Svrbenie po holení

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Svrbenie po holení

Poslaťod 1bubko2 » Štv 02.02.2012 12:04

ahojte, neviem ci tu uz nieco take bolo nenasla som nic, alebo neviem co hladat :hi:
zaujimali by ma nejake finty, ktore použivate ti, ktori psikov holíte na krátko. S mojim rusom ideme den pred vystavou strihat a mam obavu ako zareaguje na vystrihane nohavice,krk a uši. Moj druhy pes si tieto miesta po prvom strihani neskutocne rozškrabal a tak by som rada predišla niecomu takemuto pred vystavou. Bolo mi doporucene, ze vie pomoct po ostrihani voda po holeni alebo aj nejake mlieko specialne. Tiez mi odporucili najskor strihat a potom okupat, ale to ideme robit v opacnom poradi a tiež, že moze vadit horuca hlava strojceka ale aj príliš ostra hlava. Mate nejake skusenosti ako sa takymto veciam vyhnut ? dakujem za kazdy napad :smile:
1bubko2
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 393
Bydlisko: Púchov

Re: Svrbenie po holení

Poslaťod Vikiki22 » Štv 02.02.2012 12:10

Holiť ČRT? To akože až na kožu? :oo:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Svrbenie po holení

Poslaťod Tao » Štv 02.02.2012 12:45

no, ked to vezmeš na tri milimetre, nemal by byť problem. akurat to budeš musieť častejšie strihať. ale ak to robíš hlavicou, ktorou sa robia pudle. tak to chapem. im papulky natieraju - skus im napisat do pudličkarskej DF sekcie plemien. uršite poradia. :lol:
Tao
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 129
Bydlisko: Bratislava

Re: Svrbenie po holení

Poslaťod 1bubko2 » Štv 02.02.2012 14:53

no tak "holenie" ono to nie je uplne bez chlpu ale je to kratucke..tipujem 1mm ? a vedia si to rozhryzt hlavne prvykrat
ked sa pozrieš na tuto foto Obrázok tak od holatosti to daleko nema

idem teda medzi pudlov skocit :lol:
1bubko2
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 393
Bydlisko: Púchov


Späť na Starostlivosť