Kotná fenka

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Kotná fenka

Poslaťod Ivanka.P » Pon 16.04.2012 10:57

Ja len v skratke. :no: po sterilke ochrnúť? Prečo? To môže aj pri pôrode zomrieť - to je väčšia pravdepodobnosť ako ochrnutie :ha: to som ešte nepočula.

No a faloška? Po pôrode bude mávať falošku ďalej a možno aj viac!

Je mi šumafuk ako sa rozhodneš ale ak bude kotná, bolo by fajn aby pri šteniatkach nebol druhý pes, môže to byť velký problém.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Kotná fenka

Poslaťod PsySanah » Pon 16.04.2012 13:19

Ivanka.P žiadne šteniatka nebudú... Bolo to hlúpe a už som to tu niekoľko krát uznala :no:
PsySanah
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67

Re: Kotná fenka

Poslaťod MisheliQ » Pon 16.04.2012 15:01

PsySanah píše:Trošku ma ale zaráža názor chovateľom psov s PP, že ľudia ktorí nemajú psa s papiermi sa nedokážu o svojho psa náležite postarať.

Môžem sa spýtať, kde si sa niečo také dočítala? Lebo za každého, kto ti tu napísal môžem povedať, že ani jeden z nás si ani náhodou nemyslí, že sa o psa bez PP či kríženca nedokáže niekto postarať respektíve sa oňho stará menej. Je mi ľúto, ak si to tak pochopila. Ale toto si určite absolútne nemyslíme.Starostlivosť o psa môže zanedbať hocikto bez ohľadu na pôvod psíka (či už je s PP, bez PP alebo kríženec). T už skôr záleží na tom aký je to človek, nie akého má psa.
Bezcieľny nekontrolovaný chov psíkov bez PP (myslím tým odchov šteniatok bez PP) sa nedá robiť zodpovedne. Ako chovateľ psov bez PP vyberá rodičov budúcich šteniatok, keď mu chýbajú informácie o predkoch psíka?

(A za cieľ nepovažujem to, že niekto chce šteniatka po svojom psíkovi, lebo ho ľúbi a je to najkrajší psík na svete, pre koho ten jeho pes nie je najkrajší?? A o čo horší bude ten jeho pes, keď nebude mať šteniatka? Môj Caesar nie je o nič horší. Je to ten najgeniálnejší pes aj keď po ňom šteniatka mať nebudem. Do chovu nie je vhodný ani každý pes s PP a dokonca aj keď je pes uchovniteľný, tak sa môže chovateľ rozhodnúť, že psa do chovu nepripustí, pretože pes nespĺňa jeho (chovateľove) kritéria. A tie kritéria má zase každý chovateľ iné, ale odvíjajú sa od toho, čo chce chovateľ chovom dosiahnúť. Kam chce plemeno posunúť.)

EDIT: PsySanah veľmi sa mi páči tvoj prístup a som naozaj rada, že si sa nad tým celým zamyslela. Ďakujem, že si sa aj naďalej zapájala do diskusie a komunikovala si a popremýšľala si nad tým. Veľmi si to vážim, pretože cez internet je to niekedy ťažké pochopiť ako to ten druhý myslel a môže sa stať, že ten druhý niečo nesprávne pochopí, čo sa ho dotkne a potom už prestane aj komunikovať. Hneď mám krajší deň!! :-))) A ako ivanka1 píše, žiadnu facku si nezaslúžiš, ale medajlu :winner: pretože si si nestála tvrdohlavo za svojim, ale nechala si si to celé prejsť hlavou.

Banshee :poklona: výborne napísané a veľmi pekne vysvetlené :jop:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Kotná fenka

Poslaťod PsySanah » Uto 17.04.2012 23:09

MisheliQ možno som aj to zle pochopila. Mali ste pravdu s tým, že človek u bez PP psíkov nemôže vedieť čo nakryje. Aj ja som rada, že som si uvedomila pár vecí a zmenila názor. Teraz viem, že som urobila dobre, a keď urobím niečo zlé, priznám si chybu. :smile: Túžby po ďalšom psíkovi som sa ale nevzdala. Poslednú domu komunikujem s Nikoletttkou, ktorá mi veľmi pomáha a učí ma novým veciam ohľadom PP psíkom a výstav, no a ak sa podarí o pol roka sa budem tešiť krásnemu šteniatku s PP :smile:
PsySanah
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67

Re: Kotná fenka

Poslaťod Ivanka.P » Str 18.04.2012 9:03

:jop:

soráč, niekedy reagujem ostro. Nechce sa mi vypisovať, keď viem že väčšinou to je ako hrach na stenu.
Milo si nás prekvapila.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Kotná fenka

Poslaťod Luuu » Pon 12.11.2012 13:39

možno by bolo dobré v záujme jej bezpečia dať ju ked porodí to bytového oplotenia pre psov tzv. klietky
Obedience- moja záľuba
Obrázok
Luuu
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 53

Re: Kotná fenka

Poslaťod PsySanah » Sob 15.11.2014 0:42

Tak po dlhej odmlke, toto je náš nový člen. Má 10 mesiacov a čakala som na ňu dva roky. Volá sa Fall in Love Bohemian Touch aka Finny. :no:
Prílohy
DSC_2691.JPG
PsySanah
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67

Re: Kotná fenka

Poslaťod MisheliQ » Sob 15.11.2014 1:48

Offtopic: Eeeeej gratulujem :aplause: to sa treba pochváliť aj tu viewtopic.php?f=17&t=16534&start=1185 :yes:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Kotná fenka

Poslaťod PsySanah » Ned 16.11.2014 19:06

Idem na to! :lol: :jupi:
PsySanah
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67

Predchádzajúci

Späť na Starostlivosť