Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod pigie » Štv 02.04.2020 13:45

ja podobny , tiez ultrazvukovy, nefungovalo ani zbla.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod zuzka:) » Štv 02.04.2020 14:55

Tiez som mala na denym este nejaky privesok. Ale maval klieste aj tak.
Inak teraz som na psa dala foresto obojok. A 2 dni bez obojku pod lesom, doniesol 10 alebo 12 kliestov, uz neviem. 2 dni s obojkom, nasla som jedneho :jop:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Noelle » Pia 10.04.2020 20:47

Neskúšali ste niekto BIOGANCE Biospotix Dermocare+ : sú to obojky aj nejaké pipetky. Obsahovo vyzerajú prírodné.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod monika040 » Pia 03.07.2020 8:10

Ahojte, doteraz som na psíkov proti kliešťom nič nepoužívala, nebolo treba, kliešte sa u nás nevyskytovali. Tento rok je to však des, kúpila som nejaký bio prípravok pre Cavaliere a kríženec z útulku dostal pipetu, lebo on lozí všade, zatiaľ je to celkom ok, hoci maličkej 4mesačnej Cavalierke som našla kliešťa :plac: Zaujímalo by ma, či aj napriek ochrane pred parazitmi nachádzate a vyberáte kliešte? Koľko? maličká má po vybraní kliešťa hrčku, veterinárka sa vyjadrila, že sa báť nemusíme, že hrčka je normálna, dokedy sa jej stratí? Mám Cavaliere cez 10 rokov a toto je prvý kliešť u nich :plac: Dávam si to za vinu... Bol už dosť necucaný, ale asi to nebolo cez 24hodín našťastie.
Obrázok
http://www.jantarovylesk.szm.com
"Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku." G. B. Shaw
monika040
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 488

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Sunny » Pia 03.07.2020 8:26

No, odporúčam zvyknúť si, bohužiaľ... ak si budeš dávať za vinu každého kliešťa, tak sa z toho zblázniš. Na 100% ochranu som ešte nenarazila, či obojky, či pipety, vždycky sa nejaký našiel. Hrčka je normálna, to zmizne.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod wer » Pia 03.07.2020 8:47

1 kliest za 10 rokov? :lol: To kade chodite? :lol: ja sama na sebe som mala kopu kliestov, o psovi ani nehovoriac...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod monika040 » Pia 03.07.2020 9:46

wer píše:1 kliest za 10 rokov? :lol: To kade chodite? :lol: ja sama na sebe som mala kopu kliestov, o psovi ani nehovoriac...
Bývam na Orave :) a chodievame sa prechádzať k priehrde, na dovolenke v ČR som našla len jedného chodiť po hlave , inak Cavalieri nemali ja som mala 2x na Orve a raz v tábore :aaa: To som mala 13 a dovtedy som nevedela, že kliešť existuje, na prechádzke mi trčali len oči :ach: :heh: aj tak som kliešťa chytila, dostala som vtedy prezývku kliešťová Dora :heh: Asi sa ňou stávam zas :ach:
Obrázok
http://www.jantarovylesk.szm.com
"Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku." G. B. Shaw
monika040
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 488

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Nisus » Pia 24.07.2020 22:18

Mám otázku, ktorú asi už mám aj zodpovedanú, ale zaujímajú ma aj ostatné názory.
Pes potrebuje raz mesačne prevenciu proti srdcovým červom. Sú na to tabletky, ktoré sú ale vždy v kombinácii s niečím. Ideálne kombo by boli srdcové červy a kliešte, ale taká je len pre šteňatá. Väčšinou je kombo srdcové červy a črevné parazity.
Majú také, že srdcové plus machovec a škrkavky (ivermectin/pyrantel), ale vždy by bolo potrebné mu dať ešte niečo na kliešte. Za iných okolností by som išla do toho a kliešte by som riešila pipetou, ale nakoľko za chvíľu už nebudem dva v jednom, pipety už asi nebudú môcť prísť do úvahy.
Potom je kombo srdcové červy a črevné parazity (hookworm, roundworm, whipworm and tapeworm), ale žiadne kliešte, takže to mi je tiež na prd a nechcem mu toho toľko dávať každý mesiac na odčervenie. Účinné látky sú milbemycin oxime/praziquantel.
A ďalšia možnosť je kombo srdcové červy, 5 druhov kliešťov, blchy, škrkavky a háďatká, účinné látky sú Sarolaner/Moxidectin/Pyrantel.
Pri tom poslednom v podstate človek už nemusí nič riešiť, raz mesačne dá Symparicu a je vybavené. Keby bola prevencia čisto iba proti srdcovým červom, tak idem do toho, proti kliešťom by som dala pipetu kým sa dá a potom by som prešla na tabletky asi (som sa tomu vždy bránila a stále a tým nie som ok). Lenže oni všade pchajú aj črevné parazity a ja som z toho nervózna, že mám hento do neho raz mesačne pchať :ua: .

A ešte takto sa opýtam, riešili ste niekto pipety a noborodenca, či ste to neriskovali?
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Elis » Sob 25.07.2020 6:39

Symparica je i na srdecni cervy?

Jinak nepomůžu. jen jsem si diky tobe ted preceta, ze uz je protokol na léčbu srd. cervivosti u psu - do ted jsem si myslela, ze je nelecitelna. ale není to hezka léčba...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod hriva » Sob 25.07.2020 11:22

Ja som dávala scalibor alebo kiltix aj pri novorodencoch. A to spala s nami v posteli. Nejak som sa nad tým nezamyslala a nikdy nebol problém
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Nisus » Sob 25.07.2020 13:29

Elis píše:Symparica je i na srdecni cervy?

Jinak nepomůžu. jen jsem si diky tobe ted preceta, ze uz je protokol na léčbu srd. cervivosti u psu - do ted jsem si myslela, ze je nelecitelna. ale není to hezka léčba...

Jj je, teda aspoň v USA. Volá sa to Symparica Trio. No veď to, že keby to bolo niečo ako zamorenie blchami, tak to asi ani neriešim. Okúpeš, dáš pipetu a je. Lenže ono je to fakt prúser, ak to pes chytí. A ďalšia vec, tu je s tým ozaj problém :ua: Veď mi lepilo jak hovado, keď sme včera išli na test, lebo doteraz prevenciu nemal.

hriva no neviem, mne to nepríde dvakrát bezpečné, že by mal byť tie prvé dva dni, kým sa to vsaje, na nej nalepený. Navyše keď neviem, ako bude reagovať. Ak bude chcieť mať svoj kľud, tak by som neriešila, ale ak to bude prísavka, tak by som asi nechcela, aby jej otláčal permetrín na pokožku :nwm:

Toto mi príde ako dostatočný popis na to, aby nebol v kontakte s novorodencom.
Causes substantial, but temporary eye injury, harmful if swallowed or absorbed through skin. DO NOT get in eyes or on clothing. Avoid contact with skin. Remove and wash contaminated clothing before reuse.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod pigie » Sob 25.07.2020 13:34

U nas je simparica trio tiez.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Elis » Sob 25.07.2020 14:01

Nisus píše:Volá sa to Symparica Trio


ahaaa :-)
tak ti nevim -ale asi bych sla do tech tablet. mi to prijde jako nejmensi zlo.

obojky -po tom, co mam tri psy obojky u me skoncily. porad se tu ozuzlavaji - nechci je. o tom, ze by je mohli sezrat nemluvim ani.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Nisus » Sob 25.07.2020 14:37

Išla by si do Simparica Trio? Najmenšie zlo v čom, že dáš jednu tabletku a máš to na všetko a nemusíš riešiť niečo ďalšie na iné parazity?

Obojok u mňa tiež nie. Pri Dadovi som sa nebála, ten bol salámista, ale tomuto čertovi neverím ani nos medzi očami, on by isto niečo vyviedol :lol: A za ďalšie, on je veľmi veľmi kontaktný a predpokladám, že tak to bude aj s krpatou...Dado by prdel na ňu, on mal svoj svet, ale šak tento ancikrist sa mi práve sápe po hlave, kým toto píšem :haha:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Nisus » Sob 25.07.2020 16:24

Tak opravujem, práve som objavila aj prevenciu čisto len na srdcové červy (účinná látka ivermectin). Tak že by som dala to a potom Simparicu len na kliešte (účinná látka sarolaner)?
Kto sa vyzná, v takomto prípade to dať naraz, alebo radšej jedno dajme tomu prvý deň v mesiaci a druhé v polke mesiaca?
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť