Strata hmotnosti

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Strata hmotnosti

Poslaťod Retuska » Sob 12.01.2013 22:15

Ahojte,
chcem sa poradit ohladom mojho 12rocneho civaviaka.V poslednej dobe..tak emsiac dva dozadu sme si vsimli,ze dost pochudol.kebyze nema taku hunu aku ma tak je z neho kost a koza.Papa normalne,2x denne plnu misku masa s ryzou+samozrejme nieco dostane aj "od stola" :hi: neviem,ci to moze byt vekom,lebo apetit ma naozaj slusny,ci kolaciky ci chipsy ci hocico by zmlajskol jedna radost. neviete poradit? vdaka!
Retuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 344

Re: Strata hmotnosti

Poslaťod deny » Ned 13.01.2013 14:58

Vážiš ho pravidelne či ten úbytok váhy vidíš len na základe tých rebier?
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Re: Strata hmotnosti

Poslaťod Vikiki22 » Ned 13.01.2013 16:03

Odčervuješ ho pravidelne? Možno aj nejaký endoparazit (pásomnica?) robí neplechu. :nwm:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Strata hmotnosti

Poslaťod lucik » Ned 13.01.2013 19:50

čo si pamätám, náš čivík keď bol už starší, cca po tom 10. roku veku bol už tiež chudší.. dovtedy vážil také jeho štandardné 3 kilá, ako deduško už mal len 2,5 kg.. rebrá mu netrčali, aktivita taká normálna na jeho vek, apetít nemal nikdy nejaký veľký, resp. na blbosti áno, ale tie dostával striedmo :nwm:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Strata hmotnosti

Poslaťod Retuska » Ned 13.01.2013 20:23

nevazim ho rpavidelne,naposledy cca mesiac dozadu u vet....odhadujem na zaklade rebier...odcereny bol nedavno tgtiez cca emsiac dva dozadu :) ....ale asi to bude vekom ako pisete,lebo aktivita mu vzhladom na vek enchyba,aj ked na rprechadzky uz nechodi(mame dvor tak tam si robi pravidelne prechadzky vzhladom nato,ze je slepy).ale ked mi fenka harala tak zanou o dusu behal a jest mu chuti :) dokonca(chudak ma asi 5 zubov dokopy) sa trha po fenkinych granuliach :/ no ale ked mu chuti :D ..len fakt neviem,co tak pochudol :(
Retuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 344

Re: Strata hmotnosti

Poslaťod deny » Pon 14.01.2013 11:27

lucik píše:čo si pamätám, náš čivík keď bol už starší, cca po tom 10. roku veku bol už tiež chudší..
Ono to možno môže byť ako so starými ľuďmi, keď už zoslabnú a schudnú. Aj keď je relatívne aktívny, a dosť papá, asi mu to už netrávi ako kedysi. Ak pôjdeš za vetom, tak napíš, čo ti povedal, zaujímalo by ma to.
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Re: Strata hmotnosti

Poslaťod hriva » Pon 14.01.2013 12:15

vklude to može byt vekom.
aj naši psy vekom pochudli. ostali im take vačšie brucha a tenke nožičky. to máš ako s ludmi. niektorí s vekom naberu, iny sa doslova zosušia
vždy lepšie ked je chudší ako keby mal mat nadvahu, hlavne vo vyššom veku
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Strata hmotnosti

Poslaťod Retuska » Ned 20.01.2013 11:56

mate pravdu,zda sa mi,ze mi uz aj trosku pribral,hoc nie vela ale trosicka.asi pochudol z toho,co tolko behal za foxinou ked harala :D ...ja uz mam o toho Denyho taky strach,ze ho sledujem este pomaly ci aj dycha
Retuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 344


Späť na Starostlivosť