Psie salóny

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Psie salóny

Poslaťod OSTRIHAJPSA SK » Pia 11.01.2013 10:42

ZdenulkaM píše:
OSTRIHAJPSA SK píše:koro vsetky salony vam povedia ze donesete psa a ked hp donesete povedia vam pridite o hodinu a pol

ano mne to povedali dva salony v petrzalke ale som im povedala ze neodidem od neho..aj ked je to "len" strihanie ale nenecham ho v cudzich rukach bez dozoru :no:
teraz mam salon kde som spokojna a vzdy tam sme s nim :no:



to je super nechod nikdy to takeho salonu kde ti povedia aby si isla prec a potom pridite ... v zivote by som to ja nespravil.
u nas si cely cas pri psikovi aby si to videla ako sa s nim zaobchadza a dalsia vec u nas ani sibenice nepraktizujeme sme vyslovene proti tomu !
pekny den ti pravem a plne s tebou suhlasim :jop:
OSTRIHAJPSA SK
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 43
Bydlisko: Jungmannova 14, 851 01 Bratislava - Petržalka

Re: Psie salóny

Poslaťod Snezienka123 » Pia 11.01.2013 11:02

OSTRIHAJPSA SK píše:dobre den,
Presne tak ako pise Margitka, uprava srsti yorkom sa bezne striha nehovorim ze sa MA STRIHAT. Minimalne 80 % ludi striha srst yorkom lebo su to ich milacikovia do bezneho zivota a nie na vystavi. A to este nehovorim o tom keby mal bezny clovek co nechodi z yorkom na vystavu a necha mu narast dlhu srst balickovat. :heh: Po jednom balickovani bezny clovek by s toho osedivel a verte mi ze uz v zivote nerobil. Cize kazdy bezny clovek dava strihat yorka tak ako pise Margitka.

Nedá mi nezareagovať:
Tak toto je jedna z tragédií a neprávostí páchaných na yorkoch. A že ich je páchaných z pohľadu množiteľov a aj majiteľov viac než dosť (množenie hala-bala tých bez PP, krížených kadečím, len nech sú čo najmenší, yorkovia, čo sa na yorka ani nepodobajú, ak sa aj podobajú, tak sú strihačmi doslova zohavení a to nevravím o kope nevychovaných yorkov...to všetko plemenu len kazí reputáciu :plac: ).
Denne stretávam yorkov, ktorých ani nemôžem nazvať, že sú ostrihaní, ale doslova vyholení (ešte presnejšie by bolo nazvať to "ošklbaní") na cca jednu dĺžku, žiaden strih, žiadna úprava, niekedy mám pocit, že doma na kolene, bez žiadnej praxe by som to spravila lepšie. Tým nechcem samozrejme naznačiť, že tak odchádzajú práve od Vás (z Ostrihaj psa). Je fakt, že väčšina strihá yorkov, dokonca sa toho nevedia dočkať, kedy už budú mocť...šteniatko majú od množiteľa, informácií o starostlivosti o srsť málo alebo žiadne, šteniatko sa nechce česať, tak logicky z toho vyplynie, dáme ho ostrihať a budeme mať pokoj, budeme mať psíka takmer nepĺznuceho a takmer bezúdržbového. Ale je všetko to stojí a padá žiaľ len a len na tej neinformovanosti.
Ja som dovolím si povedať bežný človek, mám yorka, nie je výstavný, napriek tomu, je ponechaná v srsti...a má ju až po zem, napriek tomu, ju nemusím balíčkovať (to by sa mi popravde nechcelo a nemalo by to ani význam, keďže výstavy nehrozia), no napriek tomu, nie je žiaden problém postarať sa jej o srsť, aby ju mala peknú a naozaj to nie je až taká veda, ako sa z toho robí, len treba jedno hlavné chcieť. Ak by som sa nechala odstrašiť všade prítomným strašením, koľko to zaberie času, peňaží a koľko to bude stáť námahy, tak by bola aj ona ostrihaná. Nie je a som na to hrdá, teším sa keď ju ľudia obdivujú, pretože yorka v srsti tu už ani nestretnete....Chce to len a len hľadať, študovať, skúšať a nevzdávať sa...proste musíte chcieť :jazyk:
Napriek tomu tvrdím, že ak by som ju raz dala ostrihať, tak to bude mať aj nejaký strih, aby to nejako vyzeralo a nie aby chodila ako ošklbaná, len aby som nemusela česať :pac:
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Psie salóny

Poslaťod OSTRIHAJPSA SK » Pia 11.01.2013 11:19

ahoj snezeinka123 presne si to napisala a plne s tebou suhlasim. Keby si videla z akými psami ku nam chodia majitelia kolko krat sa mi chce plakat alebo vyplieskat toho majitela a to myslim smrtelne vazne !!!
Skoda ze tu nejde otvarat fotogaleria asi to maju nejake pokazene :ua: dal by som sem fotky tych zanedbanych psov aby ste videli co maju ludia doma.... :plac: :plac:
raz sme mali na strihani maletezaka a pozeram ze pre co tak nakrivo dava labky ked chodi a ked som mu zobral do ruky labku tak skoro som odpadol minimalne 2 a pol centimetrove nechty zatocene do boku a chudak ani chodit nevedel....
a majitelia mi tvrdile ze platili za strihanie nechtov ze PRED MESIACOM!!! proste je to o ludoch oni su na vine. :hmm:
ahoj plne s tebou suhlasim :jop: :jop: :jop: :jop:
OSTRIHAJPSA SK
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 43
Bydlisko: Jungmannova 14, 851 01 Bratislava - Petržalka

Re: Psie salóny

Poslaťod lulu939075 » Pia 11.01.2013 15:59

OSTRIHAJPSA SK píše:
lulu939075 píše:Tak ja mám doma tiež psíkov ktorých trimujem a tiež si myslím že s trimovyním by sa malo začať čím skôr nech si na to zvykne. Z mojej osobnej skúseností ani v jednom salóne psa netrimujú pretože trimovanie je originál iba rukou plus naozaj ked je problém vínimočne použijme nôž. Ale v žiadnom salóne netrimujú rukou a poznámka typu ja si predsa nezoderem ruky na trimovaní su ale že absolutne mimo. Je to o pohodlnosti. Mám doma rôznych psov fenku ktorú ked som trimovala prvý krát vo vyše roku lebo som nevedela že aj ona sa trimuje - kríženka a v pohode celé telo rukou bez problémou. Potom mám doma norfolka ktorý s teda tažko trimuje ale trimuje mi ho chovtelka rukou celého, dalej máme cairn terieku kde sme s trimovaním bohužial začali neskoro a momentálne je z nej taká nerváčka že len uši jej trimujem hodinu a to je priviazaná a v rohu miestnosti aby nezdrhala a nemykala sa, ale tiež ju trimujem iba rukou. Tolko k trimovaniu odo mna takže ším skor a do roka tiež aj často. Potom už naozaj záleži na jedincovi a na tom kedy ako je výstava ale pri nevýstvných psíkoch to stačí raz za pol rok.


len tak aby si videla ano mi trimujeme rukou a to kazdeho jedneho. Mi sme neni pohodlny ako pises o ostatnych....
Keby som bol majitel psika co treba trimovat a toto co pises by mi povedali v nejakom psom salone tak v zivote by som do toho salone uz neprisiel ale asi mas zle skusenosti a stretla si sa uz s takou reakciou ze ti to povedali.
prajem ti pekny den :ahoj:


Ano doteraz som sa s tým stretla v každom salóne, ak to je teda naozajjak hovoríte asi prídem vyskúšat uplne posledný psí salón, lebo doteraz som sa naozaj sklamala. Aké skúsenosti máte s trimovaním cairn teriérov?
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1586
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Psie salóny

Poslaťod OSTRIHAJPSA SK » Pia 11.01.2013 19:22

ahoj lulu939075,
Cainrnterrierom mame take skusenosti ze je to makacka otrimovat. V nasom salone to robime výlučne prstamia v smere rastu srsti ich vytrhavame... otazka potrebujes vytrimovat psika na vystavu ?? preto sa to pýtam nakolko treba nacasovanie srsti a prisposobit terminu vystavy.... ak mas zaujem a chces sa objednat tak mas nasu stranku je tam tel. cislo a objednaj sa ... Budes urcite spokojna
pekny den ti prajem :ahoj:
OSTRIHAJPSA SK
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 43
Bydlisko: Jungmannova 14, 851 01 Bratislava - Petržalka

Re: Psie salóny

Poslaťod lulu939075 » Pia 11.01.2013 21:03

Praveze nie potrebujem ju uplne dohola dat,ma velmi zlu srst a je to velka protova.Takze ju treba pri tom aj drzat priviazat a najlepsie aj nohy ku stolu :lol:
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1586
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Psie salóny

Poslaťod OSTRIHAJPSA SK » Pia 11.01.2013 21:09

:aaa: :haha: rad by som si pozrel toho tvojho psika :lol:
OSTRIHAJPSA SK
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 43
Bydlisko: Jungmannova 14, 851 01 Bratislava - Petržalka

Re: Psie salóny

Poslaťod Margita » Pia 11.01.2013 21:44

mate aj niekde fotky vasich prac?
ostrihat psa vie kazdy ale upravit ho len malokto,stretla som raz panka s foxom a sa ho pytam ,vy ju davate strihat?aka skoda, a on nie on ju dava trimovat a ma presviedcal o tom ze pes je trimovany,to je poznat uz z dialky ze nebola,srst bola rezana,asi ju "trimovali "so ziletkou...
pozerala som vas cennik a za trimovanie tam mate podozrivo nizku cenu :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Psie salóny

Poslaťod OSTRIHAJPSA SK » Sob 12.01.2013 5:53

ahoj Margitka,
ked kliknes na moj profil je tam aj Facebook stranka klikni na to a najdes tam vsetko ale uplne vsetko ako sme zacinali od samuckeho prveho dna. Len ako som tu uz pisal najdes ludi ktory si nechaju upravit svojho psika podla seba a kolko razi ten psik aj podla mojho nazoru vypada strasne. Napriklad ti poviem prisla stara pani cca 75 rocna babicka a ta nam povedala ze ona chce svoju Bibinku ( yorksir ) ostrihat uplne na kratko aj nozicky aj hlavicka proste uplne vsetko na 3 milimetre. J som jej mohol sto krat hovorit ze aby ho tak nedavala ostrihat ale ona ze nie ona to tak chce. a co som mal robi ? Kadernicky toho psika tak ostrihali :plac: potom prisiel pan ktory ma westika aj on ze on nechce psika trimovat a tiez sme mu vraveli ze sa to trimuje ale nie on ze trimovat v ziadnom pripade tak co som mal robit ? mam ho poslat prec ? tak tiez strojcek a bolo po parade :plac: Ono vies ku nam chodi cca za den teraz v tomto obdobi cca 10 psikov a stale som neni v kadernictve a fotky psikov fotim ja cize stane sa ze kolko razi upravia nejakeho psika a zrovna som ho neodfotil. Najdes tam rozne fotky aj takych psikov ako sa to nema upravovat aj take fotky ako to ma byt upravene. Nebudem uz tolko okolo toho pisat vsak klikni na ten Facebook a popozeraj foto albumi.
A na margo toho co pisem vcera o 18:00 hod prisla pani ktora ma strednejo bradaca a ta hned ako prisla nam povedala ze V ZIADNOM pripade nechce trimovat ale ostrihat zo strojcekom tak sme ostrihali. Bohu zial. A co je u nas ine ako v ostatnych salonoch ze zakaznik pocas strihania je pri psikovi a nepouzivame sibenice na vyviazanie psika a v zivote to inac robit nebudeme. A ceny ? Ano mame nizke ceny nakolko sme najvacsi psi salon v Bratislave tak si mozeme dovolit mat take ceny a menit ich urcite nebudeme. A ked si myslis ze su to podozrivo nizke ceny tak treba chodit tam kde pytaju viac a trimovanie robia ziletkou :haha:
a na zaver PRE KAZDEHO CLOVEKA JE TEN JEHO PSIK NAJKRAJSI...
prajem ti peknu sobotu :ahoj:
OSTRIHAJPSA SK
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 43
Bydlisko: Jungmannova 14, 851 01 Bratislava - Petržalka

Re: Psie salóny

Poslaťod Margita » Sob 12.01.2013 7:35

ja len nerozumiem,preco kazdy striha,ked mate ceny rovnake,ludia zvacsa hladia na ceny a keby za strihanie mam dat 12 a trimovanie 25 tak to pochopim,ale takto?
priestory mate paradne
ten psenicny terier, :oo: keby to nebolo v popise tak ani neviem,joj :joint:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Psie salóny

Poslaťod OSTRIHAJPSA SK » Sob 12.01.2013 10:52

Ked sa pytam ludi ze pre co nechcu aby sa trimoval pes ale strihal tak vies co mi povedia ? presne toto : mi nechceme aby to bolelo toho nasho psika mi ho radsej dame ostrihat. A ked im poviem ze toho psika to neboli a ze je to pre neho prirodzene a mozem sa aj rozgleit ked ich presviedcam aby ho nestrihali a trimovali tak oni mi povedia : ale predsa nam ho ostrihajte. A co mam v tedy spravit? Mam ich poslat prec zo salonu a povedat im ze nech idu tam kde im ho ostrihaju? ze im toho psika neostrihame ? A o tom to je ze ludia su hlupi a nas salon za to nemoze co ja to nedokazem zmenit. :nwm:
a som rad ze sa ti nas salon paci a vazne ti pisem skus niekedy prist so psikom a uvidis ze budes spokojna :jop:
zatial ahoj
OSTRIHAJPSA SK
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 43
Bydlisko: Jungmannova 14, 851 01 Bratislava - Petržalka

Re: Psie salóny

Poslaťod lulu939075 » Uto 29.01.2013 17:47

Tak aj ja fušujem do remesla, a celkom ma to aj baví bohužial nemám vybavenie. Dnes Pudlíkxbradáč s kučaravou pudličiou srsťou na tele a na nohách tvári a chvoste rovná jemná srsť. Použila som iba strojček, nožničky, efilačky a hreben. Strojček bol bez nadstavca lebo žiadny nemáme, ale psík nie je ostrihaný na kožu :lol: Je tam nejaký 3 milimetrový a psík má 5-7 m srsť po ostrihaní. SOm na seba hrdá že sa mi to celkom rovno podarilo aj ked som to robila od oka a strihala som ho 3krát :jupi: osprvedlnujem sa za kvalitu ale len mobilofky
Obrázok
Obrázok
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1586
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Psie salóny

Poslaťod OSTRIHAJPSA SK » Uto 29.01.2013 22:35

:no:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
OSTRIHAJPSA SK
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 43
Bydlisko: Jungmannova 14, 851 01 Bratislava - Petržalka

Re: Psie salóny

Poslaťod kaciatko2121 » Sob 02.02.2013 12:58

mate niekto skusenost s tymto salonom: http://www.upravapsov.sk/kontakt.html ?
''Jeho srdce bije za dvoch. Najprv za svojho pána a až potom za seba.''
''Dejiny sú naplnené príkladmi o vernosti psov viac, ako o vernosti priateľov.''
kaciatko2121
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 645
Bydlisko: Kosice

Re: Psie salóny

Poslaťod blueberry » Sob 02.02.2013 13:01

Tam chodíme strihať my a čo sa úpravy týka, nemám čo vytknúť :jop: Takisto ostatní psíčkari, čo tam chodia, si len pochvaľujú :yes: Ale zase nemôžěs tam so svojím psíkom ostať, čo nevyhovuje každému.
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť