Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod Van » Uto 25.03.2008 22:21

k tej toxicite, spytam sa na to v piatok, ked pojdem po potrvdenie na veterinu, uz mam jednu otazku v zasobe, tak pripisujem dalsiu :) Inak ak je spravne nasadeny, nie je dovod, aby si ho pes dal dole, dokonca ani ked su viaceri. Poznam ludi, ktory maju 2-3 alebo aj viac a maju ich na obojkoch a ziaden problem.


Luciferka, ja myslim, ze aj na hunaca, ved to ma na krku pod srstou na kozi, takze je jedno, kolko srsti mu to prekryva :)
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod Bruty » Str 26.03.2008 9:50

Este,co sa tyka obojku SCALIBOR je vyhodny,ze nezapacha.Bohuzial ta haved je kazdym rokom odolnejsia,takze tento rok nemusia niektore obojky zabrat....
Bruty
Snoopy
 
Príspevky: 115

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod Silwuska » Str 26.03.2008 10:31

Babyyyy mam s toho maglajz...jedna hovorite to...druha to...a co ja stul?? mi sme doscul kupovali len take shitikove po 80 korun kus...teda zaberalo to, to nepovim ale ne dlho...a teda teraz ked ma panicka vac penezi tak chce svojim babulakom dopriat...ale k veci...

NEMOHLI BY SME TO SPRAVIT TAK, ZE KAZDY NAPISE DO PRISPEVKU LEN TO CO SA MU OSVEDCILO??? lebo znuchavat to tu je fakt psycho, napr: Pipetka-frontline
Obojok- scalibor
atd...kujeeem :ahoj:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod schnauzee » Str 26.03.2008 11:04

Obojok - Scalibor
Pipetka - Advantix
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod Fraga » Str 26.03.2008 11:37

Ked ja nefim aku pipetu sme to mali :ua: :nwm: tata doniesol a nebolo na nej nič napísané. A druha bola že Spot on asi Frontline :nwm:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod Van » Str 26.03.2008 11:48

Silwuska píše:NEMOHLI BY SME TO SPRAVIT TAK, ZE KAZDY NAPISE DO PRISPEVKU LEN TO CO SA MU OSVEDCILO???
mohli...

obojok Scalibor, pipetka dlhodobo ziadna
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod Van » Str 26.03.2008 11:50

Tak som bola na veterine skor a pytala som sa na slubene veci...vlastne tu na fore padla nahlas len jedna otazka, toxicita scaliboru. Bolo mi povedane, ze sa nic nestane, ak si to psi rozkusu, olyzu, ci nebodaj zhltnu, pokial ide o otravu. Mali take pripady, zistovali si to specialne kvoli tomu a je to bezpecne. Ublizit by to mohlo macke, ak by sa k tomu dostala ako k "jedlu" :ahoj:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod Fraga » Str 26.03.2008 12:29

Van a nepýtala si sa prečo mačke? resp. prečo len mačke? ved vela kocúrov je väčších a ťažších ako moje psy... ja tomu aj tak dako neverim... myslim ze to ma niečo s tou vahou, inak neivem prečo mačke ano a psom ne...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod Bibiana » Str 26.03.2008 13:52

Silwuska ja som ti už písala, ale tak predsa :ha:

Pipeta- Advantix

Inak k tomu olíznutiu.. Frontline tvrdí: "Pokud dojde k olíznutí, může se objevit krátkodobá hypersalivace způsobená charakterem vehikula", ale môže neznamená, že je to pravidlom, len že sa to pri pár psoch vyskytlo..

A k tým mačkám a jazvešíkom, chcela by som zájsť ku nášmu vetovi tento alebo budúci týždeň tak sa skúsim opýtať :ahoj:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod Van » Str 26.03.2008 16:34

Fraga píše:Van a nepýtala si sa prečo mačke? resp. prečo len mačke? ved vela kocúrov je väčších a ťažších ako moje psy... ja tomu aj tak dako neverim... myslim ze to ma niečo s tou vahou, inak neivem prečo mačke ano a psom ne...

fragus, to som sa nepytala, preco macky nie...ale vela ak nie vacsina pripravkov pre psov nie je vhodna pre macky...myslim, ze to s vahou az tak vela nema, skor s ucinnymi latkami a tym, co macka a pes dokazu/nedokazu odburat...
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod Fraga » Štv 27.03.2008 10:14

Aha diky...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod yuyacho » Pia 28.03.2008 10:54

ahojte, my sme uz tiez chytili kliesta, vetoska nam dala pipetu : Promeris Duo, poznate to niekto? lebo mne sa zdala fenka potom uplne jeden den ako omamena, advantix jej nechceli dat, -ked poculi ze matka je border kolia, ze je prilis silny...ked bola stenuch mala pipetu fronline, bola ok, ale vetoska povedala ze u nas uz nezabera.
po mesiaci asi vyskusam nejaky obojok, ale neviem si to predstavit - psik je na dvore, stale pusteny, obojok nosi len na prechadzku a neviem ci bude zvladat mat stale nieco na krku, vase psy-ktore mate na zahrade, maju tieto antiparazitne obojky stale-non-stop na krku? nevadi im to?
yuyacho
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 54

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod Silwuska » Pia 28.03.2008 12:56

Myslim ze mu to nebude vadit...je to tenucke, lahucke, ani nebude vediet ze to ma :no:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod Sezen » Pia 28.03.2008 14:03

Ja mám odskúšaný spot on - Frontline - bohužiaľ kliešte si už naň zvykli, tak ho používame len v zime proti blchám, potom sme mali - Promeris Duo - ten bol dobrý, len hrozne smrdí, a teraz máme nový spot on - DUOWIN - psík v pohode ale sučka sa neustále škriabe, takže ho už druhý raz nepoužijem. Obojky používať nemôžem, pretože sa neustále hryzkajú a mali by ich každú chvíľku v papuľkách.
Obrázok
Sezen
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1581
Bydlisko: Zvolen

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod Priscilla » Pia 28.03.2008 19:07

yuyacho píše:ahojte, my sme uz tiez chytili kliesta, vetoska nam dala pipetu : Promeris Duo, poznate to niekto? lebo mne sa zdala fenka potom uplne jeden den ako omamena, advantix jej nechceli dat, -ked poculi ze matka je border kolia, ze je prilis silny...ked bola stenuch mala pipetu fronline, bola ok, ale vetoska povedala ze u nas uz nezabera.

Ja som s Promerisom zatiaľ spokojná. (Klop, klop.) Phoebe to už mala aj minulý rok a mala len dvoch kliešťov za celé leto-jeseň (jeden malinký sa len prisal a zakrátko odpadol a skapal, a druhého už keď to nemalo pôsobiť). Takže som to obom dala aj tento rok, uvidíme... :smile:
O tom omámení po tejto pipete som inak počula od viacerých ľudí. Moje ale boli v pohode, žiadne nepriaznivé reakcie.
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť