Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod Bibiana » Str 19.03.2008 10:39

Tak my sme minulú nedeľu stretli prvého!! :hmm: Ešte bol taký rozospatý takže nebol ani poriadne zachytený a tak som ho normálne rukou šupla preč..
Dnes idem kúpiť Advantix, tak hádam zase nebude pršať a uvidíme čo nové nám prinesie tento predĺžený víkend :ua:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod chico.beno » Str 19.03.2008 10:46

sak prave ten dazd, den pred den po by nemal zmoknut ani byt kupany... a pocko tomu nepomaha... ja som pri poslednom kupani z neho zmyl 2ch a jedneho nasiel neskor uz prisateho... jednoznacne riesit niecim... Advantix zatial vyhrava...
chico.beno
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 48
Bydlisko: Trencin

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod NemesiS » Štv 20.03.2008 12:01

tie kliešte sú fakt humus
takto na nich pozerám , keď ich vidím :stuch:
mám doma moju Sherry 2 týždne a po týždni chytila babeziózu, :plac: chudinka moja.
to po tých prechádzkach...
večer som jej náhodne našiel 3 sviniarov, 2 nenacicaných a jedného fattyho.
ráno bola akási malátna, tak hneď som volal zverolekárovi, pozrel na ňu a že babezióza.
dostala injekciu minulú stredu a už je našťastie v pohode:)
hneď som kúpil antiparazitný obojok, tuším od firmy Virbac>preventic a sprej frontline.
nastriekanie bol pekný boj, ale kliešťom už odzvonilo.
jak já ich nenávidím. :nie:
kliešte do plynu!!
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod lucik » Štv 20.03.2008 19:30

tak my sme kupili obojok Scalibor, uz ho ma aj na sebe, lebo vraj pri Vahu sa uz nejake klieste vyskytuju.. zatial som nenasla nic, tak dufam, ze to tak aj zostane.. a cesnacik budeme davat, snad to tiez moze odpudit..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod Bruty » Uto 25.03.2008 15:27

@lucik

A my sme pouzili obojok Scalibor minuly rok a pojem kliest sme nepoznali cele obdobie...

Uvidime,co tohto roku.Zachvilu budeme potrebovat celorocnu ochranu proti kliestom vdaka globalnemu oteplovaniu....
Bruty
Snoopy
 
Príspevky: 115

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod lucik » Uto 25.03.2008 16:53

Bruty, tak to si ma potesil, dufam, ze aj nam zaberie :no:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod Van » Uto 25.03.2008 17:24

lucik, my sme mali minuly rok scalibor a mame aj tento...moje pozorovanie, ak ho nedas dole, zabera. Ak planujes vystavy, rataj, tyzden az dva (podla toho ako dlho to bude prerusene), kym sa opat chyti...my sme minuly rok takto neodhadli prvu vystavu, potom som sa uz poucila a pocas prerusenia som dala jednorazovu pipetu (hery...nezabera riadne a na dlho, ale na tych par dni lepsie ako nic)
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod lusy » Uto 25.03.2008 17:36

Van a na ako dlho davas dole? to nestaci iba den pred vystavou a na druhy den zasa nasadis??? :ach:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod Lucifer » Uto 25.03.2008 20:02

Myslite, ze ten Scalibor by sa osvedcil aj u "kozusinoveho" Izaaka? :haha: Nie je toxicky, ked sa ti dvaja v kuse kmasu za krk? Aky doplnok (napr.: spray) odporucate este na zvyraznenie ochrany pred prechadzkami? Nam Frontline uz nezabera...(tie svine fetacke si na neho asi uz zvykli). Este ten Advantix ako-tak, ale rada by som vyskusala nieco, voci comu nie su klieste este odolne :jop:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod Fraga » Uto 25.03.2008 20:11

Ja by som sa tiež spýtala ako je to s bezpečnosťou pri zožratí takého obojka? alebo olizovaní? pýtal sa niekto veta na to?
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod Lucifer » Uto 25.03.2008 20:14

Ja viem len, ze pipety Frontline a Advantix su vysoko toxicke pre macky...Hned sa ma pytali na veterine, ci neziju nasi psy v jednej domacnosti s mackami... :ahoj:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod Fraga » Uto 25.03.2008 20:17

Mne povedal ze pipetky sa môžu davať preto, ze si tam pes nedočiahne = neolíže... ale ak mam dvoch tak nech to necham poriadne zaschnúť a bolo by dobre keby sa neolizovali :ua: ale pri tom obojku...psa nemam celý den pod dohľadom keby si to dal náhodou dole a začal žužlať :ach: :nwm:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod NemesiS » Uto 25.03.2008 20:23

tak ja používma antiparazitný obojok preventic a na ľom je normálny kožený obojok, takže si to havo nemôže prehryznúť.
dúfam že to nie je zlé, že je na protiparazitnom obojku normálny... :nwm:
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod Fraga » Uto 25.03.2008 20:26

No ale ja nenechám psa s normálnym obojkom v koterci ani za nič... a na voľno bez dohľadu tiež nie...takže toto nie je pre mňa riešenie :ua:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod Van » Uto 25.03.2008 21:18

lusy píše:Van a na ako dlho davas dole? to nestaci iba den pred vystavou a na druhy den zasa nasadis??? :ach:

no hej, staci, ale kedze mam dlhosrste plemeno, tak pred vystavou potrebujem, aby mu chlpy neuschli halabala, ale pekne uhladene, takze obojok ide vecer pre vystavou dole, srst sa navlhci a dole je kym neuschne, potom mu ho dam len tak volne a potom pred kruhom a potom uz riadne na pevno. Problem je aj to samponovanie, ak umyvam ROna vodou nevadi, ak samponom a ma ho na sebe, problem je len den dva...no ak ho nahodou samponujem (pred vystavou, inak nam to netreba) riadne, tak ho ma dole a tym samponom sa to riadne oslabuje.
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť