Čajovníkový olej (odpudzovač kliešťov)

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Čajovníkový olej (odpudzovač kliešťov)

Poslaťod Meegem » Pon 14.04.2014 17:45

Toto som našla na internete ako BIO repelent :hi: neskúšala som ... Neskúšal niekto z vás ? :smile: :smile:
POTŘEBNÉ PŘÍSADY

1 sáček rozmarýnu,1l vody 1 lžíce vinného octa

POSTUP PŘÍPRAVY

Potřebujete 1 sáček rozmarýnu, který koupíte v obchodě jako přísadu do jídla, 1 litr vody a 1 lžíci bílého vinného octa. Do hrnce nalijte vodu a přived´te ji do varu. Potom odstavte a vysypte do vody rozmarýn. Nechte pořádně vylouhovat. Rozmarýn může být ve vodě až do vychladnutí odvaru. Potom scedíme rozmarýn a přidáme llžíci vinného octa. Přírodní repelent se přelije do sprejové lahvičky a uloží se do chladničky. Před každým výletem do přírody si nasprejujeme tělo, hlavně nohv od kolen dolů a nasprejujeme si také obuv

Funguje také perfektně na domácí mazlíčky
Meegem
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 44
Bydlisko: Dubová

Re: Čajovníkový olej (odpudzovač kliešťov)

Poslaťod Poshtola » Sob 26.04.2014 22:32

Mňa by zaujímalo, či by podobná aplikácia TT oleja do ucha mala rovnako dobré repelentné účinky i u človeka, predsa len, pár kvapiek je omnoho šetrnejších (k peňaženke) ako potierať si komplet ruky i nohy pred každou vychádzkou :ua:
Poshtola
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Čajovníkový olej (odpudzovač kliešťov)

Poslaťod Mackie » Pon 28.04.2014 16:44

Neviem ci prave do ucha, ide o to, ako a odkial sa to dokaze alebo nedokaze cloveku vstrebat do obehu. A ake by to malo vedlajsie ucinky.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Čajovníkový olej (odpudzovač kliešťov)

Poslaťod katkariinka » Pon 28.04.2014 16:48

slovenski vedci vraj spolupracuju s holandskymi (?) na vakcine proti kliestom pre ludi. Tak mozno sa raz dockame.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Predchádzajúci

Späť na Starostlivosť