Slzenie očí

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod lagunasa » Pon 13.09.2010 12:32

my ked sme si priniesli domov Maxa (westik ) tiez mu ocka troska zacali slzit a tvorit sa hnede pasy. tak sme kupili kvapky do oci ( tusim znacka Trixie ) a s tym som mu to utierala s tamponikom. a pomohlo to. teraz sme si priniesli z utulku druheho westika, fenku Chiki a ta ma pod tymi ocami teda riadne hnede pasiky a vlhke karpiny. takze zaciname novy boj odznovu s tymi istymi kvapkami. viem ze to nepojde hned ale hlavne ze to pojde. Chiki ma 4 meisace tak snad hej.
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod ZdenulkaM » Str 15.09.2010 12:01

no my mame odmalicka problemy s tymi ockami :ua: :hmm: kazdy vecer mu to cistim borovou vodou :pac: a kazdy vecer tam ma teda tesne pod ockami taky humus ale nie hnis ,ten sme liecili pred par dnami opthalmo septonexom,a neviem ci je to normalne aby to mal furt kazdy den,,a nejde my o vyzor ale o zdravie :ua:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod KatuSh_3 » Pia 17.09.2010 22:33

Ja mám dve čivky a taktiež im hlavne Dagguškovi slzia očká . Ale viac ludí nám povedalo že je to normálne sú malinký a ked im do očiek trošku nafúka prachu , že to jednoducho začne slziť ..čistili sme ich borovou vodou dávali aj opthalmo septenex aj framikonovú mastičku ..Teraz Filippko Dagguškovi stále umúva , olizuje a stará sa onho :ok: ževraj psie sliny sú liečivé a zakaždým ked mi ich trošku pooblizuje má to lepšie :winner:
Obrázok
KatuSh_3
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502
Bydlisko: Piešťany

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod lagunasa » Pon 20.09.2010 6:44

no my sme zacali davat len to Trixie a zistujem ze tie karpinky zacina mat hustejsie. takze moj postup je taky ze najskor mu vyberiem tie karpinky a potom mu to vycistim tapmonom s nakvapkanymi ocnymi kvapkami. zatial to pomaha a uz len treba pockat kym ta zafarbena srst odrastie :jop:
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod Wyerka & Isis » Štv 23.09.2010 16:44

zdenulkaM: presne toto iste sme riesili mi s krpatou, slzenie ociek, taky "humus" miesto karpiniek, davali sme opthalmo septonex ak framikoin do ociek, cistili borovou vodou a nic ... nakoniec sme isli k vetovi a ten kukol do ociek a povedal, ze ta ma nejaky zapal, dal nam atb kvapky do ociek a preslo to :jop: sice sa to teraz sem tam vracia, ale vtedy staci par kvapiek opthalmo septonexu a je to na druhy den ok. :smile: Takze pokial slzia ocka viac ako maju ( co podla toho co pises slzia) odporucala by som navstevu veta :no: Drzim palceky nech ste zas krasny :smile:
čo žije, je živé, nemože byť vec! tvoj najlepší priateľ je pes, maj srdce! ♥
Wyerka & Isis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 220
Bydlisko: Zilina

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod ZdenulkaM » Pia 24.09.2010 5:30

omylom poslane dvakrat :pac:
Naposledy upravil ZdenulkaM dňa Pia 24.09.2010 5:31, celkovo upravené 1
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod ZdenulkaM » Pia 24.09.2010 5:31

wyerka dakujem..no ideme na bud,tyzden na ockovanie tak mu poviem ze mame takyto problem :no:
Offtopic: prosím ta ako davas kvapky do oka :nwm: lebo moj je sice maly ale strasne vratky :ua: neda si moc dat kvapky..ako ucesat pod ockami ok ale kvapky nie :nwm:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod Wyerka & Isis » Pia 24.09.2010 9:41

Offtopic: Zdenulka: skusala som vsetky mozne finty,. ale nakoniec funguje jedine nasilie :haha: sadnem si, krpatu chytim medzi nohy, aby jej hlava trcala nad kolena a proste jej to nakvapkam :joint: . Alebo ked bola mensia tak proste som ju jemne prilahla, aby sa nemohla hybat a nakvapkala som. Skusala som aj podobrotky (aby si si nemyslela :lol: ), ale to proste nefunguje... ona je presvedcena, ze kvapky su nepriatel :aaa:
čo žije, je živé, nemože byť vec! tvoj najlepší priateľ je pes, maj srdce! ♥
Wyerka & Isis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 220
Bydlisko: Zilina

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod ZdenulkaM » Pia 24.09.2010 16:58

Offtopic: dobrotky su nic oproti kvapkam :pac: kvapky ani za svet ale vyskusam si ho dat medzi nohy aby som mu konecne normalne kvaply kvapky :ach:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Cervene slzy z BARF-u (?)

Poslaťod Ellesime » Pon 11.10.2010 6:03

Pigmentace slz???? Tak to slysim poprve. Svetli typy psu kdyz slzi, ci si olizuji tlamku, tak urcita kyselina pusobi na u srst a tudiz se jakony obarvuje do rezata :) Ale neni to zadna pigmentace slz :)
Ellesime
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1448
Bydlisko: Zlonice

Re: Slzenie očí

Poslaťod Lindchen » Ned 20.02.2011 20:01

Anemika, skutočne, zápal neriešime, len tie slzičky. Dnes som prvýkrát aplikovala borovú vodu, dúfam, že správne (na vatičku som nakvapkala a črtajúce sa kanáliky jemne vytrela). Ako sa vyberajú chĺpky? Neviem si to celkom dobre predstaviť.

(Presunuté z Zažltnutá srsť.)
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Slzenie očí

Poslaťod choosse22 » Štv 03.03.2011 18:02

Zdravím chcel by som sa spýtať, že či mi niekto nevie poradiť ? Moj pes ma začervenane oči (bielka ma kusa cervene).Mal som psov ale ze by mali take oci to som nezaregistroval chcem vedieť či ma nejake problémy alebo je chori alebo je to normalka vďaka.
choosse22
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Slzenie očí

Poslaťod ShiShinQa » Uto 12.04.2011 8:25

choosse, samozrejme, že to nie je normálne, trebalo by radšej zájsť k vetovi, aby sa ti neskôr nestalo, že ti pes oslepne... Určite je to nejaký zápal...
They are not just dogs, they are pearls, sense of my life.
ShiShinQa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2072
Bydlisko: Bratislava

Re: Slzenie očí

Poslaťod Pinklady » Uto 12.04.2011 11:38

Tie cervene oci mozu byt prejavom alergie, ale stale je to zapalene a podrazdene ak je to cervene. Radim ist k vetovi.
Ja mam na utieranie ociek osvedceny kamilkovy odvar, krasne to cisti a upokojuje oci a aj tie vrasky.
Nam borova voda vobec nepomohla, skor naopak. Maly prskal jak besny kocur :ha:
Este dobre zabera aj ophtalmoazulen, to aby si oko nezvyklo na ATB, lebo framykoin je ATB len an predpis.
Podpis svojou veľkosťou porušoval pravidlá!
Pinklady
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 274

Re: Slzenie očí

Poslaťod anemika » Uto 12.04.2011 14:58

Pinklady

Prskal od borovej vody? To mu bolo ako podavane? ved to treba dat len na kozm.tamponik a pretierat okolie ociciek.
Co sa tyka kamilky, -harmanceka, ja by som to na bielych psov nedavala- sfarbuje to srst.
Jedinú lásku, ktorú si môžete kúpiť, je láska psa.
anemika
Big Dog
 
Príspevky: 1030

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť