Slzenie očí

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Slzenie očí

Poslaťod Bendy » Pon 17.03.2008 11:05

Moja kamaratka ma fenku Maltezskeho psika, ktorej velmi slzia ocka, ma take hnede pasy po oboch stranach nufaka, chcela by som sa spytat ci viete nieco, ako by sa to dalo vymyt, alebo tomu zabranit, aby ta srst nebola taka hneda. Vsimla som si, ze vela malych plemien ma s tymto problemy.
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod Tatiana » Pon 17.03.2008 11:10

Maltezacik ma s tym problem,uz male stenulata maju hnedu srst pod ockami,nech mu to skusi umyvat borovou vodou,mozno pomoze :nwm:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod mimi » Pon 17.03.2008 11:15

ja mam doma specialny opthal pre psikov a macicky od firmy beaphar ale mozes pouzi aj obycajny opthal
alebo bororva voda
porpipade sa daju kupit aj specialne pripravky na to diamantove oci sa to vola ale to vo vacsine pripadov nepomaha a je to hrozne drahe
mimi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 457

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod Bendy » Pon 17.03.2008 13:53

A ten opthal sa kvapka do oci, alebo sa tym umyva ocko a srst?
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod mimi » Pon 17.03.2008 13:57

aj aj lebo opthal je hlavne do oci na vyplachnutie
mimi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 457

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod kikula22 » Pon 17.03.2008 17:19

Mi to máme presne s na-šou Retrieverkou tiež má take dlhe hnede.
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod zeane » Pon 17.03.2008 21:08

Očká (keď treba) vyplachujeme Oftalmo-septonexom a okolo očí sme vždy pucovali slabým kamilkovým čajíkom :no:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod mimi » Uto 18.03.2008 8:54

alebo takto
mimi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 457

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod Bendy » Uto 18.03.2008 17:48

Dakujem, vyskusame, inak to moze zmiznut alebo to ostane stale, to slzenie?
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod Fraga » Str 19.03.2008 8:12

Bendy a kde máš havu? popozeraj či tam nie je prievan čo jej vadí keď jej očká slzia. Našej stavačke tak slzilo potom operovali vnútorné viečka a slzilo aj tak :ua:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod Bendy » Pia 21.03.2008 22:31

No ta kamaratkina havinka to ma od prveho dna, co ju doniesli domov az dodnes... :ua:
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod Jannka » Ned 06.04.2008 23:24

Kedze kamaratka ma bisonika tak som sa o to zaujimala (chcela vediet, ako to odstrani)
co som zistila je to, ze toto je bezny problem u bielych psikov. ma to skoro kazdy.
borova voda alebo ine veci pomahaju na vyplachovanie ociek - teda odstranuju sa priciny slzenia (napr. chlpy a necistoty v ocku) a ocko tym padom menej slzi. neda sa to uplne zastavit, ale aspon redukovat.
na tie pruhy existuje pripravok KW diamantove oci - ale treba to pouzivat kazdy den, na tie cerstve skvrny.
Tie stare to uz moc nevybieli. Ale nemyslim si, ze by ten pripravok bol nejaky zazrak...pomaha len kusok.
prof. vystavovatelia bielia tieto hnede vecicky pouzitim riedeneho peroxidu, ale na to treba mat prax....najlepsie je opytat sa chovatelov, alebo vystavovatelov.
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod meraja » Str 09.04.2008 13:28

Mojmu ratlikovi tiez slzia oci a vetka povedala ze u malych plemien je to normalne.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod unicorn » Str 09.04.2008 15:01

slzenie oci je velmi bezne u vela psov. niektore maju na problemy s ocami uz geneticku preddispoziciu. moj goldenik ma tiez tie hnede pasiky, lebo som mu ich necistil od zaciatku. stale som mu len vycistil ocka, ale to hnede som "nevydrhol" poriadne. potom som sa dopocul, ze sa to da normalne umyt, takze normalne ophtalom mu to umyvam, ale treba to robit kazdy den. teraz tam ma len take male hnede skvrnky,takze to nie je az take zle.

co sa mi osvedcilo, ze obmedzuje to slzenie oci a tvorenie toho "hnisu" ci škamier ci ako sa to vola v kutiku ocka je mast OPHTHALMO-SEPTONEX. najlepsie je to natierat hlavne vecer do okolia oci. vecer preto, pretoze z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze najhorsie to ma s ockami rano po prebudeni. ale tiez mu to davam aj rano, pretoze mu to neprekaza a dobre to posobi.
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod Kača » Str 09.04.2008 15:14

Ja som zas čítala, že to nieje normálne, ale v chovoch sa to snažia odstrániť-je to častým problémov umalých psíkov-a hlavne bieloch-to vidno najviac
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Ďalší

Späť na Starostlivosť