kazdopadne aj 2m plot z betonu ludom nestaci.
Obrázok
dragoboarder
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 49
Bydlisko: Detva

Re: Pes v koterci

Poslaťod 5miki5 » Štv 13.11.2014 13:41

u nás máme niečo ako mestského okrskára - akože poznaj svojho mestského policajta - lepšie je sa s ním najprv ľudskz porozprávať, pokiaľ dostali oficiálnu sťažnosť potrebuje to riešiť. Ak si nedostal nič písomne je to v podstate informácia od MP o začiatku problému ( prerokoval, oznámil, upozornil, odpovie sťažovateľovi ) , čo môže potom prerásť do otvorenej vojny s okolím :(
5miki5
Big Dog
 
Príspevky: 1050


Späť na Starostlivosť