Sám doma

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Sám doma

Poslaťod monika040 » Štv 03.04.2008 19:00

Môj havino má 3 mesiace, je u nás len druhý deň a už ho musím nejako naučiť na to, že bude ostávať sám doma a to skoro každý týždeň od pondelka do piatku až 8 hodín :plac: načíname už o 3 dni, ale to nie až 8 hodín. Prosím poradte mi niečo.... :ua: nechávam ho doma napr. ke´d idem do obchodu...nechala som ho aj v izbe cca 5 minút celý čas zavíjal, ale keď som bola v obchode tak som ho po návrate našla ticho, ale aj tak sa tej jeho samoty dosť bojím :ua: je to Cavalier King carles španiel čo je tiež ďalší problém, pes veeeľmi spoločenský prosím poraďte
Obrázok
http://www.jantarovylesk.szm.com
"Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku." G. B. Shaw
monika040
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 488

Re: Sám doma

Poslaťod maggie » Štv 03.04.2008 21:20

on si pomalicky zvykne,dobre by bolo keby si skusila nechat ho najprv,len na menej ako osem hodin,mozno keby sa ti podarilo odbehnut ho kuknut cez obed?neviem,ci mozes....daj mu nejake zuvacie kosticky a hracky,nech sa aspon trochu ma cim bavit...hlavne,ked zavyja,tak sa nevracaj,aby si to nespojil,ze ked bude vyt tak prides...a ked je ticho pochval....osem hodin je na stendo dost,nikto iny trebars ho nemoze prist pozriet na chvilku?
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: Sám doma

Poslaťod Bruty » Pia 04.04.2008 8:48

@monika040
Ziadne podlahnutie emociam,pretoze sa ti to potom vypomsti ako mne.Psa nesmies lutovat,ze bude sam.Je to prirodzena vec a musi si zvyknut...

Precitaj si toto:http://dogforum.sk/viewtopic.php?f=9&t=1364
Bruty
Snoopy
 
Príspevky: 115

Re: Sám doma

Poslaťod monika040 » Pia 04.04.2008 15:58

ďakujem Vám za rady :lol: práve dnes som mu kúpila taký uzol a stráášne sa mu páči a vyje už menej :smile: :smile:
Obrázok
http://www.jantarovylesk.szm.com
"Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku." G. B. Shaw
monika040
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 488

Re: Sám doma

Poslaťod sybil » Pia 04.04.2008 19:04

ja by som mu kúpila kamoša a bol by pokoj :lol:
sybil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150

Re: Sám doma

Poslaťod unicorn » Pia 18.04.2008 9:17

ja ked som si priniesol psa. tak prve dva tyzdne s nim bol stale niekto doma, aby si v prvom rade zvykol na nove prostredie. rodicia si dokonca vybrali dovolenku, ked som ja nemohol, za co im dakujem. ale to mal 7 tyzdnov. takze to je trochu ine. ale kazdopadne, vzdy odchod prec z domu znamenal, len tolko ze sa zavreli za nami dvere a pes ani nevedel ze sme prec. tiez sme ho zo zaciatku nikdy nenechavali sameho doma dlhsie ako par hodin. aby si postupne zvykal. teraz uz ma 4 mesiace a nenechal by som ho sameho 8 hodin, aj ked viem ze by vydrzal. ale aj ked sa obcas stalo viem, ze vobec nevyje, pretoze susedia stale ked ich stretneme tak chvalia, ze uz aky je velky, ze aky je kludny, ze ho vobec nepocut, nie ako ostatne psy v bloku. takze som nanho hrdy.

tiez sa obavam o psychicku pohodu tvojho psa. sama pises ze je to GR a este k tomu male stena. goldeni su velmi citlivi(teraz nemyslim, ze ho treba lutovat, ale potrebuju spolocnost a casty kontakt s ludmi). neviem ci je prenho dobre ked uz taky maly musi byt sam 8 hodin.

edited: aha tak pardon, som to pisal rano a este som bol asi neprebudeny :) tak ale ako pise ten jej cavalier je tiez velmi spolocensky :)
Naposledy upravil unicorn dňa Pia 18.04.2008 9:58, celkovo upravené 1
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Sám doma

Poslaťod Silwuska » Pia 18.04.2008 9:20

Kto ma gr?? ona ma cavaliera ni?? :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Sám doma

Poslaťod Amaguk » Pia 18.04.2008 9:38

sybil píše:ja by som mu kúpila kamoša a bol by pokoj :lol:


nie kazdy ma podmienky a moznosti na dvoch psov. navyse, toto nie je univerzalny vseliek, ak je pes prilis velky zavyslak a nerotik, tak to nepomoze...a este tam hrozi, ze sa od neho nauci jancit aj ten druhy.
najlepsie je postupne ho navykat, odmenovat, ked je v klidku a nerobit zbytocne emocie okolo odchodov ale ani prichodov - na to ludia casto zabudaju, lebo sa tesia, ze peso sa tesi z ich prichodu. ale pri zavyslakovi nie su dobre ani burlive vitania - vsetjo treba robit v klidku, akoze o nic nejder, nic sa nedeje, normalna vec... :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Sám doma

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 18.04.2008 13:12

No jo, treba postupne. My sme začínali pri vysípaní smetí, potom som si šla zapáliť za roh, potom do obchodu, no ale žiadne zlepšenie. Až som musela ísť na 4 hodiny preč. No tak sa prvú pol hodinu povaril vo vlastnom náleve a potom som ho našla spiaceho na posteli a od vtedy nemáme problém. Ako zahudruje keď odchádzam,a le nemám referencie, že by tu celé hodiny hulákal.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Sám doma

Poslaťod Babula » Pia 18.04.2008 13:39

noo je to aj na psikovi aku ma povahu, niektori si zvyknu velmi skoro,
niektorim to trva :ua:
nasa Bella si zvykla dost pekne za 2 tyzdne bola ok ... ale to je fakt ze
prvy tyzden som v noci spala tak hodku dve a cez den sme ju skusali nechat
samu.. kazdy den o nieco viacej.
Knucat bude este dlho aj teraz ked ju musim dat do koterca tak knucka sice
nie tak ako na zaciatku ale stale to robi ...
noo inak priklanam sa k ostatnym prve tyzdne by nemal byt samucky celych 8 hodin
nie preto ze by to nevydrzal ale preto lebo je u vas len par dni, neni este zvyknuty
ani na vas uplne a aby si potom nemyslel ze ho nemate radi...
alebo ja som ju tak troska obalamutila s tym ze som jej dala moje stare tricko nevyprate
aby citila moju vonu a tak spinkala celu noc ako babatko :lol:
Babula
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425
Bydlisko: Tomášov

Re: Sám doma

Poslaťod Nia » Ned 11.05.2008 17:24

moj si zvykol byt sam doma, lebo nie vzdy sa ho da vsade vlacit. vzdy ma vyprevadi ku dveram a potom este cvilku pocujem ako tak jemne knucka a potom je ticho.len ked ho necham v izbe a pocuje hlasy tak vtedy zacne stekat.najviac sa mi paci, ked odidem vyniest smeti a za 2 min sa vratim, on sa tesi, jak keby som bola pred aspon pol dna :heh:
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Sám doma

Poslaťod meraja » Ned 11.05.2008 20:11

Môj Benny (ratlík) si tiež nemôže sám doma zvyknúť.Má aj hračky aj psích kamošov,ale nič nezaberá.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Sám doma

Poslaťod tera » Uto 13.05.2008 19:14

ja kes som si brala mojho krpca je to X z utulku a mal 2 meisace.bolo to v novembri a musel byt v pivnici a najprv knucal ale po 2 hodinkach ho to prestalo bavit tak si zvykol a susedia zatial nenadavaju lebo teraz je cely den na dvore.ale ked je vo voliere jojoooooooj to je stekot :(


http://www.tobias.blog.cz
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Sám doma

Poslaťod unicorn » Uto 20.05.2008 10:21

tera píše:ale ked je vo voliere jojoooooooj to je stekot :(
asi dakuje za tie prijemne chvile stravene v pivnici. :no:
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Sám doma

Poslaťod mon » Štv 19.06.2008 13:24

ked je nasa sama doma tak len spinka...nerobi bordel ani nehryzie topanky...iba lezka pri dverach a caka kedy prideme domov a budeme sa s nou hrat a pojdeme s nou von.
zivot musi byt hrozny zlocin ved inak by sme zan nedostali trest smrti...
mon
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 62
Bydlisko: Demandice...to je taky zapadakov 4km od Santovky

Ďalší

Späť na Starostlivosť