Jedovaté rastliny pre psy

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Jedovaté rastliny pre psy

Poslaťod Sunny » Uto 02.12.2008 12:01

Viete mi niekto poradiť, z čoho spraviť živý plot, aby mi to neotrávilo psov? Ja som na rastlinky total antitalent, vôbec sa nevyznám :nwm: Potrebujem predeliť záhradu a nechcem tam dať len plot, aby to nevyzeralo blbo, tak som vymyslela, že ten plot zamaskujem nejakou "burinou". Ale klasická tuja asi nie je moc vhodná. :sos:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Jedovaté rastliny pre psy

Poslaťod Amaguk » Uto 02.12.2008 12:04

zive ploty sa najviac robia vtacieho zobu: http://sieberz.sk/Vta-zob-Dreviny-a-ive ... 46929.html
ten je pokial viem neskodny
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Jedovaté rastliny pre psy

Poslaťod Sunny » Uto 02.12.2008 12:05

Hmm, no síce je opadávací, ale celkom by to šlo. Dík za tip :smile: Idem pátrať, kedy sa dá transportovať do zeme :joint:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Jedovaté rastliny pre psy

Poslaťod Amaguk » Uto 02.12.2008 12:10

tento druh Vtáčí zob vajcovitolistý je vraj len malo opadavy
alebo kruspan, ten neopadava, no rastie pomalsie
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Jedovaté rastliny pre psy

Poslaťod Sunny » Uto 02.12.2008 12:21

A mohla by som to vraziť do zeme tento víkend? :joint: Lebo k tomu že je aj máloopadavý som sa už dopracovala, aj k tomu ako to množiť na odrezky, ale kedy pacnúť do zeme už odrastené rastlinky nikde nič.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Jedovaté rastliny pre psy

Poslaťod Amaguk » Uto 02.12.2008 12:23

tak to veru nefim :nwm:
google nyst?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Jedovaté rastliny pre psy

Poslaťod Silwuska » Uto 02.12.2008 12:31

opytam sa ti deda nasho zahradkara...zajtra by som mohla dat vediet :yes:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Jedovaté rastliny pre psy

Poslaťod Sunny » Uto 02.12.2008 12:54

Jeeeej, supiš, ďakujem :smile: Akékoľvek nápady ako spraviť čo najrýchlejšie plot sú vítané :poklona:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Jedovaté rastliny pre psy

Poslaťod zeane » Uto 02.12.2008 13:02

uuhm a má ten plot aj kvitnúť a niesť plody? Alebo len zabrániť obludkám aby sa tade promenovali?
Ja by som pomedzi ten zob ešte sadila ibiš sýrsky - http://botanika.wendys.cz/kytky/K674.php nenáročné a pjekné.
Jo a sadiť môžeš fčuľ, kým nezamrzne pôda, alebo potom v predjarí keď rozmrzne. Ale teraz je vraj lepšie.
Jo a keby si chcela - nejaké približne ibiše (päť, šesť, desať? :nwm: ) by sa našli aj u mňa na balkóne :smile:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Jedovaté rastliny pre psy

Poslaťod Amaguk » Uto 02.12.2008 13:03

Čas: Na vysádzanie živého plota je ideálna neskorá jeseň alebo jar, keď je pôda dostatočne vlhká a dreviny sa lepšie zakoreňujú.
http://mojdom.zoznam.sk/cl/10119/172475 ... u-sukromia

takze: cez viken Hrr na ne!!! :lol:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Jedovaté rastliny pre psy

Poslaťod Silwuska » Uto 02.12.2008 13:06

Offtopic: Hrrrrrr na neeeeeeee :jupi: :haha:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Jedovaté rastliny pre psy

Poslaťod Sunny » Uto 02.12.2008 13:10

Ehmm, ja a kvetinky :ach: Primárny účel je, aby sa obludy nepromenádovali. Časom by sa to teoreticky mohlo aj okrášliť, potom sa Zeanka ohlásim :no: Tie kuetinky sa mi celkom lúbia. Len teraz je minimum času, takže bojový plán: Dole natiahnuť pletivo (mám také husté, len je nízke, tak pol metra = pre Gili ako by ani nebolo) a popri tom vysadiť niečo, aby ich to nelákalo skákať. Ďakujem všetkým za rady, cez víkend sa bude kopať :hih:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Jedovaté rastliny pre psy

Poslaťod Silwuska » Uto 02.12.2008 13:14

sunny tie kytky co dala zeanka su take krickoidne ak sa nemylim...roztahuju sa a robia taku pevnu "siet" :smile:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Jedovaté rastliny pre psy

Poslaťod Sunny » Uto 02.12.2008 13:16

Hmm, že by som to tam napackala rovno všetko, keď už budem kopkať? Idem písnuť SS, lebo to už sme mimo témy. Ďakujem holky moc moc moc :poklona: Potom vás všetky pozvem na kolaudačku a vyškrabkanie nového čumáčika :ha:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Jedovaté rastliny pre psy

Poslaťod Safi » Uto 02.12.2008 18:00

Možno píšem neskoro, ale čo tak Ibištek? rýchlo rastie, máva pekné kvety a dá sa aj čajík z neho navariť.. :hi:
Cesta je cieľ... Safi nemá PP, ale má všetkých 5P: Poslušná,Priateľská,Perfektná,Pobláznená a Presne taká akú sme chceli.:))
Safi
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť