Obojok ničí/farbí srsť na krku

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Srsť a antiparazitný obojok

Poslaťod iva.horseclea » Sob 25.09.2010 6:12

No my sme mali podobne problemy s predchadzajucimi obojkami, teraz použivame Scalibor, ma učinnosť celu sezonu, a sme v pohode :jop:
iva.horseclea
Nováčik
 
Príspevky: 32

Re: Srsť a antiparazitný obojok

Poslaťod calwen » Sob 25.09.2010 10:10

Dry, urcite to ma z toho obojku... Mardi ma tiez desne ponicenu srst z toho, Roxy to az tak nebadam (moznoze preto ze ma jemnejsiu srst).
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Srsť a antiparazitný obojok

Poslaťod Yorki+Larry » Sob 25.09.2010 11:16

drymarchon píše:Yorki+Larry, ako čo tým chceš povedať? neviem, podľa mňa to nie je také vtipné :ach: ja tu riešim problém zo srsťou, ktorý môže byť zapríčinený obojkom...moja fena mala srsť v zlom stave, akoby zlámanú, vetka mi moc neporadila od čoho to môže byť, olej síce zabral, ale nerada by som aby sa to nejak horšilo

Ja nič zlé tvojmu psíkovy neprajem...ak to tak vyznelo prepáč...ale napísala si že už tu srst dolamanú nemá že sa mu už len vlní..a vlnitost podla nieje problém..daj fotku
Yorki+Larry
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 371
Bydlisko: Galanta, Javorinka

Re: Srsť a antiparazitný obojok

Poslaťod drymarchon » Ned 26.09.2010 12:43

ďakujem za odpovede

yorki, na čo mám zas dávať fotku? ja som chcela vedieť či to bolo z toho obojku, aby som sa tomu najbližšie vyhla.

:ahoj:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Srsť a antiparazitný obojok

Poslaťod Yorki+Larry » Ned 26.09.2010 13:31

Tak aby ostatný videla aké to je...či to isté mal aj ich psík nie? možno že ostatnéé psy to mali inéé..nwm
Yorki+Larry
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 371
Bydlisko: Galanta, Javorinka

Re: Srsť a antiparazitný obojok

Poslaťod drymarchon » Ned 26.09.2010 14:28

myslím že som jasne napísala, že lámavosť zmizla, takže nemám čo odfotiť, akurát tú zvlnenú srsť, ktorá už tiež nie je až taká zvlnená ako predtým. a snáď zmenu srsti si u svojho psa spozná každý a bude to riešiť.
inak ak sa smiem spýtať, tvoj pes má srsť zvlnenú tiež od obojku? lebo inak nevidím podstatu v tom čo si písala, že tvojmu psovi sa vlní srsť tiež a že to nie je problém...nemyslím to v zlom, len mi to príde ako rýpanie :nwm:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Srsť a antiparazitný obojok

Poslaťod Yorki+Larry » Ned 26.09.2010 19:51

drymarchon píše:myslím že som jasne napísala, že lámavosť zmizla, takže nemám čo odfotiť, akurát tú zvlnenú srsť, ktorá už tiež nie je až taká zvlnená ako predtým. a snáď zmenu srsti si u svojho psa spozná každý a bude to riešiť.
inak ak sa smiem spýtať, tvoj pes má srsť zvlnenú tiež od obojku? lebo inak nevidím podstatu v tom čo si písala, že tvojmu psovi sa vlní srsť tiež a že to nie je problém...nemyslím to v zlom, len mi to príde ako rýpanie :nwm:

ja som vobec nechcela rýpat ani nič takéé :smile: už to nerozoberajme..
Yorki+Larry
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 371
Bydlisko: Galanta, Javorinka

Re: Obojok ničí/farbí srsť na krku

Poslaťod tinkah » Štv 10.03.2011 14:05

My máme veľmi dobrú skúsenosť so Sergeant´s Dual Action – antiparazitný obojok pre šteňatá - krásne vonia a maličká nám niekde chytila blšku no od kedy ho má sa prestala škrabať a kusať. Žiadne zafarbenie srsti pod obojkom a ani zničená srsť. Môže to byť aj alergia na nejakú zložku toho obojka, ktorý ste havovi dali. Neskúšala si zmeniť obojok?
Tinky :-)
tinkah
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1
Bydlisko: Rím

Re: Obojok ničí/farbí srsť na krku

Poslaťod denyho slniecko » Štv 10.03.2011 21:14

Ahojte. Ja mám psisko s veľmi hustou srsťou a aj dlhou (teraz už nie až tak veľmi, krátim mu ju) A má kožený pevný obojok. Má ho asi 12 hodín denne možno aj viac lebo cez noc musí byť na retiazke ( :ua: ) A okolo krku má strašne zbitú srsť. Také chumáče a je vidieť ten taký pás po obojku. Vadí mi to, lebo sa to nedá rozčesať. Neviete mi poradiť nejaký obojok, ktorý až tak srsť neničí a je pevný (umelým karabínkam neverím)? Nejaký taký jemný nylonový? Doma keď je pustený tak mu obojok dávam dole. Len v noci ho musí mať.
Respawn....
denyho slniecko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1461
Bydlisko: Brno

Re: Obojok ničí/farbí srsť na krku

Poslaťod 1bubko2 » Štv 08.03.2012 21:54

my mame nylonove obojky a udupava to srst aj tak...zalezi podla mna od kvality srsti....bud ma taku srst na ktorej moze mat akykolvek obojok a je to vpohode alebo mu tam mozem dat aj diamantami vykladanu pavučinku a aj tak srst bude pod tym udupana :smile:
1bubko2
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 393
Bydlisko: Púchov

Re: Obojok ničí/farbí srsť na krku

Poslaťod energitc » Pia 09.03.2012 8:30

Toto je presne problem obojku, Felis davam Kiltix,ale snazim sa jej ho davat obcas dolu,napr. od stredy ho ma a v nedelu vecer jej ho davam dole...cize aby ucinkoval hlavne na vikendy, kedy chodime dost do lesa...ked som jej ho nechala cele dni v kuse, tak jej to lamalo srst na krku a bola aj taka ulezana, nepekna.bolo prste vidiet,ze na krku stale nosi nejaky obojok.
Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto- tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru.
(Pam Brown)
energitc
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Obojok ničí/farbí srsť na krku

Poslaťod hriva » Pia 09.03.2012 12:15

mojej žiadny obojok srsť neničí, má na sebe kiltix celých 7 mesiacov vkuse a ked jej ho dám dole, do hodiny ani nevidno že ho na sebe mala.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Obojok ničí/farbí srsť na krku

Poslaťod hruska » Pia 09.03.2012 12:21

Hrivus, ale ty mas kratandu, to je fest rozdiel. Foxina mava tiez ulahnutu srst obcas, ale neriesim.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Obojok ničí/farbí srsť na krku

Poslaťod hriva » Pia 09.03.2012 12:51

to hej je to rozdiel :joint: to vidim na priatelových psoch že oni ked dlhšie maju na sebe obojky tak tá srsť pod nimi nie je vôbec pekná. tak sa plstnatie alebo čo.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Obojok ničí/farbí srsť na krku

Poslaťod blueberry » Pia 09.03.2012 15:49

A nestáva sa vám, že má pes pod obojkom srsť mastnejšiu? Lebo môj hej, aj obojok zvnútra je trocha mastný :ua: Jemu na krku ničia srsť najmä známky. Má ho celý sivý a upravený vydrží oveľa kratšie ako zvyšok tela, hneď sa skučeraví. Myslíte, že je to len obojkom alebo celkovo má menej kvalitnejšiu srsť na krku a hrudi?
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť